škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vernik atması problemi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nathanel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaslar. Sıfır olarak aldigim 2015 model Octavia elagance aracimin kaput sag ön kapi ve sag arka kapida bir çok yerinde vernik atmasi oluştu.2 Gundur moralim cok bozuk bu yuzden. Aracimi aldigim gunden itibaren 3 yil 1 ay gecmis durumda.yani Boya garantisi gecmis durumda.Yetkili servise yarin başvuracagim ancak herhangi bir yardimlari olacagini zannetmiyorum.Ayipli mal nedeniyle mahkemeye verirsem sonuc alabilir miyim? Nasil bir yol izlememi onerirsiniz ? Yardimlariniz için simdiden tesekkur ederim.

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun. aracınızı sık sık fırça ile yıkadınız mı? tuzlu su, veya başka kimyasallar ile de temas ettiyse atma yapabilir.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2016 kasım ayında aldığım superbimde kaput ucunda yaklaşık olarak 3*3 çapında vernik atması oldu. Bende ilk gördüğümde moralim çok bozuldu. bir ay sonra bakıma gideceğim o zaman bu konuyu ileteceğim bakalım nasıl bir yol izleyecekler. Bu arada aldığımdan beri aracıma fırça sürdürmedim herhangi bir kimyasal işlemde yaptırmadım. Forumda bir çok kişini aracında zaten mevcut tek bir sebebi var skodanın boya kalitesizliği..

Çevrimdışı Nathanel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sequenc;640691
geçmiş olsun. aracınızı sık sık fırça ile yıkadınız mı? tuzlu su, veya başka kimyasallar ile de temas ettiyse atma yapabilir.

Sagolun hocam.Herkes gibi oto yikamacida yikatiyorum bende.Sikinti şuki Skodanin bircok modelinde bukadar fazla vernik atma problemi yasanmasi bir tesadufmu? Fabrikasyon bir kusur yokmu acaba? Kimse mahkemeye giderek hakkini aramadimi?

Çevrimdışı Nathanel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Celalsn;640692
2016 kasım ayında aldığım superbimde kaput ucunda yaklaşık olarak 3*3 çapında vernik atması oldu. Bende ilk gördüğümde moralim çok bozuldu. bir ay sonra bakıma gideceğim o zaman bu konuyu ileteceğim bakalım nasıl bir yol izleyecekler. Bu arada aldığımdan beri aracıma fırça sürdürmedim herhangi bir kimyasal işlemde yaptırmadım. Forumda bir çok kişini aracında zaten mevcut tek bir sebebi var skodanın boya kalitesizliği..

Hocam araba her yikandiginda vernik atan yerin buyumesi ve yeni yerlerde vernik atmasi ihtimali buyuk.Bukadar yeni ve pahali bir arabanin vernik attikran sonra nekadar fazla deger kaybedecegi ortada.Bence olayi fazlasiyla onemsemeniz gerekmekte.

Çevrimdışı Nathanel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sevgili arkadaslar acaba aracinda vernik attiktan sonra yetkili servisin onerdigi komik rakamlari kabul etmeyip mahkemeye gidenler oldumu? Olduysa surec nasil isliyor bilgi verebilir misiniz? Yada mahkemesi sonuclanan oldu mu? Cunku emsal bir karara ihtiyacimi var?

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu durum maalesef benim aracın da sağ arka çamurluğunda var. Ben aracı aldığım da komple şeffaf kaplama ile kaplatmış zaman için de oluşan sararma kirlenmelerden dolayı geçen yaz 3. bakımını da yaptıdığım autoking de kaldırtmış bu vernik atması problemini kaldırma işlemini yapan ustanın uyarısı ile fark etmiş ve kaplama ve sökülmesine bağlamıştım.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
farklı başlıklar altında aynı sorunla ilgili konu açılmış, hem benimki de Octavia, buraya da koyayım dedim:

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=39377&page=5&highlight=senelik

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Nathanel;640722
Hocam araba her yikandiginda vernik atan yerin buyumesi ve yeni yerlerde vernik atmasi ihtimali buyuk.Bukadar yeni ve pahali bir arabanin vernik attikran sonra nekadar fazla deger kaybedecegi ortada.Bence olayi fazlasiyla onemsemeniz gerekmekte.

bugün servisten bana geri dönüş sağladılar. Önerileri ise sadece 1 periyodik bakım hediye etmek. Bende aracımın değer kaybının daha fazla olduğunu ve kabul etmediğimi ilettim bakalım tekrar arayacaklar

Çevrimdışı beegee99

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yakın tarihte ( geçen ay ) benım aracımında kaputunda 1 lira büyüklüğünde vernik atması oldu. Avek otomotiv ile iletişime geçtiğimde dosya açıldığında dalga geçer gibi sadece 2 bakım verip göndereceklerdi kabul etmedim. Şöyle ki çeşitli platformlarda ve çevremdekilere sorarak edindiğim bilgi ve kanıtlarla bir miktar para bakım hediyesi mirror link hediyesi gibi bi çok şey verilirken benim sadece 2 bakımla kandırmaya calıstılar . Aracımda oluşacak değer kaybını istediğimde ise dalga geçip gönderdiler. Kimse boşuna ümitlenmesin artık doğuş otoda sapıttı . Mahkeme sürecini başlattım yarın ihtarname çekip sorunumun çözülmesini değer kaybını talep edeceğim. Ama kimse ümitlenmesin herşey araç satılana kadar!

Not: Doğuş oto ile yaptığım görüşmede başka kullanıcılara ödemeler yapıp bunları veriyorsunuz diyip hesaba atılan paraların dekontları yapılan işlemlerin kaydına kadar mail attım sonuç hep aynı sadece 2 bakım :) dalga geçiyorlar! etrafımda skoda almak isteyen herkesi uzaklaştırıyorum. İnstagramda yüzlerine vuruyorum ve engel yedim ! kısacası sesi çıkanı susturuyorlar :)

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba, aracin 1.4 dsg dizel rapid. Benim aracimda da 4 ayri parcada 2 cm lik boya atması mevcut.  (sol çamurluk üstü, sol ön kapı, sağ arka kapı, sol ön çamurluk üstü) Aracım bakıma götürdüm ve bunu da kayıt altına aldırdım. Sonra doğuş oto garantiden parçaların garantiden boyanması uygundur diye cevap geldi. Ben de aracın değer kaybı oluşacaktır dediğimde ise bakım dosyasını bu şekilde kapatacaklrini ve müşteri hizmetlerine değer kaybı konusunda bilgi vereceklerini söylediler. Bir de muhtemelen boyanın yanında1 bakım ve ufak bir miktar para verilebilir dedi. Bağlayıcılığı olmasın ama dediler. Bu forumda bie mahkeme kararı görmüştüm. 1 parcada daha büyük ama aynı durum vardı bie arkadaşta. Mahkemeye vermiş ve 1 bakim ve 4200 tl geri iade ödeme kararı çıkmış. Ben nasıl bir cevaba olur demeliyim sizce? Boya (şimdi boyatmayi düşünmüyorum ama boya garantisi 10 yil boyunca boyama hakkı saklıdır kağıdı alırım diyorum okur derlerse. Çünkü büyüme ihtimali var sonuçta. Şu an boyamaya sıcak bakmıyorum.) + 1 bakım + min 4200 tl para iadesi desem ileride aRaci satarsa vb zarar eder miyim? siz ne yaptınız? Bilgi verebilir misiniz?

Alıntı yapılan: beegee99;642542
yakın tarihte ( geçen ay ) benım aracımında kaputunda 1 lira büyüklüğünde vernik atması oldu. Avek otomotiv ile iletişime geçtiğimde dosya açıldığında dalga geçer gibi sadece 2 bakım verip göndereceklerdi kabul etmedim. Şöyle ki çeşitli platformlarda ve çevremdekilere sorarak edindiğim bilgi ve kanıtlarla bir miktar para bakım hediyesi mirror link hediyesi gibi bi çok şey verilirken benim sadece 2 bakımla kandırmaya calıstılar . Aracımda oluşacak değer kaybını istediğimde ise dalga geçip gönderdiler. Kimse boşuna ümitlenmesin artık doğuş otoda sapıttı . Mahkeme sürecini başlattım yarın ihtarname çekip sorunumun çözülmesini değer kaybını talep edeceğim. Ama kimse ümitlenmesin herşey araç satılana kadar!

Not: Doğuş oto ile yaptığım görüşmede başka kullanıcılara ödemeler yapıp bunları veriyorsunuz diyip hesaba atılan paraların dekontları yapılan işlemlerin kaydına kadar mail attım sonuç hep aynı sadece 2 bakım :) dalga geçiyorlar! etrafımda skoda almak isteyen herkesi uzaklaştırıyorum. İnstagramda yüzlerine vuruyorum ve engel yedim ! kısacası sesi çıkanı susturuyorlar :)

Çevrimdışı Fatih1234

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, mahkemeye başvuru yapıp sonuç alan hiç oldu mu, 4200tl kazanılan dava haricinde başka birşeyler yapanlar var mı.

Çevrimdışı gokhanyuce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim mahkeme sürecim devam ediyor. 4200 tl alan arkadaş yanlış bilmiyorsam mahkeme ile değil tüketici hakem heyeti aracılığı ile almıştı

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük olasılıkla süperB ve Octavia'da kronik bir sorun gibi görünüyor. Benim bir kaç arkadaşımın Octavia aracında da boya sorunu var kaputta sivilce şeklinde boya kabarma var. Ancak tüm Skoda modellerinde boya sorunu yok benim metalik Ay beyazı 2014 Yeti aracımın boyasında nokta hata sorun yok ön ve arka tamponlar dahil plastik aksam boyaları dahil nokta kusur yok.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: rocky62;645317
Büyük olasılıkla süperB ve Octavia'da kronik bir sorun gibi görünüyor.

Rapid ve Fabia örnekleri de var maalesef. Belli bir fabrikada boyananların hepsinde çıktı o sorun, sadece bizde değil tüm Avrupada.

Aslında yabancı forumlara bakmak lazım, Briskoda gibi. Oralarda nasıl çözmüşler...