škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Satılık ilanlarından...

turker · 3360 · 1373870

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada 1.8T lerde 190 lık yok diye biliyorum.150-180-220hp şeklinde olması lazım

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;504713
Bu arada 1.8T lerde 190 lık yok diye biliyorum.150-180-220hp şeklinde olması lazım

Kadir ben baktım quattro da kullanılan BEX kodlu motor 190hp
Hangi fiyatlara alınır bu arabalar?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;504710
Hocam fiyat konusunda hi sey diyemem ama uzun zamandir ayni kiside olmasi avantaj. Yetkili serviste agir bakim yaptiran kisiden prensip olarak arac alinir.

Ote yandan ilan uzun zamandir duruyor. Degisenlerin fotosu var mi bu onemli. Iyice degerlebdirilip iyi de indirim alinirsa olabilir duruyor bence.

Favorilerimde ekliydi, uzun süredir 45 yazıyordu.
Fiyatı düşürürsem, belki alabilirim.
190hp, 4 çeker aklımı fena çeliyor..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi arabanin hasi bu ya. Kral bu kral. Saseler duzgunse airbag acmamissa km orjinalse bu paraya alinir. Km 250k ya kadarsa 2-3 milyar asagisina alinir. Omurluk binilir. Tek falsosu yakiti. Ama alip eve donerkenki uzun yolda 1-2 gazladiktan sonra yakarsa yaksin diyip vaz gecemeyecegin bi araba. Ciddi degerlendir derim. 2005 arabanin olsun degiseni nolcak sanki? Alir 2 lira verir komple boyatirsin jilet gibi olur. Ancak quattro olmasindan oturu saseler kesinlikle duzgun olmali. Bir de haldexlidir bu almadan iyice kontrol etmek gerekir

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;504724
Abi arabanin hasi bu ya. Kral bu kral. Saseler duzgunse airbag acmamissa km orjinalse bu paraya alinir. Km 250k ya kadarsa 2-3 milyar asagisina alinir. Omurluk binilir. Tek falsosu yakiti. Ama alip eve donerkenki uzun yolda 1-2 gazladiktan sonra yakarsa yaksin diyip vaz gecemeyecegin bi araba. Ciddi degerlendir derim. 2005 arabanin olsun degiseni nolcak sanki? Alir 2 lira verir komple boyatirsin jilet gibi olur. Ancak quattro olmasindan oturu saseler kesinlikle duzgun olmali. Bir de haldexlidir bu almadan iyice kontrol etmek gerekir
Bu fiyatlara 180-200hp lik araba bakıyorum.  2.0TFSI baktım yakıtı sıkıntı. LPG sıvı sistem dönüşümü pahalı. 1.8T lere sıralı LPG takılıyor. 12-14lt lpg yaksa 35krs o da çok değil.  Bildiğim kadarıyla quattro tamamen mekanik bir sistem,  sorunsuz ve bakım gerektirmiyor. Nasip belki alırım..

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaput değiştine göre önden iyi darbe yemiş ...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;504753
Kaput değiştine göre önden iyi darbe yemiş ...
Kesin diyemeyiz. Servis sürtük olsa dahi parçayı değiştiriyor..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;504751
Bu fiyatlara 180-200hp lik araba bakıyorum.  2.0TFSI baktım yakıtı sıkıntı. LPG sıvı sistem dönüşümü pahalı. 1.8T lere sıralı LPG takılıyor. 12-14lt lpg yaksa 35krs o da çok değil.  Bildiğim kadarıyla quattro tamamen mekanik bir sistem,  sorunsuz ve bakım gerektirmiyor. Nasip belki alırım..

Quattrolar 2 ye ayriliyor. 2000 yilina kadar torsen marka dort ceker kullanildi. Bu sistem kara duzendir ve dediginiz gibi dif yagi degisimi haric bakim gerektirmez. Surekli devrededir. 300k nin uzerinde diferansiyelde bosluk yapabilir. Bosluk yapsa da ariza yapmaz sadece ani gaz tepkisinde boslugu hissedersiniz.

2000den sonra haldex kullanilmaya baslandi. Haldex gerekmedikce on ceker gerekli durumlarda dort ceker. Bu gerekliligi ise sensorler vasitasiyla algiliyor. Surekli dort cekmedigi icin yakit tasarrufu saglar. Ancak ne kadar teknoloji o kadar problem. Bu kmlerde bir sorun cikartma ihtimali dusuktur. Sadce almadan once ozellikle kontrol edilmelidir.

Q7 , octi 4x4, s3 (8l kasadan itibaren), yeti 4x4 vs. bu sistemi kullanmaktadir. %99 ihtimalle de bu baktigimiz arac haldexlidir ;)

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;504784
Quattrolar 2 ye ayriliyor. 2000 yilina kadar torsen marka dort ceker kullanildi. Bu sistem kara duzendir ve dediginiz gibi dif yagi degisimi haric bakim gerektirmez. Surekli devrededir. 300k nin uzerinde diferansiyelde bosluk yapabilir. Bosluk yapsa da ariza yapmaz sadece ani gaz tepkisinde boslugu hissedersiniz.

2000den sonra haldex kullanilmaya baslandi. Haldex gerekmedikce on ceker gerekli durumlarda dort ceker. Bu gerekliligi ise sensorler vasitasiyla algiliyor. Surekli dort cekmedigi icin yakit tasarrufu saglar. Ancak ne kadar teknoloji o kadar problem. Bu kmlerde bir sorun cikartma ihtimali dusuktur. Sadce almadan once ozellikle kontrol edilmelidir.

Q7 , octi 4x4, s3 (8l kasadan itibaren), yeti 4x4 vs. bu sistemi kullanmaktadir. %99 ihtimalle de bu baktigimiz arac haldexlidir ;)

Güzel ve teknik bir bilgi :gut:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğukan yardırmış yine:gut:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Audi'de haldex a3-s3 ve tt dışında kullanılmıyor diye biliyorum ben.Geri kalanı 4 çeker quattro.

Kesin bilgi  a3-s3-tt haldex gerisi torsen yanı has quattro.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2015, 19:13:34 Gönderen: dgn »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet oyleymis. Vag grubuna akil sir ermiyor. Ondan bi o cikiyo bundan bi bu cikiyor. Bende sasirdim vallahi :D

Ama torsen oyle haldex boyle bisey. Hangisiyse ona gore pay bicin iste :)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Ahhh bi TT olaydı, ille de TT olaydı, yine de TT olaydı...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle