škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Orjinal ünite ve hoporlor +++Alpine swe 815 bass

rapcep · 49 · 13725

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;541856
Bağaj montajı için woofer ın bağlanacağı kablolara bir yol lazım. Ortada görünür şekilde olması tercih edilmediği için genelde ya kapı altlarında ya da üstünden hat çekiliyor. Buraların sökülüp takılması, kapı içlerinin sökülüp takılmasına göre oldukça basit. Eli yatkın biri kendi bile yapabilir. Oysa kapı panellerinin sökülmesi demek ileride olası trim seslerinin artması demek. Hele ki sonradan takılan speaker lar tam oturmamışsa o yuva içinde titreyip duracak.

Bu risklerdense bagaj bana göre daha sağlıklı.

Haklısınız, trim seslerini hiç hesaba katmadım, daha önce trim seslerinden dolayı Megan 3 ümü satmıştım, kesinlikle kafaya takıyorum. Kapılara hiç dokunmadan bagaja iyi bir bas alma fikri, ağır basmaya başladı son yorumlardan sonra. Daha önce alıp aracında bulunan arkadaşlardan İstanbul Anadolu yakasında oturan var ise, test etmek isterim. Alıp takanlar youtube de video paylaşanlar var ama, canlı dinlemedikten sonra anlaşılmıyor ses kalitesi. Alpine swe 815 veya daha üstü alabilirim. Amfi de almak gerekecek sanırım, benim teyipte amfi çıkışı vardır herhalde.

Çevrimdışı Burak57

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
A7 kasa octavia ya tesisat yaptıran arkadaşlar ufak bir sorum olacak, deck çevirici anladığım kadarıyla torpidoda cd changer a monte ediliyor, peki aküden gelen elektrik kablosunu nasıl hallettiniz? aracın içerisine nereden geçirdiler delme kesme vs oldu mu? eski aracımdan kalma ekipmanlarım var ama araca kıyamadığımdan sistem işini erteliyorum şuan :D

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hoşgeldin..! "Apline Swe 815 Subwoofer". Sefalar getirdin. Şöyle bagaja kuruluver al eline davulu, vur..! vur..! acımadan vur..!
http://hizliresim.com/aEL83d
http://hizliresim.com/YbD8kD
http://hizliresim.com/NEp8Ak

Arkadaşlar biliyorsunuz "Ambition" baz modellerde arka kapılarda hoparlör yok. İtiraf edeyim ben aracı almadan önce bilmiyordum. Aracı satın altıktan sonra sesi sona vurup hiç bas duymayınca, hayal kırıklığına uğradım. Aracı 10 aydır yetersiz ses sisteminin ızdırabı içinde kullandım. Dün Ender Elektroniğin oradan geçerken şeytan dürttü yeter artık dedim. Attım kendimi içeri Metin abi dedim, şu ızdırabıma bir çare bul, bir yudum bas duymak istiyorum dedim. Tamam hemen takalım dedi. Şaşırdım doğrusu randevusuz hemen takması şanslının önde gideniyim, 2 saat içinde girişip hallettiler sağ olsunlar.
Diğer paketleri bilmiyorum ama "Ambition" paketin sadece ön kapı kolonları o kadar yetersiz ki. Bas seviyesini en üst seviyeye çıkarsanız bile, enerji yetersizliğinden sesi kısıyor. Şimdi aracın basını "0" seviyesine indirip Subwoofer max yapıyorum, yani bas görevinin tamamını subwoofer üstleniyor, aracın kendi hoparlörleri bas işine karışmıyor, arkadan davul, tranpet her türlü bas sesi tatlı tatlı geliyor. Aracın kendi kolonları bas vermediği sürece enerjilerini diğer seslere harcıyorlar, bu sayede aracın orjinal hoparlörlerinin ses seviyesinde %30 oranında bir artış olduğunu da gözlemledim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayirli olsun gule gule kullanin

Sent from my iPhone using Tapatalk