škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

zamansız yağ değişim uyarısı

ecoli · 10 · 3801

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ecoli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar,aracı(ambition 1.2 dsg)2016 mayıs ayında aldım şuan 5700 KM'de...bugün yağ servisine 25 gün kaldı diye bir uyarı verdi...aracın gümrük giriş tarihi 2016 2-şubat....serviside(AnkaraAnd oto) aradım gümrük girişine göre ayarlanmıştır eğer yağ seviyesini kontrol ettiniz ve sıkıntı yoksa getirmenize gerek yok dedi...kontrol ettim bir sıkıntı gözükmüyor,zaten tahminimce yağ seviyesinde ya da yağ akışkanlığında sorun olsa yağ servisi yerine yağ değişim uyarısı verirdi değil mi???içim rahat etmedi birde burada ki arkadaşlara danışayım dedim,sizin fikriniz nedir?

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
uygunluk belgesi üzerindeki tarih, üretim tarihidir.
yağ değişimi, aracın kendi sistemi tarafından bu tarihten itibaren hesaplandığı için, uyarı almanız normaldir. kilometreye bakmaksızın, bu uyarıya göre yağ değiştirebilirsiniz.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servisin size araci teslim etmeden once kontrol edip herseyi sifirlamasi gerekiyordu. Ben de ayni uyariyi aldim, servis cikisinda 0 araci elektronik olarak sifirlamadiklari icin 1.5 ay oncesinden uyari verdi. Uyariyi dikkate alma hocam km si doldugunda gotur yag seviyesini kontrol et. Cok canini sikiyorsa her calistirdiginda servise git uyariyi silsinler

Çevrimdışı ea777

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim araçta da yağ değiştir uyarısı çıktı nisan 2017 de almıştım henüz 5000 km de daha 1 yılı bile dolmadı.

Çevrimdışı erensaat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;630483
Servisin size araci teslim etmeden once kontrol edip herseyi sifirlamasi gerekiyordu. Ben de ayni uyariyi aldim, servis cikisinda 0 araci elektronik olarak sifirlamadiklari icin 1.5 ay oncesinden uyari verdi. Uyariyi dikkate alma hocam km si doldugunda gotur yag seviyesini kontrol et. Cok canini sikiyorsa her calistirdiginda servise git uyariyi silsinler

Katılıyorum ben ekimde aldım elektronık sıfırlanmıştı hatta özellikle baktıgım da servıs suresı aldığım gunun tam 1 sene sonrasını gösteriyordu.

Servise gidip uyarıyı sildirebilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ecoli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tüm arkadaşlara teşekkür ederim....bende yağ seviyesine ve yağ akışkanlığını ne olur ne olmaz diye yakında bir ustaya kontrol ettirdim....yağda herhangi bir sıkıntı yok dedi daha sıfır gibi olduğunu söyledi....sonra km sıfırlama tuşuna basarak uyarıyıda 1 sene sonrasına attım şimdi bir uyarı falan yok....

Çevrimdışı incselcuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu sıfırlama işi nasıl oluyor bilgi verebilir misin

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bakimlarin aracin km si gelmesede senede bir yapilmasi gerekmiyor mu? 2016 mayista alinan aracin  2017 mayista bakim islemlerinin yapilmasi gerekiyordu diye biliyorum

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ecoli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ercan87;631421
Bakimlarin aracin km si gelmesede senede bir yapilmasi gerekmiyor mu? 2016 mayista alinan aracin  2017 mayista bakim islemlerinin yapilmasi gerekiyordu diye biliyorum

siz yazınca dikkatimi çekti 2016 değil 2017 olacaktı yanlış yazmışım....