škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kumandadan cam açma hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında zorları yapmış, kolayları kalmış.;)

Alıntı
-
  • Kaput açılınca çalışan sileceklerin durması
Bununla ilgili bir koda denk gelmedim. Güvenlik gerekçesiyle kaput açıldığında ön silecekler çalışmaz. Kaput kilitine dikkat edilirse devreyi tamamlayan ya da açık olduğunu gösteren bir sviç var.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
- [ ] Geri viteste aynanın inmesi

Bu özelliği mutlaka açtırın. Kullanışlı.

Alıntı
-
  • Selektörde sislerin de yanması
Bu  özellik, gıcık bir trafik polisine denk gelmeniz durumunda sıkıntı  yaratabilir. Sisleri gereksiz yere yandığı görüldüğünde cezai işlem  yapıyorlar. Direksiyonu sağa/sola çevirmede, düşük hızlarda seyrederken  sinyal verildiğinde veya geri vitese takılı olduğunda yanan bu sis  farları özelliği amacı dışında fazlaca kullanılıyor ve hoş da değil.  Xenonlar kısa farda huzmesinin belirgin bir sınırda bitmesinden dolayı,  karşıdakinin gözünü almıyor. Halojen farlarınız varsa, bir de sis  farları rahatsız edici olabiliyor.

Alıntı
- [ ] Camların kontaktan anahtarı çıkarınca kapı açılsada kapanabilmesi

Bu  da bahsettiğimiz 4 cam otomatik özellikli araçlarda var gibi. Tuş  takımları farklı mı bilmiyorum ancak programlanabilirse sizin için  kolaylık olur. Farkında olmadan araçtan camlar açık indiğinizde, geri  dönmeden açarsınız veya araca binmeden uzaktan camları istediğiniz  oranda açıp havalanmasını sağlanabilir.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
- [ ] Geri viteste aynanın inmesi.
Bu özelliği mutlaka açtırın. Kullanışlı.[/QUOTE]

Bu özellik Rapidlerde mevcut değil. Sebebi ise sağ kapı kontrol ünitesinin mevcut olmaması. Kodlamasını bizzat denedim olmadı.

Bu  da bahsettiğimiz 4 cam otomatik özellikli araçlarda var gibi. Tuş  takımları farklı mı bilmiyorum ancak programlanabilirse sizin için  kolaylık olur. Farkında olmadan araçtan camlar açık indiğinizde, geri  dönmeden açarsınız veya araca binmeden uzaktan camları istediğiniz  oranda açıp havalanmasını sağlanabilir.[/QUOTE]

Bu özellik de Rapidlerde çalışmıyor. 4 cam birden açılıp kapanması için yukarıda bahsettiğim Rapide uygun kapı kontrol ünitesi(Polo 2016 gibi) alınması ve kapılardaki cam kumanda tuşlarının çift kademeli olanları ile değişmesi gerekir.
Merkezi elektrik ünitesine ilave üniteler de bağlamak gerekebilir tabi. En iyisi bu konunun uzmanı olan birilerine danışmak.
Sonuç olarak çok zaman alacak, zor ve maliyetli bir iş.
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2019, 17:25:35 Gönderen: khalil »

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;650637

Bu özellik de Rapidlerde çalışmıyor. 4 cam birden açılıp kapanması için yukarıda bahsettiğim Rapide uygun kapı kontrol ünitesi(Polo 2016 gibi) alınması ve kapılardaki cam kumanda tuşlarının çift kademeli olanları ile değişmesi gerekir.
Merkezi elektrik ünitesine ilave üniteler de bağlamak gerekebilir tabi. En iyisi bu konunun uzmanı olan birilerine danışmak.
Sonuç olarak çok zaman alacak, zor ve maliyetli bir iş.

İşte benim ilk mesajımda demek istediğim de buydu. Teknik kısmını tam bilmediğim için sadece yazılımsal değil donanımsal da eksik vardır diye tahmin ediyordum. Yani 2004 model Golf comfortline'da bile var tam otomatik özellik. Yeni araçlarda artık tüm donanım paketlerinde standart olmalı.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;650650
İşte benim ilk mesajımda demek istediğim de buydu. Teknik kısmını tam bilmediğim için sadece yazılımsal değil donanımsal da eksik vardır diye tahmin ediyordum. Yani 2004 model Golf comfortline'da bile var tam otomatik özellik. Yeni araçlarda artık tüm donanım paketlerinde standart olmalı.

Evet malesef bu tip; tam C segmenti olamamış araçlarda böyle maliyet düşürücü uygulamalara gidiliyor. Rapid ile Golf arasındaki fiyat farkı da buralardan kaynaklanıyor zaten.;)