škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Oomatik viteste CC kullanımı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cruse controlıün otomatik viteste kullanımına ben bayılıyorum  çok zevkli ve pratik neredeyse her zaman kullanıyorum normal şehir trafiğinde bile neredeyse gaz yada freni bile kullanmıyorum, trafik yavaşlayınca kapatıyorum normal seyrine gelince tekrar aktif edip yola devam hızlanınca elle artırıp ilerliyorum. trafik tamamen yavaşlamadıkça neredeyse ayakla fren gaz kullanmıyorum vitesi nasıl olsa kendisi ayarlıyor, manuellerde bu kadar pratik olduğunu düşünmüyorum ama uzun yolda rahat kullanılır

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimki manuel vites. Konya'da trafik çoğu yerde gayet güzel aktığı için sıkıntı çekmiyorum. 75'e sabitleyip 6.viteste geziyorum çoğu zaman.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Manuelde otomatik kadar rahat değil doğru. Ben de mümkün mertebe cc devrede kullanıyorum. Ama bundan sonraki aracımda mutlaka acc olacak.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
acc yi yeni golfte istanbul trafiğinde videosunu izlemmiştim harika bir sistem sadece direksiyonu tutmak yeterli

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yolda bir süre sonra dikkat dağınıklığna sebep oluyor. Sanki arabayı kullanan ben değilim gibi..vites değştirme yok..gaz yok..fren yok..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben uzun yolda hız sabitleyiciyi pek kullanamiyorum. Yol bitmiyor gibi geliyor.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir içi neysede atmosferik moturlu arabamda turbo kafasıyla çalışan bir cc olduğu için uzun yolda çok sıkıntı çekiyorum düz olmayan yollarda. Ama vag grubunun ccsi gayet başarılı diğer markaları göz önüne alınca. Misal opel grubunun ccsi 130 sabitken azıcık hız düşünce 6 dan 4e bi çekiyo deli gibi hızlanıyo falan gereksiz atraksiyonlar

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızda ACC değil de sadece CC varsa, dikkatli olun zira rampa  aşağıyı bulduğunda araç ayarladığınızdan daha fazla süratlere çabucak  ulaşabiliyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Megane3 un de cc si basarili.

Ben vaz gectim benim arabaya cc den zaten. Bikac kere gittigim yolu ezberliyo araba kendi kendine gidiyo :D