škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

TSİ ile %100 Uyumlu LPG Dönüşümü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar konuyla ilgilenenler için;
TSİ ve diğer direkt enjeksiyonlu araçlar için Prins(DLM) ve BRC (LDİ) adı altında yeni dönüşüm kitleri deneme araçlarına takıldı. LPG-CNG fuarında tanıtılacak. Fuar sonrası ise montaja başlanacak. henüz fiyat ile ilgili bir açıklama yok. (Prins 4.500-5000 TL, BRC 3.000-3.500 TL olarak tahmin edilmekte.)
Yeni dönüşüm sistemi Direkt enjeksiyonlu araçlara %100 uyumlu,
sıralı sistemden tamamen farklı olduğu hakkında bilgiler var. Araç ilk çalışma dahil her zaman LPG de çalışıyor istenildiğinde benzin-LPG geçişi yapılabiliyor.

sıralıda sistem gaz fazında çalışıyor, yeni sistemde Sistem sıvı fazda çalışıyor..

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
TFSI için oluyor mu? Birde FSI larda %20 gibi bir tasarruf yaparken diğer araçlarda %40 gibi bi tasarruf sağladığı söyleniyor. Bu durumda çok da mantıklı mı acaba?

Çevrimdışı porschemurat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel haber inşallah zamanla sağlıklı bir seviyeye ve uygun fiyatlara gelr.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medmania;335538
TFSI için oluyor mu? Birde FSI larda %20 gibi bir tasarruf yaparken diğer araçlarda %40 gibi bi tasarruf sağladığı söyleniyor. Bu durumda çok da mantıklı mı acaba?

Ben de son kullanıcıyım, bildiklerimi yazdım, daha ayrıntılı ve doğru cevapları sanırım konu hakkında uzman kişilerin vermesi daha sağlıklı olur..

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Brc'yi bekliyordum ama fiyatı çok yüksek, inşallah düşer yoksa mecburen sıralı sistem taktıracağız.

Çevrimdışı drkrex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TSI' ın tüm güç kademelerinde (122, 140, 160, 180 hp) uygulanabiliyor mu? yoksa sadece şu an 122 hp için mi geçerli?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;335572
Ben Brc'yi bekliyordum ama fiyatı çok yüksek, inşallah düşer yoksa mecburen sıralı sistem taktıracağız.

Yazılan fiyatlar sadece tahmin. henüz net rakam açıklanmadı.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sistem zaten vardi ama fiyayatlar yuksek odgu icin ragbet gormuyordu.bakalim gorelim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drkrex;335639
1.4 TSI' ın tüm güç kademelerinde (122, 140, 160, 180 hp) uygulanabiliyor mu? yoksa sadece şu an 122 hp için mi geçerli?

Bildiğim kadarıyla Sadece TSİ araçlara değil, atmosferik ya da turbo bakılmaksızın direkt enjeksiyonlu tüm araçlara uygulanabiliyor..

Alıntı yapılan: fenomen;335793
Bu sistem zaten vardi ama fiyayatlar yuksek odgu icin ragbet gormuyordu.bakalim gorelim.

Varolan sistem olarak bahsettiğiniz sistem BRC-SDİ ya da Prins VSİ-Dİ modeliydi, bunlar gaz fazında çalışıyor, lpg enjektörleri kullanılıyordu..

Yeni sistemler BRC-LDİ ve Prins DLM olarak adlandırılıyor SIVI fazda çalışıyor ve aracın kendi benzin enjektörlerini kullanıyor..

Bildiğim kadarıyla Türkiye de Prins montajı yapılı 1 araç, BRC Montaj yapılı 1 araç var, yani tamamen güncel bilgi..

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Likit Gaz Sistemi Zaten Olan Bişeydi Ama Türkiyede Tahminimce Birilerinin İşine Gelmiyordu.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eyvallah aydınlanmış olduk.Ama bu fiyatlara taktıranların en azından yıllık 15-20 bin km yapmaları gerekirki kısa zamandan amorti yapsınlar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sistem yurt dışında yaklaşık 1 senedir mevcut ama fiyatlar uçuk olduğundan pek tutulmuyor :)

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;336068
1.2 tsi lara da uygulanabiliyo mu acaba?

Direkt enjeksiyonlu tüm araçlara uygulanabilecek..
1.2 TSİ da direkt enjeksiyonlu..

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aradaki fark dizel benzinli farkina esit ve hatta ikinci eldeki farktan fazla, LPG bu degisimden sonra dizelden de mi ucuza geliyor ki satilabiliyor ? Bilmedigim icin soruyorum, yanlis anlasilmasin.