škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klimadan gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Coşkun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba sıcakların artması ile klima açmaya başladık  iki gündür klimadan bir gıcırdı sesi geliyor bu ses durmak için yavaşladığımda ve harekete geçtiğimde geliyor araç dururken gaz verdiğimde yada belli bi hıza çıktığımda gelmiyor tahminen 10-15 km hızlarında iken geliyor klimayı kapattığımda gelmiyor veya camı açıp dışarıdan dinlemeye çalıştığımda sesin dışarıdan değilde havalandırma peteklerinden geldiğini farkettim
Çıkan sesi tarif etmek gerekirse sanki dağılmış bir rulman sesi gibi veya biryerlere sürten fan sesi gibi sizde karşılaşan oldumu ses normalmi yoksa bi sorunmu var bilgisi olan varmı

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merak ettim şimdi klimanın belli hızlar arasında sesine şahit olmuştum gıcırtı gibi sizinki ve çözümü merakla bekliyorum

g3 ile gönderildi

Çevrimdışı snopy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2001 Fabia da aynı ses vardı. Özellikle 1. kademede veya 2. kademedeyken dönüş yaparken gıcırdama sesi yapıyordu. Havalandırma motorunu söküp sabunlu suyla temizledim sonra yağsız balata spreyi sıkıp kuruttum ve üzerine silikon spreyi sıkıp sildim şuanlık ses çıkmıyor. Önümüzdeki günlerde tekrar kontrol edeceğim.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Coşkun geçmiş olsun, ses sadece AC ye basılınca mı geliyor yoksa fan açıkken de geliyor mu.

Çevrimdışı Coşkun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sadece ac de ve hemen değil bi 10 dk kadar çalışır vaziyette yol gittikten sonra mesela bugün 3km yol geldim tam yolun sonunda hafiften ses gelmeye başladı çalışmaya devam ettikçe ses artıyor

Çevrimdışı Coşkun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ses kendiliğinden kesildi 10 gündür hiç bir şekilde ses çıkartmadı

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Coşkun;582100
sadece ac de ve hemen değil bi 10 dk kadar çalışır vaziyette yol gittikten sonra mesela bugün 3km yol geldim tam yolun sonunda hafiften ses gelmeye başladı çalışmaya devam ettikçe ses artıyor

https://www.youtube.com/watch?v=Q35K6CUbFCc&feature=youtu.be

bu ses mi vız vız aralıklı devam eden servise gittim klima komprosoru yada gergi rulmanı dedi yarın bırakıcam sıcak soguk test sonrası kesin sorun ortaya cıkar

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.0 araçların çogunun klimalarında problem varmıs komprosrun garanti kapsamında başka bir marka komprosor ile değişime karar verildi bilginize

https://www.youtube.com/watch?v=Q35K6CUbFCc&feature=youtu.be