škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Garanti uzatılması hk.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sensoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, 2014 1,6 TDI DSG aracımı sıfır aldım 2 yıl + 2 yıl garanti yaptırmıştım. garantisi yeni bitiyor, 2 yıl daha garanti uzatılması için 2.150,00 TL istediler, sizce yaptırmalı mıyım !:confused:

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
az bir miktar değil manuel olsa çok derdim ama dsg olunca birşey diyemiyor insan.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: sensoy;636120
Merhaba, 2014 1,6 TDI DSG aracımı sıfır aldım 2 yıl + 2 yıl garanti yaptırmıştım. garantisi yeni bitiyor, 2 yıl daha garanti uzatılması için 2.150,00 TL istediler, sizce yaptırmalı mıyım !:confused:

2016 senesinde aracımı alırken bu konuyu araştırmış ve aynı soruları sormuştum.

Neticesinde, "uzatılmış garanti" diye satılan hizmetin, aslında bir sigorta poliçesinden ibaret olduğunu öğrenmiştim (Teminatı veren, doğuş grubunun şemsiyesindeki ayrı bir sigorta şirketi, araç distribütörü veya üreticisi değil).

Ayrıca, normal kullanımda karşılaşılabilinecek pekçok arızada (aracın servis bakımlı olması koşulu ile), distribütörün iyi niyet garantisini işletebildiğine de görüp, tanık olduktan sonra, uzatılmış garanti yaptırmaktan vaz geçmiştim.

Kişisel görüşüm, temel amacı sigorta sektörüne kaynak yaratmak olan uzatılmış garantiyi, tercih etmemek yönündedir.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;636129
2016 senesinde aracımı alırken bu konuyu araştırmış ve aynı soruları sormuştum.

Neticesinde, "uzatılmış garanti" diye satılan hizmetin, aslında bir sigorta poliçesinden ibaret olduğunu öğrenmiştim (Teminatı veren, doğuş grubunun şemsiyesindeki ayrı bir sigorta şirketi, araç distribütörü veya üreticisi değil).

Ayrıca, normal kullanımda karşılaşılabilinecek pekçok arızada (aracın servis bakımlı olması koşulu ile), distribütörün iyi niyet garantisini işletebildiğine de görüp, tanık olduktan sonra, uzatılmış garanti yaptırmaktan vaz geçmiştim.

Kişisel görüşüm, temel amacı sigorta sektörüne kaynak yaratmak olan uzatılmış garantiyi, tercih etmemek yönündedir.

2015 senesinde araç alırken bende yaptırdım. 2017 senesinde direksiyon simidin de deride sorun olmuştu. 3 gün içinde değişti. Ayrıca ilerleyen aylarda  vites topuzunda nikelaj kısmında sorun olmuştu.Oda değişti.Bazen işe yarıyor.Yapmasaydın 2.5 yıllık araçta ücret akabinde yaptırırdım herhalde.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=64]MURATE[/MENTION]

Mutlaka kullanılabiliyordur, aksi olsa, kimse yeni poliçe almaz çünkü..

Mesele şu ki, uzatılmış garanti yaptıktan sonra, olası arızalarda payınıza yansıyabilecek olan masraflar için, peşinen ödeme yapmaya başlıyorsunuz.

Çevrimdışı sensoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı alırken DSG nin daha evvel sicili kötü olduğunu düşünerek 2 yıl + 2 yıl yaptırmıştım, bugüne kadar bir sıkıntı olmadı, inşallah bundan sonra da olmaz, Kerem beyin dediği gibi muhtemelen çıkacak arızalar için peşin ödeme yapmış oluyoruz, çıkmazsa zaten boşa giden bir çaba ve masraf oluyor. Bu sigorta uzatması yıllık bakım ve sigorta yenileme dönemine denk geldiği için ekstra bir bütçe ayırmayı düşünmüyorum, yetkili servise giderek iyi niyet garantisine güveneceğiz artık. Avek te yıllık bakım, ekstradan  fren balataları ve hidrolik yağı değişimi yapıldı, motor dış temizliği ve koruma yapıldı ve alt plastik kaplamalardan bir tanesi kırıktı onu da değiştirdim, toplamda 2.218,00 tl tuttu.

Çevrimdışı Cripton

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arabanin evvelini biliosan veya 2019 a kadar satacaksan uzatmaya da bilirsin yoksa allah korusun bi turbo isciligi ile birlikte 9bin