škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İlk Çalışmada Vuruntu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Bu konu daha önce açılmışmıydı hatırlamıyorum ama bu varsa da affola.
Aracımı ilk çalıştırdığımda araçta sanki motordan vuruntu geliyor gibi oluyor. Aracım 51.000 km'de ve daha önce pek böyle yapmazdı. Başına böyle birşey gelen var mı? Varsa çözüm olarak ne yaptınız?

Çevrimdışı tuncay52

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sabahları ilk 5-10 dakıka oluyor normal bı sıkıntı olmadı 80000 de arac

Çevrimdışı Korhan06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arabanız dizel motor mu? Ben Shellden mazot alırken araç sabah ilk çalışmada birkaç dakika vuruntu yapardı, Total'e döndüm bir kaç aydır, sanki vuruntu kalmadı gibi. Bir deneyip sonucu bildirirseniz...

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet aracım dizel bende hep opet'ten alırım. Bir kere deneyeyim.Total'i genelde sevmiyorum ama denemekten de zarar çıkmaz :)

Çevrimdışı Ghokun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;577008
Evet aracım dizel bende hep opet'ten alırım. Bir kere deneyeyim.Total'i genelde sevmiyorum ama denemekten de zarar çıkmaz :)

Ben hep opetten alıyorum, vuruntu olmadı şimdiye kadar. Sadece düşük devirlerde motor sesi daha belirgin duyuluyor o kadar.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet düşük devirde ses de fazla ama öyle çok vuruntu değil. Hafif bir şekilde ben hissediyorum. Geçen arkada oturan eşime sordum araç sallanıyor mu bana mı öyle geliyor diye sen çok pimpiriklisin :)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta da belirgin hissediliyor soğuk motorda vurundu.
Servise sordum, bu motorların karakteri buymuş. Soğuk olduklarında ve düşük devirde titreşmler olabiliyormuş. Aynı durum, dizel Polo'da da var.
Ben sürekli Total dizel kullanıyorum, nerdeyse sürekli hissediyorum vuruntu. Yakıttan olabileceğini sanmıyorum.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende opet ten alırım hep, zorunluluk olmazsa değiştirmem. Hiç yaşamadım

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Demek ki şansa bağlı bu durum biraz da. ısınınca bir sorun kalmıyor zaten.

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2014 Model Octavia Ambition araca sahibim , benim araçta da sabah ilk çalıştırmada rölantide belirgin bir şekilde hissediliyor motorun titremesi durumu  araç ısınıncaya kadar rölantide sanki araçta alttan alttan bir titreme oluyor , servise gittiğimde bilgisayara bağlayıp kontrol etmişlerdi normal olduğunu belirttiler , aracım 14750 km de mazotu sürekli Opetten almaktayım.

Çevrimdışı Burak57

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bendede var arkadaşlar ısınınca tamamen geçiyor, demekki normal, bende hep shell den alıyorum araç 40.000 de :)