škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cruise Control ve Multifonksiyonel Direksiyon Problemi

KRKMZ · 24 · 6975

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar, yardımınıza ihtiyacım var acil olaraktan,

Bir iyi bir de kötü haber var:
İyi haber: en sonunda Fabia'ma yurtdışından getirtmiş olduğum 3 Kollu Multifonksiyonel Deri Direksiyon aracın beynine hat çekilmesi ve kodlanması sonucunda süper bir şekilde çalışıyor. Kötü haber ise: direksiyon çalışmaya başladıktan sonra cruise control iptal oldu, 1 kez çalıştı sonra çalışmadı hiç, cc yi taktırmış olduğum yetkili servise gidince sistemden orjinal sürümü yüklediler cc geri geldi fakat bu kez de direksiyon çalışmadı, korna ile birlikte. Elektrik tesisatını çeken ustaya götürüp adaptasyonu yapınca direksiyon kontrolleri geldi bu kez tekrar cc gitti. İyice ortada kaldım cc mi yoksa direksiyon mu diye...
İkisine de masraf yaptıktan sonra aynı anda çalışmamaları gerçekten moralimi bozdu, Fabia 2 'ye ilk kez hem sağ hem de sol tuşları çalışan direksiyon montajı tamamlanıp çalışınca sevindiğimle kaldım bu kez de cc yi kaybettim.

Bu konuda bilgisi veya Ankara'da yönlendirebileceği olan arkadaşlardan acil yardım bekliyorum.

Teşekkürler

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gercekten cok ortada bir durum olmus.. Orjinalinde ikisi birden calisanlari nasil calisiyor ki?

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece bir varsayım olarak fikir söyleyeyim. BCM'niz kodlanırken bir hata yapılmış gibi geliyor. Özellikle direksiyon farklı bir BCM'ye göre yapılmışsa, doğrudan aynı kodlamanın atılması böyle bazı yan kodların saçmalamasına neden olabilir, servisin elinde uygun bir BCM varsa takıp denemesi yararlı olabilir.

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;473686
Sadece bir varsayım olarak fikir söyleyeyim. BCM'niz kodlanırken bir hata yapılmış gibi geliyor. Özellikle direksiyon farklı bir BCM'ye göre yapılmışsa, doğrudan aynı kodlamanın atılması böyle bazı yan kodların saçmalamasına neden olabilir, servisin elinde uygun bir BCM varsa takıp denemesi yararlı olabilir.

BCM ünitesi CC takılırken değişti üst versiyon ile, bu yeni BCM CC ve MFSW destekliyor aslında sorun olmaması lazım ama bilemiyorum işte :(

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yola çıkacağım için bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan acil yardım bekliyorum. Bilgi veya bu konulardan anlayan Ankara'daki ustalar hakkında...

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
her ikisi de çalışıp sonra çalışmaması çok ilginç. vw doğuş otoya götürün dicem ama siz bilirsiniz yinede. sistem en nihayetinde vw e ait. gerçi orada çok sıra olur.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: KRKMZ;474042
Uzun yola çıkacağım için bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan acil yardım bekliyorum. Bilgi veya bu konulardan anlayan Ankara'daki ustalar hakkında...

Ankara'da aslanlar elektronik var, benim cc yi onlar taktı.Ama tavsiye etmek de riskli...Bir halt ederler, kendimi suçlu hissederim...
AND var yetkili, Eyüp'ün bogazına yapışırız yine de...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu is icin yetkili bir vw servisindeki yetkili(ama oyle siradan bi adam degil gercekten isi bilen hevesli ugrasmis) bi kardes bulmak lazim. Bulmakla da bitmez gonlunu hos tutmak lazim otursun isi yapsin. Malesef boyle bir arkadas tanimiyorum hayir ankarada ankaray soforu tanidik sorsan o bile var ama bi boyle bi arkadas yok malesef..

Çevrimdışı burock_woo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Direksiyonu ne kadara hangi siteden temin ettiniz? Son olarak memnun musunuz? Gule gule kullanin,

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burock_woo;476755
Direksiyonu ne kadara hangi siteden temin ettiniz? Son olarak memnun musunuz? Gule gule kullanin,

Skoda-parts.cz sitesinden temin ettim. yaklaşık 200 Euro'ya maloldu, Western Unıon 20 Euro gönderme parası ve 180 Euroluk direksiyon tutarı söz konusu. Gayet memnunum, orjinal, deri, 3 kollu ve multifonksiyonel. Geçen hafta sonu forumda ilklerden olacak Maxidot işini de hallettim (Detaylı inceleme ve video haftaya foruma yüklenecek ;) . Onu da kontrol ediyor sağdaki tuşlar. Kullanışlılığı süper yani, tavsiye ederim ;)

Çevrimdışı burock_woo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende dusunuyorum eylulde.Sizin yardimlarinizla halledebiliriz insallah.Maxidot cok pahaliya mal olmuyorsa bende cok istiyorum.

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dostlar selamlar, yaşamış olduğum ve üstte yazdığım sorun hakkında, yetkili servisteki ustadan şu şekilde bir öneri geldi: Halihazırda hem Cruise Controlü, hem de multifonksiyonel direksiyonu olan Fabia Scoutların motor-elektronik kodlamasını (yaklaşık 20 haneli bir rakam dizisi) bulup, benim Fabiama kodlarsak eğer çalışabilir, bu kodu bulmamız gerek dedi.
Sizlerin görüşlerinizi merak ediyorum.

Çevrimdışı tumer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Başka bir aracın kodunu sizin araca aktarmaniz için aracin model donanim motor ve üretim yılının ayni olması gerekir aksi taktirde geri dönüşü olmayan hatalara sebebiyet verebilir.
Using Tapatalk

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
motordan ziyade aynı konfor ünitesine sahip cc ve fonkiyonel direksiyonu olan bir aracı  bulmak lazım. scout fabia bunu karşılıyor