škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

servis bakımındaki değişimler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gecen gün aracı servise bıraktıgımda servis bakım formunda ilk defa gördüğüm bazı ögeler var bana daha önce kimse bunlar hakkında bilgi vermedi. mzellikle 60000 km de değişimi önerilen bazı şeyler var.

1. fren yağı değişimi
2. dsg şanzıman yağı ve filtresi değişimi
3.haldex kavrama yağ ve filtre değişimi
4. direksiyon yağı konrrolu gerekırse ddğişimi

danışmana sordum türkiyede yapılmıyor dedi neden dedim cok cevaplayamadı. bilgisi olan değiştiren yaptıran oldu mu

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9833]dryusufbal[/MENTION]  Fren yağ değişimini WV yapıyor eğer gerekiyorsa, yağın içindeki su oranı ölçülüyor ona göre değişim yapılıyor. Bunun ölçüm cihazını ben daha yeni aldım ve deneme şansım oldu, aracın yağında sıkıntı yok fakat elek. bisikletin fren yağında %3 su çıktı demek ki o yüzden fren bayağı sertleşmiş.
Yağ değişimi DSG 6 larda oluyor DSG 7 bizimkiler değişmiyor.
Haldex 4 çeker araçlarda olduğu için o da bizde kaç tane var.
Bizim direksiyonlar elektrikli o yüzden gerek yok.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sanırım fren yağı dısında dsg leri ilgilendiren bireey yok. fren yağı servis formunda 60000 km de mutlaka değişir yazıyor ancak benimkini değiştirmediler muhtemelen bakılmamıştır bile ama.
dsg 7 de neden yağ ve filtre değişimi yok. kuru kavrama olsugu için mi

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9833]dryusufbal[/MENTION]
Skoda'nın bu tarz bir uygulaması olduğunu sanmıyorum, doğrudur kuru kavrama olduğu için yağ değişimi olmuyor ama bence yinede 60, 000 bir değişse iyi olur. Bu videoda adam değiştirmiş ve fark ortada  https://www.youtube.com/watch?v=kb_BjaK2nKc