škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni octavia alcam önerileriniz!!!

adil · 12 · 5646

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar ilgilenen ve cevap yazan herkeze öncelikle selam.
Hafta Sonu Ankara da Octavıa nın test surusune gıttım ve ınanılmaz bı keyıf aldım. bırcok ozellıgını 130-140 km hızla tek tek gosterdıler saolsunlar. inanımaz derecede keyıf aldım.yarım saat sonra kararsız kaldıgım obur arac olan honda cıvıc ın test surusune gıttım. Belkı bana ole geldı ama sadece arabayı surdu amcam saolsun hıcbı artısını goremedım arabanın.
Sonuc olarak bıraz arastırdıktan sonra octavıa almaya karar verdım tek sorun arabanın bıraz sısırılmıs fıyatı kalıyor. (44.500) gercı baz fıyatı 38. bın tl
1- Bu fiyat sızce normal fıyatımı kampanyadan fiyat yada faizlerden yaralanabilirmiyim.
2- Araba hakkındaki görüşleriniz olumlu olumsuz nelerdır. Şimdiden teşekkür ederim...
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2011, 10:41:37 Gönderen: adil »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öcelikle foruma tanıtma bölümüne bir girizgahla başlasaydınız daha iyi olurdu,hani bodoslama olmasaydı gibisinden.
öcelikle foruma hoşgeldiniz.seçimiiz konusunda iyi bir tercihtir octavia.c sınıfı olmasına rağmen onu hep d sınıfında olduğunu zannedenler çoğunluktadır,passat ile aynı kategoride görenler bile vardır.siz hangi donanım paketi ve motor seçeneğine karar vereceğine bağlı yorumlarımız.yıllık kaç km kullanacağınız ekonominizlede alakalı.
yıllık 10 binden fazla km yapacaksanız ve full donanım keyfi yaşamak istiyorsanız 1.6 tdi 105ps elegans paketi tercihlerimizin önüde gelir.Yok 10 bin km yi bulmam derseniz 1.4 tsi  122ps elegans manuel olabilir.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
60 bine 1.6 tdi elegance manuel aldım inmek istemiyorum arabadan.bıraksalar içinde yaşayacağım

focus corrolla jetta octavia arasında yaklaşık 2 aylık araştırmalarım ve tecrubelerim sonucu aldım

eğer yıllık 20bin km yaparım diorsan dolu paket dizel öneririm.
ama içine sinmesi için başka düşüncelerin varsa iyice ölç biç tart

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Belirttiğiniz fiyattan anladığım kadarıyla Ambiente 1.4 TSI 122 HP üzerinde düşünüyorsunuz. En optimum denebilecek model, motoru ve donanımı gayet tatminkar olan modeli. Yakıt çeşiti tamamen sizin tercihinize kalıyor, benzinli başka bir dünya dizel başka bir dünya motor sonuçta. Güzel bir araba sonuçta, fiyatlar ne yazık ki yükseldi, bütce kısmını kendinize göre ayarlayacaksınız, kredi, taksit veya nakit (çok iyi indirim alırsınız). Ne alırsanız alın hayırlısı olsun derim ama :)

Çevrimdışı adil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Y A R D I R K I N G Evet büyük ihtimalle benim baktıgım sizin dediğiniz model.Bıraz dolusu dedıler ama baya bi fark gördüm 38 binlikle aralarında ama şöle bi düşününce de 44 bin asırı fazla gelıyor. artı 25 binini kredi cekecek biri olarak yaklasık hesaplarıma gore 11 bin faiz oduyorum haliyle araba bana 55 bine gelıyor. Skoda roomstarda /60 faizle veriyorlar arabayı octavıa da /99 faize cıkıyor bu da bana bıraz mantıksız gelıyor. İlk cevapları veren arkadaslara da tesekkur ederım .
Öncelikle evet aranıza yeni katıldım biraz acemilik cekiyorum forumlarda yıllık en fazla 10-12 bin km yapmarım dıye dusunuyorum. ama verebileceğim paranın max tutarı 35-40 işte olayı zorlastırn unsur da bu. Tekrar ilgilenen ve bilgi veren herkeze teşekkürler.  

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi ambiante kullanıcısı olarak aracımdan çok memnunum bende senede max 10.ooo km yi geçmeyenlerdenim onun için dizel tercih etmedim. fakat benzinli ve turbo beslemeli bir motor araca sahip olmama rağmen yakıt yönünden çokta şikayetçi değilim sadece benzin fiyatları yüksek gerçi dieselde yok ucuz denemez her neyse araç benim tam aradığım araç 1.4 tsi 122 hp aracı çok iyi taşıyabilen bir motor atak hızlanmaları güzel yani açıkçası benim için hem performanslı hemde ekonomik dizel kadar olmasada tabi hemde kaliteli size tavsiyem octaviada karar kıldıysanız elegance öneririm gerçi ambiantede fena sayılmaz ama alabiliyorsanız elegance terhiniz olsun fakat msjınızda şunuda gördüm honda yada baktım dediniz benimde babamın aracı honda cıvıc 2009 model çokta memnundur. bende çok kullandım performans yönünden emin olsun piyasadaki 1.6 benzinli motorların çoğunu yanına bile yaklaştırmaz sorunsuzluk yönünden de iyi bana göre tek kusuru kokpitteki göze kalitesiz gelen plastik kaplaması

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adil;269785
Y A R D I R K I N G Evet büyük ihtimalle benim baktıgım sizin dediğiniz model.Bıraz dolusu dedıler ama baya bi fark gördüm 38 binlikle aralarında ama şöle bi düşününce de 44 bin asırı fazla gelıyor. artı 25 binini kredi cekecek biri olarak yaklasık hesaplarıma gore 11 bin faiz oduyorum haliyle araba bana 55 bine gelıyor. Skoda roomstarda /60 faizle veriyorlar arabayı octavıa da /99 faize cıkıyor bu da bana bıraz mantıksız gelıyor. İlk cevapları veren arkadaslara da tesekkur ederım .
Öncelikle evet aranıza yeni katıldım biraz acemilik cekiyorum forumlarda yıllık en fazla 10-12 bin km yapmarım dıye dusunuyorum. ama verebileceğim paranın max tutarı 35-40 işte olayı zorlastırn unsur da bu. Tekrar ilgilenen ve bilgi veren herkeze teşekkürler.  

35 40 lira gibi bir bütçeniz varsa eğer size 1.2 tdi poloyuda önerebilirim (yakıt cimrisidir)eğer sedan araç tercihiniz ise dizel olarak linea ,ve opel astra sedan 1.3 cdti megane 1.5 dci bakmanızı öneririm eğer benzinli düşünüyorsanız yine astra 1.6 yada megane 1.4 tce düşünebilirsiniz (meganede ki 130 hp motor çok başarılıdır bilginiz olsun) ikinci el olarakta 40 bin civarında 2010 hatta 2011 octavia düşünebilirsiniz
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2011, 18:38:06 Gönderen: mutluoztan »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Baki usta'nın nick'i artık değiştirelim :++::++::++::++::++:

Direk YARDIRKİNG olsun

----------------------

Ambiante TSI ise çok km yapmayan için iyi bir motor/donanım/fiyat üçlüsü...

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 2010 Ambiente TSI var, senede 10.000 gecmeyen ben su an 8 ayda 14 bin yaptim, ve sirf arabayi kullanmayi sevdigim icin :). Bazen sirf kullanmak icin yolu uzatiyorum :). 1.4 TSI bu kadar zevkli ise, 1.6 TDI dusunmek istemiyorum :).

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhlis OZTURK;269815
Bende 2010 Ambiente TSI var, senede 10.000 gecmeyen ben su an 8 ayda 14 bin yaptim, ve sirf arabayi kullanmayi sevdigim icin :). Bazen sirf kullanmak icin yolu uzatiyorum :). 1.4 TSI bu kadar zevkli ise, 1.6 TDI dusunmek istemiyorum :).

Ben de yılda 8000 km yaparım dıodum ama olmuyor. 4 ayda 8000 yaptım ve TSI superbımı satmak zorunda kaldım. Daha ekonomık Octavia Dizel aldım ama biraz pişman duydum başta. At eşek meselesi oldu. D sınıfı bambaşka birşeymiş. :) Ben ce TDI dan vazgeçmeyin. Yılda 15000 km yapan biri 2000 TL kar ediyor. Varın siz düşünün gerisini.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

50 bin "bence" psikolojik sınırdır zaten, yavaş yavaş 50 bine yaklaşan rakamlarda da bu durum yaşanır. Kolay iş değil az paralarda değil günümüzde. Bütcenize göre ölçüp biçip en doğru kararı vereceksinizdir mutlaka :) Güzel arabalar bunlar sonuçta, sizi memnun edecektir hangi modeli olursa olsun:)

Alıntı yapılan: turker;269793
Baki usta'nın nick'i artık değiştirelim :++::++::++::++::++:

Direk YARDIRKİNG olsun

----------------------

Ambiante TSI ise çok km yapmayan için iyi bir motor/donanım/fiyat üçlüsü...

:rm::rm::rm: