škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fonksiyonel Deri Direksiyon

KRKMZ · 40 · 10576

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese selamlar,

Forumu aramama rağmen sağlıklı bilgi edinemedim, umarım bilen veya uygulayan bir kişi vardır...

Fabiama fonksiyonel deri direksiyon taktırmak istiyorum. Yurtdışında çeşitli örnekleri var, tercihim 3 kollu olmasından yana. Piyasada 3 kollu tek tarafında fonksiyonel tuşlar olan, 3 kollu Monte Carlo iki tarafında da fonksiyonel tuşları olan kırmızı dikişli, VRS   iki tarafında da fonksiyonel tuşları olan çeşitli fonksiyonel deri direksiyonlar var. Hangilerini tercih etmemiz gerekiyor? Aracına uygulayan var mı (fiyatları nedir?) Uyumluluk konusunda bir sıkıntı çıkar mı? Araçta konfor ünitesinin değişmesi gerekiyor mu?

Şahsi tercihim ileride orj. navigasyon sistemi (ve mümkünse maxi dot)  alıp aracıma monte ettirmek olduğundan direksiyondan maksimum kontrolü sağlamak amacım olduğu için mümkün olan en fonksiyonlu deri direksiyonu almak istiyorum. :gaz:

Bu konuda sizlerin de fikirlerinizi almak istiyorum...
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2013, 16:33:43 Gönderen: KRKMZ »

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir kişi de bildiğini veya duyduğunu yazmaz mı arkadaş nasıl bir forum anlayışı var? Paylaşmaktan korkmayın, tek kaybedeceğiniz yazarken kaybettiğiniz zamandır...!

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konu ile ilgili bilgim yok, yardımcı olamayacağım:(

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
hocam bilsek etsek niye yazmayalım!

benim bu konu ile ilgili tek yorumum olur; fonksiyonlu deri direksiyondu, maxi dot ekrandı vs diye masrafa gireceğinize aracınızı satıp orjinalinde bu özellikler olan bi Fabia satın alın. bu önerimi yaparsınız yada yapmazsınız, bu tamamiyle sizin bileceğiniz iş. ama ben olsam öyle yapardım

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3 kollu direksiyona geçerseniz airbagde değişecek bundan dolayı ciddi bir masrafı olur :) Aracınızda maxi-dot ekran yoksa bundan önce konfor ünitesi değişmesi gerekiyor daha sonra maxi dot bağlanıp herşey yeniden kodlanacak :)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
alper hoca vardı. o maxidot vs taktırmıştı. elbette yukarıda bahsedildiği gibi konfor ünitesi de bu sebepten değişmişti. yetkili servislerin bu konuda pek hevesli olmadıklarını da söylemişti. Yapılması mümkün gözükse de ne kadar ekonomik olur orasını allah bilir. açıkcası bu kadar masraf yapacaksam rapid almayı düşünürdüm. araç yenilenmiş olurdu enazından. akıl vermek gibi algılamayın lütfen. ben de böyle düşünüyorum.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;416791
alper hoca vardı. o maxidot vs taktırmıştı. elbette yukarıda bahsedildiği gibi konfor ünitesi de bu sebepten değişmişti. yetkili servislerin bu konuda pek hevesli olmadıklarını da söylemişti. Yapılması mümkün gözükse de ne kadar ekonomik olur orasını allah bilir. açıkcası bu kadar masraf yapacaksam rapid almayı düşünürdüm. araç yenilenmiş olurdu enazından. akıl vermek gibi algılamayın lütfen. ben de böyle düşünüyorum.

:+1:...

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı değiştirmek daha mantıklı sanırım

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle ilgilenip cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim. 1.2 TSİ aracımdan çok memnun olduğum için satmak gibi bir niyetim yok açıkçası, sadece 2013 modelde 1.2 TSİ olsa ve dediğim özellikler olsa o zaman kesinlikle hemen satar sıfır aracı alırdım. Ama aracımdan memnun olmamdan dolayı elimdekilerle birşeyler yapmaya çalışıyorum :kus3:

İnternette obautodily.cz'da ve ebay'de fonksiyonel deri direksiyonlar var fakat servis dahil kimse bilmiyor uyum sağlayıp sağlamayacağını :( Fiyat konusunda çok büyük sıkıntı yok, airbag + 3 kollu fonksiyonel deri direksiyon toplam 300-400 euro arasında bir maliyet söz konusu olacak, tabii ki bir de montaj - ustalık maliyeti ...

Artık araştırmaya devam edeceğim, bu konuda bir gelişme okur, duyar ya da öğrenirsem sizleri de bilgilendiririm.

Çok teşekkürler arakadaşlar :gut:

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: KRKMZ;416803
Öncelikle ilgilenip cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim. 1.2 TSİ aracımdan çok memnun olduğum için satmak gibi bir niyetim yok açıkçası, sadece 2013 modelde 1.2 TSİ olsa ve dediğim özellikler olsa o zaman kesinlikle hemen satar sıfır aracı alırdım. Ama aracımdan memnun olmamdan dolayı elimdekilerle birşeyler yapmaya çalışıyorum :kus3:

İnternette obautodily.cz'da ve ebay'de fonksiyonel deri direksiyonlar var fakat servis dahil kimse bilmiyor uyum sağlayıp sağlamayacağını :( Fiyat konusunda çok büyük sıkıntı yok, airbag + 3 kollu fonksiyonel deri direksiyon toplam 300-400 euro arasında bir maliyet söz konusu olacak, tabii ki bir de montaj - ustalık maliyeti ...

Artık araştırmaya devam edeceğim, bu konuda bir gelişme okur, duyar ya da öğrenirsem sizleri de bilgilendiririm.

Çok teşekkürler arakadaşlar :gut:

Direksiyon la birlikte airbag değişimi sözkonusu mu? ayrıca konfor ünitesi de değiştirmek gerkiyor mu?
Bunları araştırmanız gerekir.
Aracınızın istediğiniz özelliklere sahip benzer bir araç bulup, konfor ünitelerini karşılaştırabilirsiniz.

Ya da forumda vag grubu araç elektroniğinden anlayan bir yere ait konu vardı. Buradaki usatlara ulaşırsanız işiniz kolaylaşabilir..

Alıntı yapılan: Cuneyt;396590
İsim : Mehmet Usta (Elektrik- Elektronik)

Cep Tel : 0 535 293 61 14

Adres : Beşteknik Vw - İvedik Organize Sanayi ANKARA

Vw, Skoda, Seat VAG grubu araçları çok iyi bilen, dürüst ve işinin ehli biridir. Kendisinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Vw CC aracım geldiğinde RNS 510, Bluetooth, ayak altı aydınlatma gibi modifiyeleri o yapacak, fotoları paylaşacağım inşallah. Aracımdan da Columbus, Amlem Kamera, Bluetooth gibi aksesuarları o çıkarttı zaten.

Arkadaşlar, bu telefondan aradığınız takdirde her türlü sorunuza yanıt bulabilirsiniz, teşekkürler.

Bu da sayfanın linki
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=21664&highlight=vag+elektronik

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Konfor beyni de değişecek olabilir, aslında bir ara ben de niyetlendim, Şahkan oto da takipte konuyu  :)

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benimde niyetim var. turkiyede ne kadar bilmiyorum direksiyon fiyatlari ama ebay de 220 euro gibi bi fiyat buldum yada almanyadan kendim almayi dusunuyorum. servise sordugumda eski airbag yenisine takilir dedi ama icerden radyoya nasil baglaniyo soketleri varmi o konuda bilemiyorum. baglantisi kolay deniyodu ama bu aralar mesgulum bi boslukta ugrasicam ins. bu arada bizim burdaki servislerin neler yapilabileceginden pek bi haberi yok ugrasmiyorlar da. eger bilgim olursa paylasirim

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyon kumandası bulunan -mesela bir vRS nin-  konfor ünitesinin parça nosu lazım size, arabanızdakiyle aynıysa sadece direksiyon+airbag değişimi gerekir.Tabii ki montajı yapacak olanın konuya ne kadar hakim olduğu çok önemli, tanıtılması, adaptasyonu, vs...
Ben de maxidot gösterge takmak istedim ama satıcı ve servis dahil kimse garanti edemedi çalışacağını..ben de bıraktım peşini.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;416827
Direksiyon kumandası bulunan -mesela bir vRS nin-  konfor ünitesinin parça nosu lazım size, arabanızdakiyle aynıysa sadece direksiyon+airbag değişimi gerekir.Tabii ki montajı yapacak olanın konuya ne kadar hakim olduğu çok önemli, tanıtılması, adaptasyonu, vs...
Ben de maxidot gösterge takmak istedim ama satıcı ve servis dahil kimse garanti edemedi çalışacağını..ben de bıraktım peşini.

İşte tüm Skoda servislerinin sorunu da bu dostum, adamlar kendilerini geliştirmek veya farklı birşey yapmak için kıllarını bile kıpırdatmıyorlar. İşleri güçleri sadece periyodik bakım yapmak, kazalı araçları onarmak vs. vs. ıvır zıvır işler. Her insan kendi mesleğinde bir farklılık, bir yenilik, bir kendini geliştirme ister, fakat bizim Türkiye'deki servislerin % 95'i bilmem, etmem, yapılmaz, edilmez laflarını ezberlemiş adamlara soru bile sorulmuyor maalesef...

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;416809
Konfor beyni de değişecek olabilir, aslında bir ara ben de niyetlendim, Şahkan oto da takipte konuyu  :)

Diğerlerinden bir yenilik çıkma ihtimali yok denecek kadar azken, Şahkan oto bu fonksiyonel direksiyon konusunda müjdeyi verir vermez, parça siparişi verilip tedarik edilir, depo fullenir, Ankara-İstanbul otobanına çıkılır, mola bile verilmeden Şahkan oto bulunur, Fonksiyonel direksiyon Fabia'ya taktırılır :tpn: