škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Octavia a7 tüm yalıtım malzemeleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu videoyu nette gezinirken gördüm adamlar tüm octavia yı sökmüş ve nasıl bir yalıtımı var bakmışlar. açıkçası taban bagaj ve tavan beni hayal kırıklığına uğrattı. arkadan gelen uğultunun nedenı şi,mdi daha ii anlaşılıyor.

https://youtu.be/GZ_Q8UBDi6M

[YOUTUBE]https://youtu.be/GZ_Q8UBDi6M[/YOUTUBE]

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
burada ise nasıl izolasyon yapıldığını gösteriyor ki bence yeterli herkes de kendisi yapabilir kolayca

https://youtu.be/VWNhYo6bOE0

Çevrimdışı huseyin.cesmeci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel bir çalışma olmuş ben yaptırdım aracıma inanılmaz derecede değişti bilginiz olsun

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncesi ve sonrası için, kabin içi desibel değeri verilirse, yapılan çalışmanın ne denli etkili olduğunu öğrenebiliriz. Kaç dB düşüyor mesela?

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;653670
Öncesi ve sonrası için, kabin içi desibel değeri verilirse, yapılan çalışmanın ne denli etkili olduğunu öğrenebiliriz. Kaç dB düşüyor mesela?
Ben giderken aklıma hiç gelmedi bagaj ve dört kapı dahil ama mesela kapılar kapanirken daha tok oldu Araçda ses sistemi felen varsa ses kalitesi çok daha iyi oluyor

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şahsen Yusuf Bey'in paylaştığı videodaki kadar trimleri söktürüp tabana malzeme döşettirmem. Aracın çok pırkalanmasına karşıyım. Kulaklarım baya hassastır, aracın en çok gürültü alan yeri bence bagaj havuzu. Arka teker üstü de iyi ses alıyor. Yaptırırsam bagaj havuzuna yaptırabilirim. Kendim de malzemeyi alıp denemek istiyorum aslında. Nereden temin edilebilir ve hangi malzeme kullanılır bir araştırmak lazım.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bitüself 20cm ve kendinden yapışkanlı kauçuk sünger. adetaş yapıya bak. ayrıca davlumbaz üstlerıne de taş yünü kaplama. aynı malzemeler ıle davlumbaz teker tarafı kaplaması

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Düşme sonucu kırık, ameliyat vb derken 45 gün kadar evde kaldım. Bu arada Tarcanlar ekspertiz videolarını da neredeyse bitirdim.

Ses konusunda ben de hassas sayılırım ama onca ekspertiz üçkağıdı videosundan sonra gidip de aracın sağını solunu bituself ile kaplamam. Alıcı açısından altında ne olduğunu bilmeye imkan yok.  Şahsen böyle bir araçtan uzak dururum. Zira birileri kusur gizleme yöntemi olarak kullanabilir. İkinci elde sıkıntı yaratabilir,bunu da dikkate almak lazım.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 4 teker davlumbaz bitüself ve kauçuk sünger ile kapladım. Davlumbaz teker yönünde de pütür kullandım michelin lastikleri e continental ile değiştim. Ne kadar da geç kalmışım desim şuan yol sesi namına hiç birşey duymuyordu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben arabanın tabanına da yaptım o zaman da fark etti bi tek davlunbazlar kaldı sizin yaptığınızı en kısa sürede yapacağım teşekkürler bilgilendirme için

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Swift;655244
Düşme sonucu kırık, ameliyat vb derken 45 gün kadar evde kaldım. Bu arada Tarcanlar ekspertiz videolarını da neredeyse bitirdim.

Ses konusunda ben de hassas sayılırım ama onca ekspertiz üçkağıdı videosundan sonra gidip de aracın sağını solunu bituself ile kaplamam. Alıcı açısından altında ne olduğunu bilmeye imkan yok.  Şahsen böyle bir araçtan uzak dururum. Zira birileri kusur gizleme yöntemi olarak kullanabilir. İkinci elde sıkıntı yaratabilir,bunu da dikkate almak lazım.

Size geçmiş olsun:) Sami Tarcan'a da saygılar. Adam, eğrisi ve doğrusuyla olan biteni göstererek, insanları bilinçlendirmek için elinden geleni yapıyor. Bana sorarsanız, bitüself ile kaplansa dahi Sami Bey o araca ne olduğunu yine anlayacaktır. :)

Çevrimdışı fpekyilmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yusuf hocam düşündüğüm şeyleri yaptırmışsınız. Bende yaptırmak istiyorum. Ankara da nereye gideyim.?