škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2014 octavia dsg araçta 2.ve 3. viteste yavaşlarken yığılma

cnrndm · 32 · 14269

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
telefondan yazdıgım için yazıda hatalar olmus olabılır.

Alıntı
ben biriki dışarıdan da ustaya götürdüm ankarada. bana ikisi de net biçimde özellikle çok yokuşlu sehıirlerde ankara gibi araçlar yokusta vites değişimi öncesi hızı korumak için deviri normalin bıraz üzerine geçirip aracı one atma eğilimine girer bu esnada da kuru kavrama sureklı baskıda oldugu için zorlu gecış olur. başlarda baskı balata yenı oldugu için hissedılmeyen bu durum baskı balatanın yıpranmaya başlaması ile sıkıstırma zamanı uzayacagından daha uzun surede vites değişimine yol acar. duz yolda farketmezken eğimli yolda yığılma diye tarıflenen olay olusur. ki zamanla aracların yokusta gerı kacma olayıda buna paralel gelişir. durumun dsg ile alakası azdır. ek olarak sakin kullanan kişilerde fuzzylogic yavas gecıse alıstıgı için mekatronık yavas hareket eder kabılıyet azlıgından ziyade kullanım alışkanlığından. birde vites mekanızması arızası var ki zaten hata ekranı cıkıyor bu durumda zaten komut gönderen mekanıznada sorun oluşur. bizim sadece vites olarak gördüğümüz şeyin cok daha farklı konularda arızası var. bu yuzden servislere dsg arızası diye gidenlerin servis zaten konu hakknda kısıtlı bilgisi var olarak anlıyor ve ilk iş yakıtı değiştirmeye yonlendiriyor. heleki arac 60000 km gecmişse motor eskımesı diye yolluyor. biraz arastırılsa, yakıt akışmetresının bile yığılma yapabıldıgını görsek, adamlar karsında muma döner herseye itina ile bakarlar

Çevrimdışı luicci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba benim aracımda da 2 defa şehirler arası yolculuk yaptıktan sonra şehir içi kullanımda 3. Vitesten 2. Vites e düştüğünde 1 2 sn hafif bir titreme şeklinde yığılma  oldu   ama başka sıkıntı yaşamadım normal gunluk kullanımda vites düşürürken titreme  vs gibi bir sorun olmadi . Forumu inceledim bu konuda Acaba böyle bir durumla karşılaştınız mi ? Aracim 2015  1.6tdi dsg 40 000 kmde .