škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2009 octavia elegance Otomatik far sensörü

adil · 16 · 6311

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkdaşlar araçta normal bir şekilde giderken her zman oldugu gibi tünele girildiğinde farlarım otomatik bir şekilde açıldı normal olanı tünelden çıkışta otomatik bir şekilde farların sönmesi idi ancak olmadı baya bi gitti açık şekilde. Bu işemi 4-5 kez yaptı.

Ancak normalde çoğu zaman tünellerden cıkısta otomatik bir şekilde kendisi kapanıyordu..

Dipnot... Bu işlem, kesinlikle gündüz yapıyor tünelden çıkışta gölge karanlık vb gibi bi durum söz konusu değil....

Bilgilerinizi paylaşrsanız çok sevinirim acaba sensörle ilgili bidurum mu var.

Birde aracın ön sis lamaasını ir türlü kapatamıyorum (far açılınca kapanıyor bir tek.)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adil;379183
Arkdaşlar araçta normal bir şekilde giderken her zman oldugu gibi tünele girildiğinde farlarım otomatik bir şekilde açıldı normal olanı tünelden çıkışta otomatik bir şekilde farların sönmesi idi ancak olmadı baya bi gitti açık şekilde. Bu işemi 4-5 kez yaptı.

Ancak normalde çoğu zaman tünellerden cıkısta otomatik bir şekilde kendisi kapanıyordu..

Dipnot... Bu işlem, kesinlikle gündüz yapıyor tünelden çıkışta gölge karanlık vb gibi bi durum söz konusu değil....

Bilgilerinizi paylaşrsanız çok sevinirim acaba sensörle ilgili bidurum mu var.

Birde aracın ön sis lamaasını ir türlü kapatamıyorum (far açılınca kapanıyor bir tek.)
Far sensörünün önü kirlenmiş ve hassasiyeti değişmiş olabilir, temizlendiğinde çözülecektir,  Sis lambası olarak düşündüğünüz lamba ''gündüz farı''dır, park ve farları yaktığınızda söner, bu şekilde çalışır yani...sorun yok.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı adil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;379185
Far sensörünün önü kirlenmiş ve hassasiyeti değişmiş olabilir, temizlendiğinde çözülecektir, Sis lambası olarak düşündüğünüz lamba ''gündüz farı''dır, park ve farları yaktığınızda söner, bu şekilde çalışır yani...sorun yok.

Farın onunde hiç bir şey yok tu garanti olsun diye bir iki kez ınıp temiz bezle sildiğim dahi oldu ama onunde bısey gordugunden oldugunu pek dusunmuyorum

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Farlar açılınca sönen sis farı değil gündüz farı, kitapçıkta nasıl kapatılacağı yazıyor ;)

Bir şeye basıp bir şeyi çekiyorsun, aklımda değil kitapçıkta yazıyor

Db1

• Ziyaretçi
Yol bolgisayarinin menulerinde var. Bir de farlarda degil sensor. On camin temiz olmasi gerekli. Bir de hiziniz da onemli. Belli bir hizdan sonra yakiyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;379192
Farlar açılınca sönen sis farı değil gündüz farı, kitapçıkta nasıl kapatılacağı yazıyor ;)

Bir şeye basıp bir şeyi çekiyorsun, aklımda değil kitapçıkta yazıyor

Octavia'da gündüz farını devreye almak için sinyal kolunu kendine çekip yukarı kaldırıyorsun. İptali için de kendine çekip aşağıya

Deneyip bakın

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;379211
Octavia'da gündüz farını devreye almak için sinyal kolunu kendine çekip yukarı kaldırıyorsun. İptali için de kendine çekip aşağıya

Deneyip bakın

bu bir işe yaramıyo maxidot varsa ordan setup a girin lights bölümü var ordan da day light a girerseniz açıp kapabilirsiniz. farlar hiç mi kapanmıyor yoksa geç mi kapanıyo? çünkü farları sensör yakarsa aydınlıga çıkar çıkmaz sönmüyo zaten hesaplamadım ama sönmesi 1 dk filan sürüyo tahminimce

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: msidestructive;379365
bu bir işe yaramıyo maxidot varsa ordan setup a girin lights bölümü var ordan da day light a girerseniz açıp kapabilirsiniz. farlar hiç mi kapanmıyor yoksa geç mi kapanıyo? çünkü farları sensör yakarsa aydınlıga çıkar çıkmaz sönmüyo zaten hesaplamadım ama sönmesi 1 dk filan sürüyo tahminimce

1dk degil en fazla 3sn suruyor.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;379368
1dk degil en fazla 3sn suruyor.
o kadarda kısa değil üstad :D

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: msidestructive;379374

O kadar kisa hocam. Cok dikkat ettim. Tmm 3 snye degil de 10sn olsun. Ama oyle 1dk degil. Birazdan cikicam evden otopark cikisi olcerim.

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: msidestructive;379374

Evet olctum simdi 5sn, herhangi bir ayari da yok menude.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msidestructive;379365

Maxidotsuzlar için yazmışlar belki  ;)

Çevrimdışı laz61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu far sensörleri ve diğer sensörler içerideki dikiz aynasında değil mi?

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Real81;33
hoş geldiniz

Oraya bagli, disaridan cam gorebilirsiniz.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;379407
Maxidotsuzlar için yazmışlar belki  ;)

ben zaten maxsidot varsa bu işe yaramıyo demek istedim ama cümlemde imladan kaynaklanan bir anlam karmaşası var galiba kusura bakmayın