škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Rapid Sürüş İzlenimleri

msami · 28 · 6047

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar sonunda ben de skoda ailesine katılmış bulunmaktayım :) Dün Oğuşlar oto'dan cappuccino beji skoda rapid 1.4TSI 122hpElegance aracımı teslim aldım. Gün boyunca aracı kullanma fırsatım oldu. Öncelikle araç hemen hemen jetta'nın aynısı.(Jetta'da kullandım.) Genel olarak bildiğiniz üzere araç B sınıfı ama iç hacmi ve bagaj hacmi mükemmel... Çok sayıda eşya koyma gözü bulunuyor. Bagajı da çok kullanışlı.İçerideki eksilerden biri malzeme sert plastik ama bence daha iyi çünkü yumuşak olduğunda solma olabiliyor. Ayrıca sürücü koltuğundan arka camlara müdahele edilemiyor. Motorundan bahsetmek gerekirse benim bir önceki aracım Audi 1.6 Sportback (102hp) den çok daha güçlü. Vites geçişleri mükemmel. Kesinlikle hiçbir zorlanma yok yokuşta falan, ne zaman vitesi atması gerektiğini çok iyi biliyor, zaten bu şanzımanı bilen bilir. İçeriye ses almama konusunda oldukça başarılı. Motorun sesi düşük devirlerde kesinlikle içeri gelmiyor ama deviri yükselttiğinizde motor bayağı bağırıyor ve sesli çok güzel. Süspansiyonlarından bahsetmek gerekirse (test sürüşünde farkedememiştim) biraz sert. Malum İstanbul'un yollarını biliyorsunuz çok kasis ve çukur var, bunlardan geçerken daha yavaş geçmek zorundasınız yoksa sarsıntı olduğu gibi aracın içinde hissedilebiliyor. Bunun dışında esp,asr vb. özellikleri mevcut. Maxi Dot bilgi ekranıyla yakıt tüketimi, sürüş süresi vb. birçok şeyi görebiliyorsunuz.Hill hold özelliği de başarılı. Yol tutuşunu da beğendim. Çok sarsılma olmuyor ama mesela direksiyon tepkileri biraz bozuk yollarda geç kalıyor.Far ve yağmur sensörü yok, benim için çok önemli değil ama far sensörü olsa iyi olurdu.Arka park sensörü mevcut. Onun haricinde bluetooth'la aracın içinde telefonla konuşabiliyorsunuz. Yakıt tüketiminden şu an bahsetmek istemiyorum daha 2 gün oldu aracı alalı ama inşallah ilerde onları da paylaşmak istiyorum ayrıca fotoğraflarını da koyacağım. Aracı 49.900'e aldım ama şu anki mevcut araçlar bitmiş ve  bir daha ki gelecek araçlar muhtemelen 55.000 civarında olacakmış.(1.4 TSI Elegance)Dediğim gibi hemen hemen jettay'la eşdeğer. Şimdilik aklıma gelenler bunlar, eğer sorularınız olursa memnuniyetle cevaplamaya çalışırım...  :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermesin. Güzel günlerde güle güle kullanın :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullanın :) Kombinasyon güzel :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler aklıma gelenler bunlar, sorularınız olursa elimden geldiğince yardım ederim :)

Çevrimdışı ilkkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı octaviaman

• Skystar SSS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun.Kazasız güle güle binin.

Kapuçinolu Canlı rapid fotosu isterim :)

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;426699
Hayırlı olsun.Kazasız güle güle binin.

Kapuçinolu Canlı rapid fotosu isterim :)

İnşallah bugün çekip akşama doğru koyacağım :)

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Ama bir sonra gelecek seri 55bin liraya mı gelecekmiş dediniz?