škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Katkılı LPG Kullanımı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Arkadaşlar aracım lpg li.İlk çalıştırmaya başlayınca benzindeyken servis yazısı çıkıyor,30 sn sonra sönüyor bir dahada yanmıyor.Bu durum her çalıştırmada oluyor.Sizce neden olabilir?LPG le bağlantısı varmı?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lpg ile alakası yok. aracınızın bakım zamanı gelmiş. size onu hatırlatıyor.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O kadar gaz denedim hiçbiri ipragaz kadar performans vermedi , ayrıca katkısız gazdır

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sizin yaşadığınız sorunları tam üç aydır yaşıyorum...
Tam bir yıldır aralıksız gazı shelden alıyordum son üç aydır tek marşta çalışmama sorunu yaşıyorum...
Gaz aldığım yeri dedğiştirdim, benzin aldığım yeri değiştirdim, benzini ağzına kadar doldurdum ne bilim akla gelen herşeyi yaptım, bujiler değişti, boğaz kelebeliği temizlendi, kalipbrasyon yapıldı, 200 km sadece benzinde kullandım falan sorunum hala düzelmedi düzeltebilen usta KOSKACA ANKARADA BULUNAMADI....
Arabayı benzine aldım benzinde kullanıyorum 500 km kullandıktan sonra Ankarada Koçoop diye bir yer var bilen varmı bilmiyorum oraya gitmeyi düşünüyorum....hayırlısı artık

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde hala devam ediyor sorun. LPG kitini değiştirdiler hatta en son. Yine yapıyor. LPG'den değilde başka bir şeyden olamaz mı artık dedim bende, bu değişen 3.kit. Olabilir dediler :) İptal edip öyle deneyelim birde benzinde de yapacak mı aynı sıkıntıyı dediler. Ama zamanım olmadığı için deneyemedim bunu daha.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jodgin;455415
Ben sizin yaşadığınız sorunları tam üç aydır yaşıyorum...
Tam bir yıldır aralıksız gazı shelden alıyordum son üç aydır tek marşta çalışmama sorunu yaşıyorum...
Gaz aldığım yeri dedğiştirdim, benzin aldığım yeri değiştirdim, benzini ağzına kadar doldurdum ne bilim akla gelen herşeyi yaptım, bujiler değişti, boğaz kelebeliği temizlendi, kalipbrasyon yapıldı, 200 km sadece benzinde kullandım falan sorunum hala düzelmedi düzeltebilen usta KOSKACA ANKARADA BULUNAMADI....
Arabayı benzine aldım benzinde kullanıyorum 500 km kullandıktan sonra Ankarada Koçoop diye bir yer var bilen varmı bilmiyorum oraya gitmeyi düşünüyorum....hayırlısı artık

Lpg kitiniz ne marka bir a5 ten beklenmeyecek durumları duyuyorum size baskentte ustami onereyim vaktiniz varsa ugrayiverin. DAĞ-CEY lpg netten adresini bakarsiniz

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araç 50000 kilometrede. Herkes MPI motor çok sorunsuz, LPG ile çok uyumlu der. 22500 kilometreden beri aynı şeyi yapıyor. Başlarda azdı son zamanlarda arttı da.

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;455464
Benim araç 50000 kilometrede. Herkes MPI motor çok sorunsuz, LPG ile çok uyumlu der. 22500 kilometreden beri aynı şeyi yapıyor. Başlarda azdı son zamanlarda arttı da.

İyidi kardeş onca km yapmışsın, sorunu düzeltemedin mi

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yukarı da yazdım gelişmeleri hep. Hala aynı. 2-3 aydır götürme fırsatım da olmadı baktırmaya. Zaten şu anda götürsem de bir işe yaramaz. Çünkü sıcak havalarda yapıyor bu dediğimi.

Çevrimdışı OBBattaloglu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
MPI motor ile zavoli OBD II kullanıyorum, yaklaşık 20.000 km oluyor LPG ile. LPG'nin bakımını yaptırdım, aracın da bakımını yaptırdım, tek arıza (araç Kütahya'da kullanılıyor) motor arıza ışığı. O da sadece İstanbul - Bursa ve Antalya'ya gittiğimde (basıncın, nemin arttığı, yüksekliğin düştüğü yerler) oluyor. Ücretsiz olarak söndürüyor Kütahya'daki usta. Biraz şanssızlık sanırım sizinki. Kısa sürede hallolmasını dilerim

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sadece katkılı lpg kullanırım özellikle aygaz yoksa milangaz 45 bin km yol yaptım hiç bir sorun yaşamadım bana göre tam bir şehir efsanesi bu ve brc'nin elemanları da bunu körüklediler sonra çarkettiler tam tersi katkılı gazın faydalı olduğunu yanma odalarını yağladığını düşünüyorum...

yaşadığımız sorunların çok basit sebepleri olabiliyor işki anlayan ustaya denk gelesin... bilgisayarda her araç için default özelliklerin dışına çıkmıyorlar değerlerle göz kararı oynayıp ideal ayarı yapacak usta yok bu tür çözülemeyen araçlar için bu değerlerle oynanmalı diye düşünüyorum... regülatör denen bir alet var gazın enjektöre giden basıncını ayarlıyor çok sıcaklarda sapıtıyor olabilir diye acemice bir tahminde bulunmak isterim...

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ytas11

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aracın benzindeki stabilitesi iyi ise lpg arızası kolay çözülür diye düşnüyorum.

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
geçen usta baktı enjektör kaçırıyor dedi enjektörler bozulmuş herhal sistemin ön tarafını yenilememi tavsiye etti, sizece sadece enjektörümü yenilemeliyim yoksa sistemin ön tarafını mı birinin maliyeti 400 diğeri 850
,

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ytas11;456775
aracın benzindeki stabilitesi iyi ise lpg arızası kolay çözülür diye düşnüyorum.

İşte onu deniyecekler ama havalar ısınınca yaptığı için bu olayı havaların ısınmasını bekliyorum :) LPG'yi iptal edecekler benzinde deniyecez. Çünkü kaç sefer değişti kit artık LPG'den değil herhalde demeye başladılar :)