škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fsi lara lpg uygulanabiliyormu

hamasi · 100 · 33650

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hamasi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
MERHABA

FSİ araçlarımıza lpg takılıyormu taktıran arkadaşlar memnunmu.
Araçlarımızın adı çıkmış çok yakıyor lpg takılamıyor diye piyasası çok düşük.

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
landirenzo ve brc takıyor ama 2500tl gibi  bir fiyat ve %30 -%40 gibi bir ekonomi sağlayacağını söyleniyor.fakat çokverimli değil lpi isimli bir sistem var ama yaygın değil o nedenle çok fazla bir  bilgim yok.temsa türkiye ye dağıtımını yapıyor.Vialle adlıbir marka.
[SIGPIC][/SIGPIC]OCTAVİA ELEGANS 07

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sorunsuz şekilde uzun süre kullanan daha kimse yok reklamlara kanmayınız yapısı itibari ilede lpg gerektirmeyen motorlardır bunlar.

Çevrimdışı silver

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
çok araştırdım... vialle şu an takamıyor ne yazıkki... bence lpg ye takılmayın çünki olmuyor... olur diyenede inanmıyorum... bence gayet iyi yakıt değerleri...

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octobus;169645
landirenzo ve brc takıyor ama 2500tl gibi bir fiyat ve %30 -%40 gibi bir ekonomi sağlayacağını söyleniyor.fakat çokverimli değil lpi isimli bir sistem var ama yaygın değil o nedenle çok fazla bir bilgim yok.temsa türkiye ye dağıtımını yapıyor.Vialle adlıbir marka.

Ankara'da Mavi Denizler BRC servisinde FSI lar için dönüşüm yaptıklarını söylemişlerdi. Bu arada arkadaşın bahsettiği Temsa'nın dağıtımını yapan Vialle markasını da araştırmanızı öneririm.

fabialife

• Ziyaretçi
bu gün Alanyada bir alışveriş merkezinde yeni kasa sıfır Passat tsi 170 hp araca takmış ve sergiliyorlardı. sordum yeni başladık garantili takıyoruz dedi.
usta mükemmel bu güne kadar yaptığı işten memnun olmayanı daha görmedim ama tsi ve Fsi için durum ne olur bekleyip görmek lazım.
1.4 tsi motorlara da takıyorlarmış fiyatı 2.000-2.200 lira civarı marka BRC.

Çevrimdışı silver

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
tsi motorlara vialle firmasıda takıyor... fsi lere henüz çözüm yok...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;169993
bu gün Alanyada bir alışveriş merkezinde yeni kasa sıfır Passat tsi 170 hp araca takmış ve sergiliyorlardı. sordum yeni başladık garantili takıyoruz dedi.
usta mükemmel bu güne kadar yaptığı işten memnun olmayanı daha görmedim ama tsi ve Fsi için durum ne olur bekleyip görmek lazım.
1.4 tsi motorlara da takıyorlarmış fiyatı 2.000-2.200 lira civarı marka BRC.
1.4 tsi passat alsam lpg'nin adını bile anmam.1.4 TSİ aracların yakıtı zaten gayet makul.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
TSI'lara Vialle yurtdışında takıyor, TR'de Temsa işi ciddiye almadığı için, Vialle distribütörü olmasına rağmen takılamıyor. Temsa da satılık zaten... Bi de TSI'lara taktıkları LPDi sisteminin takılabildiği motorlar listesinde FSI'lar yok zaten.

FSI'a tüp takıyoruz diyen BRC, Landirenzo, Tartarini gibi markaların bayileri, bivalent (çift yakıtlı) sistemler takıyorlar. Bu sistemler hem pahalı, hem de sıklıkla benzine geçmek zorunda oldukları için fazla tasarruf sağlayamıyorlar. Enjektör yakma problemi de mevcut. O yüzden bivalent sistemler pek mantıklı değil.

Prins'in VSI DI adlı bir sistemi çıkmış, direkt benzin enjeksiyonlu motorlar için ve sadece lpg ile çalışabiliyor. Yani Vialli LPDI gibi. Prins Türkiye, Temsa gibi ilgisiz kalmayacaktır buna muhtemelen, 2011 başlarında belki bu sistem yaygınlaşmaya başlar.

Bir ümit sadece :) tüm TSI'cılar ümit besliyor ama sonuç yok. FSI'cılar için ise durum daha zor çünkü takılabilenler listesine FSI'ların eklenip eklenmeyeceği mechul...

O yüzden de sırf tüp takılamıyor diye MPI'ını 27-28'e aldığınız Octavia Elegance'ın FSI'ını 25'e alabiliyorsunuz. Halbuki 10-15 sene daha yeni teknoloji...

Çevrimdışı silver

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
teleflex daha önce geleceğini daha sonraları fsi lere takmadıklarını ısrarla yazıyorlar... prins ise liste yayınlamakta ancak ondada fsi adına bir şey yok... vialle ile bu gectiğimiz yaz çok konuştuk ilk önceleri uygulamanın almanyada yapıldığını daha sonraları geleceğini söylediler ancak onlardada bir numara yok... vialle bence kendini kanıtlayamadı diye düşünüyorum... hala merak ederim her motora oluyorda fsi lere neden takılamaz bilmem... yazılımını gerçekleştiremediklerindemi acaba... :)   (amma uzun kelime oldu)... :D

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: silver;170081
teleflex daha önce geleceğini daha sonraları fsi lere takmadıklarını ısrarla yazıyorlar... prins ise liste yayınlamakta ancak ondada fsi adına bir şey yok... vialle ile bu gectiğimiz yaz çok konuştuk ilk önceleri uygulamanın almanyada yapıldığını daha sonraları geleceğini söylediler ancak onlardada bir numara yok... vialle bence kendini kanıtlayamadı diye düşünüyorum... hala merak ederim her motora oluyorda fsi lere neden takılamaz bilmem... yazılımını gerçekleştiremediklerindemi acaba... :)   (amma uzun kelime oldu)... :D

Teleflex.de patent problemi var,patenti alınır alınmaz gelecek ama allah bilir ne zaman. Getiren firmanın sahibini tanıyorum ve mutlaka gelecek diyor,bekleyelim görelim...