škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cigiaktas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar araba almaya niyetim var kafamda 2 3 model belirledim bunlardan birisi de octavia ancak yaptığım araştırmalarda octavia ile ilgili bir çok şeyin çok güzel olduğu ancak içeri rüzgar ve motor sesinin çok geldiği oldu bu konuda siz kullananlar olarak ne söylemek istersiniz bana yardımcı olursanız sevinirim.Bu arada baktığım araç 1.6 tdi dsg 2017 2016 o aralıktaki modeller

Çevrimdışı Haluk Çakmakcı

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cigiaktas;651080
Arkadaşlar araba almaya niyetim var kafamda 2 3 model belirledim bunlardan birisi de octavia ancak yaptığım araştırmalarda octavia ile ilgili bir çok şeyin çok güzel olduğu ancak içeri rüzgar ve motor sesinin çok geldiği oldu bu konuda siz kullananlar olarak ne söylemek istersiniz bana yardımcı olursanız sevinirim.Bu arada baktığım araç 1.6 tdi dsg 2017 2016 o aralıktaki modeller
Bende 2015 tdi dsg var öyle abartılacak bir ses yok şehir içi olması gerektiği kadar, uzun yolda gayet sesiz ama 3000 devir sonrası sesi duymaya başlıyorsunuz hafif hafif.. İçeri rüzgar aldığını görmedim duymadım belki hasarlı olanlar olabilir.

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emin olun çoğu ses mevzusu abartılıyor. Yurtdışı yorumcuları da izledim. Ortak kanı, gürültünün kabul edilebilir düzeyde olduğu. Gürültüden duramıyorum, kafam şişti, yanımdakini arka koltuktakini zor duyuyorum diyeni kesinlikle ciddiye almayın. 100-120 aralığında neredeyse tüm bu sınıftaki araçlarda olan ses var. Bence çoğundan daha az. İlginç olan 150-180 aralığındaki gürültünün beklenenden az oluşu. Rüzgar sesi aynalardan kaynaklı.

Eksiklik olarak, kapı içleri boşmuşcasına, malzemesi bence yetersiz. Yandan gürültülü bir araç geçerken sanki gereğinden fazla titreşim alıyor. Aracı golften ucuz yapan detaylardan biri de bu.

Trim sesleri her araçta var. Biraz şans işi. Geriye kalan tüm konularda memnun edecektir. Hiçbir araç kusursuz değil.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cigiaktas;651080
:) Foruma hoş geldin
 Yol sesi, iç gürültü v.s. gibi konular tamamen görecelidir. :o

Hiç kimse iki aracı kıyaslarken desibel metre ile ölçüm yaparak iddia ettiklerini desteklemiyor ne yazık. :(

Ayrıca bizim milletimiz çok berbat şekilde "desteksiz karalamayı" beceriyor.
"Tu kaka" denilecek bir şey varsa, "huuurraa" olarak hepimiz mesnetsizce bunu yapıyoruz.
Aynı lüzümsüz ve saçma yaklaşımlar DSG ile ilgili yapılıyor.
Çok arıza yapıyormuş, tamam da yüzde kaç, oranı nedir. "Amcamın oğlunun arabasında vardı, bozuldu" yaklaşımı ile karşıma gelen hiç kimseyle tartışmam. :ok:

:) Konuya gelince, octavia rüzgar sesini alıyor, evet, ancak neye kıyasla çok bariz ses geliyor? Bu duruma sen karar vereceksin, icabında 3-4 defa test sürüşüne gideceksin. Alacağın araba ikinci el ise, eski sahibi ile beraber test edeceksin daha uzunca. :)

Ben 2008 corollamı sattım ve octavia aldım, beni rüzgar sesi rahatsız etmedi, evet, rüzgar sesi var, ancak corolla'daki sesten çok farklı değil.
Devamında şirketteki BMW 7.35 LD'yi kullandım 350km kadar, farkı gördüm.
Ancak BMW'deki yalıtımın octavia'daki gibi olmasını ben hayal olarak görürüm, hiç kıyaslamam.
Özetle ; Ne kadar ekmek, o kadar köfte !:gut:

Çevrimdışı cigiaktas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim peki 1.4 tsi jetta mı,1.6 tdi sedan focus mu,honda civic mi yoksa octavia mı.Gelip burada yamamın sebebi gönlüm octaviadan  yana ama iyice öğrenmek istiyorım

Çevrimdışı huseyin.cesmeci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eski aracım civic ti kullanan biri olarak ne corolla ne focus eğer ki bir bagaj sorunuz varsa hiç düşünmeden octavia alın maşallah bi bagaj var 2 sene önce çamaşır makinesi bile koydum bagaja düşünün jabon arabalara göre yalıtımı ve konforu daha iyi

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.5 tdci focus, 1.6 tdci’den daha az yakıyordu ve torku daha yüksekti. Ayrıca focus  otomatik sadece 1.5 dizellerde var. Kemikli bir arabadır focus. Her nesilini kullandım. Her nesili malzeme olarak kalitelidir. Yalnız arka yolcular için bir havalandırma koymak fordun senelerdir yapmadığı gıcık bir konu. Bagajı geniş sayılabilir ancak yükleme eşiği yüksek ve dar. C segmentinde en iyi yolu tutan araba halen focustur. Üstelik bunu yeni nesilde torsiyon çubuğa rağmen yapıyor. Eski nesillerde yarı bağımsız süspansiyon var. Zaten direksiyonu hissiyat açısından efsane diyebilirim. 82 km hızla geyik testini Porsche ile aynı derecede bitiren bir araç kendisi. Sony müzik sistemlileri ses kalitesi anlamında ekstra donanım ihtiyacı hissettirmez. Rüzgar sesi yine ayna kaynaklı olarak var. Kapı fitilleri kalın tutulsa belki etkisi azaltılabilir. Yan aynalar Octavia’dan daha geniş.

Jetta, Meksika’da üretiliyor. Malzeme kalitesi Octavia’dan düşük. Octavia’nın style veya elegance paketinde standart gelen özellikler jetta’da opsiyonel çoğunlukla. Misal Bluetooth. 1000₺ farkla Bluetooth özelliğini Satın alırsınız. Yolsa parrot marka bir cihaz alıp takmak zorunda kalınıyor. O da en ucuz çözüm olduğundan. Zenon far ekstra ve çoğu jetta’da göremezsiniz. Octavia’da adaptif bi-xenon (AFS) gibi avantajınız olur. Jettanın koltukları, özellikle arka koltuk aşırı rahatsızdır. Diz mesafesi octavia’dan daha az. Konsol tasarımı ise artık demode oldu.

Honda civic oldum olası seçemediğim bir araç. Bir önceki kasasına bindim. Oturuş pozisyonu alçak bir araç. Sürüşü zevk vermedi.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cigiaktas;651086
Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim peki 1.4 tsi jetta mı,1.6 tdi sedan focus mu,honda civic mi yoksa octavia mı.Gelip burada yamamın sebebi gönlüm octaviadan  yana ama iyice öğrenmek istiyorım
Tasarım konusu da göreceli olduğu için, tasarım konusunda çok yorum yapmayacağım. Sormuş olduğunuz dört model arasında, tasarım çizgisini en güzel Octavia'da var, şahsi görüşüm. Ama siz Honda'yı seversiniz, sizin düşünceniz.... :gaz:

Jetta <-> Octavia arasında çok fazla fark göremiyorum şahsen. Varsa da minimum düzeyde önemsiz detaylar farklıdır. Jetta'nın kasası biraz daha "cılız" kalıyor ve sürüş hissiyatı konusunda bir tık daha kötü octavia'ya göre.

Sedan focus iç hacim konusunda biraz sıkıntılı bence, ayrıca torpido tasarımı biraz farklı, alışılmışın dışında gibi. Yol tutuşu ve yürüyen aksam başarılı. Motor sesi Octavia ile aynı (dizel modeller için konuşuyoruz) rüzgar sesi Octavia'ya kıyasla, Focus'da bir tık daha az diyebilirim ancak çok belirgin değil.

Honda hakkında çok fazla fikir beyan edemeyeceğim, bilinen bazı kaporta sorunları vardı, onlar çözüldüyse düşünülebilir.

ŞAHSİ GÖRÜŞLERİM. :gaz:

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tüm c sınıfı araçları kullanmış biri olarak diyorum ki sessizlik c sınıfı bır arabanın iddiası değildir. bunu bekleyen kısı d sınıfı arac alsın. ama yıne de sessız istiyorsan benzinli al. marka olarak da a3 golf octavia jetta focus civic corollo astra megane genel hatları ile busıralaması ile değerlendirmesi gerekli. parası da zaten hemen hemen bu sıralamada. hepsınde ruzgar sesı var. hepsının dizeli az da olsa gürültülü. hepsınden teker yuvarlanma sesı mevcut. en iyi izolasyon a3. en iyi iç hacim total konfor octavia. en iyi yol tutuş focus, en sportif civic. en iyi uzun yok astra. en ekonomik megane. en iyi servis corollo. en iyi ıkıncı el jetta.

sen hangisini arıyorsun

Çevrimdışı cigiaktas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle vaktini ayırıp yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim.O zaman nasip diyelim.Octavia olacak gibi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cigiaktas;651119
Öncelikle vaktini ayırıp yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim.O zaman nasip diyelim.Octavia olacak gibi
Octavia alacaksan elegance CR yada Style CR paketlerinden başka alma diğerleri boş Paket

Çevrimdışı cigiaktas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Açıkçası paketlerle güzel kapsamlı bir bilgi araştırdım fakat bulamadım 2016 model ne almalıyım style ile style cr arasındaki fark nedir? Elegance 2016 modelde var mı?

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elegance 2015’te bitiyor. 2015’te  Style donanım başlıyor. Neredeyse aynı özellikler. Görsel medya ünitesi farkı haricinde farkı hissedilir değil. Style CR ile Style arasında fark yok. Common Rail’in (doğrusal yollu turbo dizel ünite iması) kısaltması. Aracın model adındaki özelliklerde önceden öyle geçtiği için. Golf’te Bluemotion’ın BMT olarak yazılması gibi. Şu an SCR diye geçiyor.
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2019, 17:39:26 Gönderen: octa »

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cigiaktas;651125
Açıkçası paketlerle güzel kapsamlı bir bilgi araştırdım fakat bulamadım 2016 model ne almalıyım style ile style cr arasındaki fark nedir? Elegance 2016 modelde var mı?
Elegance yada Style paketin alt paketlerle başlıca farkı Bi zenon adaptif far, torpido soğutma, hız sabitleyici, çelik jant, Led arka far diye biliyorum..

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Style alt paketlerde bazılarında arka led lambalar var. Yalnız elegance gibi çift C şekilli değil tek C yanıyor. Style’de arkalar homojen kalın bir C şeklinde led. Makyajlı Octavia’da Style pakette farlar bi-xenon değil. Led. Diğerlerinde halojen far.