škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Katkılı LPG Kullanımı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 37500 kilometrede. İlk aldığımda servisinde LPG taktırdım. Katkılı LPG alma mecbur kalmadıkça, enjektörlere zarar veriyor dediler. Bende genelde almamaya çalıştım. Arada aldığımda oldu tabi. 25 bin kilometre falan hiç bir sıkıntı yoktu. Daha sonra sıcak havalarda, araç çalışmamaya başladı. Tam çalışır gibi oluyor, sonra motor birden duruveriyordu. Yalnız soğuk havalarda araç tık demedi hiç. Hep sıcak havalarda yaptı bunu. Bi arkadaşın Golf'te de aynısı olmuş, hararet müşüründenmiş, değiştirdiler şimdi bir sıkıntı yok dedi.

30 bin bakımı geldiğinde servise gittim, anlattım derdimi. Hararet müşüründe bi sorun yokmuş. Bujilerden yapar dediler. Buji değişme zamanı yaklaşınca LPG'de yapıyor böyle dediler. Neyse bakımı yapıldı aracın. 3-4 bin km sorunsuzdu. Ama sonra yine başladı sorun. Hatta son zamanlar gaz yememeye başladı normal giderken.

Özel servisine götürdüm evelsi gün. Bilgisayara bağladılar. 2.ve 3. silindirde sorun gösterdi. Benzinde giderken bir sorun olmadığından direk enjektörlere baktılar ama ellerinde yokmuş. 1 Mayıs olunca da Atikere kapalıymış. Öyle kaldı.

Ama aynı şeyi ordaki elemanlarda dedi. Katkılı LPG enjektörleri tıkıyor daha sonra böyle tekleme oluyor, çalışırken sıkıntı çıkarıyor diye.

Hakikaten katkılı LPG bu dediklerini yapar mı? Yani mantık olarak düşününce yapar gibime geliyor ama her zaman katkılı LPG alan arkadaşlarım var onların araçlarda bir sıkıntı olmuyor.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben konyadayım biliyorsundur belki tapukadastronun orda opet var. 1 yıl aralıksız her ay 2 depo lpg aldım ordan filtre değişiminde eleman dedi hocam katkılı yakıt almışın filtrede n belli almamaya çalış lpg enjektörlerinde sorun çıkmasın dedi ama ben en az 1 yıl aldım sıkınt ıoldumu yok..sadece motor arıza lambam yandı.şimdi trafik parkın yanındaki shell den alıyorum lamba söndü araç gayet güzel çekiyor birde yazılım güncellemesi yaptım hamdolsun sıkıntım yok...
kime gittin bilmiyorum ama ustanla tekrar bi görüş.sıkıntın var çözülmeli.yakıtın yerini değiştir.birdaha dene.umarım halledersin sorununu

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
enjektör sağlığı açısından normal LPG tavsiye ediliyor..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;432363
enjektör sağlığı açısından normal LPG tavsiye ediliyor..

İlk çıktığı zamanlarda öyle bir muhabbet vardı ama artık yok abi :) Bi ara matrix enjektörler vardı benim eski sistemimde bu enjektör vardı ve gazı bekletme haznesi yoktu üzerinde direk regülatörden geldiği gibi motora püskürtüyordu ve normal enjektörlere göre çok hızlıydı tabi durum böyle olunca katkılı gaz bir çok pisliği çözüyor özellikle ilk zamanlarda çok sıkıntı yaşamıştım sürekli tıkanıyordu 3-4 ayda bir komple temizletmek zorunda kalıyordum.

Şimdi üzerinde landirenzonun sın çıkan sistemi var maşallah bunda seçme vs durumu yok yaklaşık 20 bin km yol yaptım sıkıntı çıkarmadı :)

Ama şöyle bir gerçekte var aygazın yakıtı iyi yanıyor iyi gidiyor ama katkısız olana göre menzil düşüyor :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;432364
İlk çıktığı zamanlarda öyle bir muhabbet vardı ama artık yok abi :) Bi ara matrix enjektörler vardı benim eski sistemimde bu enjektör vardı ve gazı bekletme haznesi yoktu üzerinde direk regülatörden geldiği gibi motora püskürtüyordu ve normal enjektörlere göre çok hızlıydı tabi durum böyle olunca katkılı gaz bir çok pisliği çözüyor özellikle ilk zamanlarda çok sıkıntı yaşamıştım sürekli tıkanıyordu 3-4 ayda bir komple temizletmek zorunda kalıyordum.

Şimdi üzerinde landirenzonun sın çıkan sistemi var maşallah bunda seçme vs durumu yok yaklaşık 20 bin km yol yaptım sıkıntı çıkarmadı :)

Ama şöyle bir gerçekte var aygazın yakıtı iyi yanıyor iyi gidiyor ama katkısız olana göre menzil düşüyor :)

Ben Lpg yi bırakalı çok oldu, son gelişmelerle doğrudur:)
Değişmeyen ise iyi kaçıp az gitme olayı ;)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;432367
Ben Lpg yi bırakalı çok oldu, son gelişmelerle doğrudur:)
Değişmeyen ise iyi kaçıp az gitme olayı ;)

Geçen gün 2,26 tl den 75 tl lik otogaz aldım 345 km yol gitmişim :) Yaz aylarında iyi oluyor ama kışın yakıt artıyor :)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;432361
ben konyadayım biliyorsundur belki tapukadastronun orda opet var. 1 yıl aralıksız her ay 2 depo lpg aldım ordan filtre değişiminde eleman dedi hocam katkılı yakıt almışın filtrede n belli almamaya çalış lpg enjektörlerinde sorun çıkmasın dedi ama ben en az 1 yıl aldım sıkınt ıoldumu yok..sadece motor arıza lambam yandı.şimdi trafik parkın yanındaki shell den alıyorum lamba söndü araç gayet güzel çekiyor birde yazılım güncellemesi yaptım hamdolsun sıkıntım yok...
kime gittin bilmiyorum ama ustanla tekrar bi görüş.sıkıntın var çözülmeli.yakıtın yerini değiştir.birdaha dene.umarım halledersin sorununu

Samet Oto'ya gittim işte senin tavsiyenle :) Şu an sorun yok gibi araçta, eleman çıkarıp temizlediği için mi bilmiyorum artık. Konya'ya geldiğimde bende Shell'den alıyorum hep tramvay bakım yerinin yanındaki. Ama burada sadece Opet var, bu elemanlardan gaz almaya başladıktan sonra oldu bu. E başka da yer yok, gazı alıp buraya gelip, gezip, geri dönmeye yetmiyor. Madem gazla gezmiyecem, niye taktırdım o zaman :)

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lpg'nin katkılı olup olmadığı nasıl anlaşılır? İstasyonlarda söyler miler? Ben aygazdan alıyorum. Aygazın gazı katkılı mı? Firmadan firmaya göre mi değişir? Hangi gazı tavsiye edersiniz? Benim araçtada arıza lambası yandı. Yol bilgisayarı emission workshop uyarısı veriyor. Bu arızanın lpg'nin katkılı olup olmaması ile ilgisi var mı?

Biraz çok soru sordum ama kusuruma bakmayın.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 depo kadar Petrol Ofisi POgaz deneyin, katedilen mesafe konusunda fark edebilir.
Aygaz katkılı LPG sınıfında..

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben aygaz,bp, shell kullandım en güzel shell arıza ışıklarını ışıkları söndürdü bu kronik diyen lpg ciler bile şaşırıyor

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;432384
Samet Oto'ya gittim işte senin tavsiyenle :) Şu an sorun yok gibi araçta, eleman çıkarıp temizlediği için mi bilmiyorum artık. Konya'ya geldiğimde bende Shell'den alıyorum hep tramvay bakım yerinin yanındaki. Ama burada sadece Opet var, bu elemanlardan gaz almaya başladıktan sonra oldu bu. E başka da yer yok, gazı alıp buraya gelip, gezip, geri dönmeye yetmiyor. Madem gazla gezmiyecem, niye taktırdım o zaman :)
umarım memnun kalırsın.konyaya tekrar gelişinde haberim olsun buluşalım kısmet olursa.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 hafta sonra gelecez, bi daha bakacaklar. Oradan da beklemeden direk Ankara'ya gidecez biraderin yanına. Ama zaman olursa ararım tabi ki.

Birde benim araçta arıza ışığı sorunu hiç olmadı. Pardon 1000. km de mi ne oldu, serviste sildiler, sonra da olmadı bir daha.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;432477
2 hafta sonra gelecez, bi daha bakacaklar. Oradan da beklemeden direk Ankara'ya gidecez biraderin yanına. Ama zaman olursa ararım tabi ki.

Birde benim araçta arıza ışığı sorunu hiç olmadı. Pardon 1000. km de mi ne oldu, serviste sildiler, sonra da olmadı bir daha.
maşaallah bende son 5 bin km dir görmüyorum ama shell den kaynaklı bence...
sorunu çözdürmek için atiker fabrika ya git diyeni bile duydum ama takmadım kafaya...
denk gelirsek görüşelim

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah 15 gündür tık demedi araç, ilk aldığım gün ki gibi. Demek ki arada bir temizletmek lazımmış enjektörleri.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni gelişmeler var; enjektör kütüğünde de problem var diyip değiştirdiler. Yine eskisi gibi olmaya başladı. Ayarsızlık var diyip, ayar yaptılar. Sorun biraz azaldı ama hala var. İşin enteresanı, hava sıcaklığı 20-25 dereceye kadarsa, ne çalışmasında ne gitmesinde bir sıkıntı olmuyor. Ama 30 derece civarına yaklaşınca ya da geçince hem çalışmasında sıkıntı oluyor, hemde giderken tekleme yapıyor araç