škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gündüz farı açma kapama yardım!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dr.ibrahim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sudege;449809
benim merak ettiğim .normal kısa farlar da yanınca gündüz farlarını yanmaya devam edebilrmi bi devre oluşturularak

evet ben o şekilde kullanıyorum sizin de belirttiğiniz gibi...aracın sarı olan tüm lambalarını beyaz led yaptırdım...gündüz farıyla kısa farlar birlikte yanabilir mi diye servise sorduk..vagcom'dan baktılar..yapamadılar...elektronikçi bir arkadaşım var...bir devre yaptı ve halletti...

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Toygar onlar sis farı değil kedi gözü yani kısa hüzmeli far. Gece viraj aydınlatmada gündüz karşıdan gelen farketsin diye güvenlik açısından yanar.

Gündüz dikkat etmedim ama gece far düğmesini sıfıra aldığımda çalışmıyor.

Bu arabalar yeni nesil komplike arabalar elektrik sistemlerini fazla kurcalamamak gerekir. Dışardan müdahale sonucu kısadevre ile az araba yanmadı.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;472487
Toygar onlar sis farı değil kedi gözü yani kısa hüzmeli far. Gece viraj aydınlatmada gündüz karşıdan gelen farketsin diye güvenlik açısından yanar.
Gündüz dikkat etmedim ama gece far düğmesini sıfıra aldığımda çalışmıyor.
Bu arabalar yeni nesil komplike arabalar elektrik sistemlerini fazla kurcalamamak gerekir. Dışardan müdahale sonucu kısadevre ile az araba yanmadı.

Tamamdır hocam :ok:

Komplike ki, hem de ne komplike!!!! Arabadaki donanımların özelliklerini öğrenene kadar (kullanma kılavuzu denen ucubeyi tercüme eden arkadaşın da katkısıyla) kuyruğu titretmezsek iyidir :kork2:

Çevrimdışı governor92

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ön xenon ampulüm patladı...Ampül üzerindeki değerler şöyle...

PHILIPS Xenstart
005010 11
9285 141 294
D1S 35W E1 04J DOT

kelvin değeriyle ilgili bir ibare yok gibi geldi bana...şimdi bu ampul 4300k mı 6000k mı

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;432232
Gündüz sürüş farı fonksiyonunun devreden çıkarılması

Kontağı açtıktan sonra 3 saniye içinde sinyal lambası kolunu direksiyona doğru
çekiniz ve aynı anda aşağı doğru itiniz ve bu konumda en az 3 saniye tutunuz.

Gündüz sürüş farı fonksiyonunun devreden sokulması

Kontağı açtıktan sonra 3 saniye içinde sinyal lambası kolunu direksiyona doğru

çekiniz ve aynı anda yukarı doğru itiniz ve bu konumda en az 3 saniye tutunuz.

Merhabalar arkadaşlar, araba kullandığım yıllar boyunca hep İETT'nin de bir zamanlar sloganı olan "Gör Görül Hayatta Kal!" gereği seyir halinde farlarımı sürekli açık tutarım. Her seferinde farları açmaktansa 2011 Active Yeti için ön sis farlarının gündüz farı olarak açılmasını yukarıdaki işlemi yaparak sağlayamadım. Far düğmesi kapalıyken yanması gerekmiyor mu? Bunu adım adım anlatabilecek biri var mı? Kontak açık derken motoru çalıştırmadan mı, 3 saniye içinde sinyal kolunu yukarı çekip ileri ittirmekten kasıt, far açıkken uzunları yakmak için yapılan hareket mi?

Yoksa öncelikle VAG-COM işi mi gerekiyor?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuda yardımcı olabilecek olan var mı arkadaşlar?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;559539
Bu konuda yardımcı olabilecek olan var mı arkadaşlar?

1- maksi-dot'taki Ayarlar'a girin

2- Altta açılan menüden Işık ve Görüş'e tıklayın

3- Karşınıza çıkan alt menüdeki Gündüz Farı'nı seçip tıkladığınızda beliren kutucuğu işaretlerseniz gündüz farınızı devreye alabilirsiniz.

not: irfan bey'in dile getirdiği yöntemi denemedim
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2016, 22:21:01 Gönderen: Toygar »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ali bey 2011 Active modelde bahsettiğiniz maksi-dot yok. Sadece saat, vites, hava sıcaklığı ve trip km var.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;559546
Ali bey 2011 Active modelde bahsettiğiniz maksi-dot yok. Sadece saat, vites, hava sıcaklığı ve trip km var.

Hay Allah... N'apsak? Aracın kitapçığı var mı sizde?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vag-com kodlaması yapan bir yer ile iletişime geçin derdinizi anlatın çözüm bulacaklardır

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;559548
Hay Allah... N'apsak? Aracın kitapçığı var mı sizde?
Aslında kitabın PDF'sini iyice okuduğumu düşünüyordum. Fakat yukarıdaki tarife takılmışım. Kitapta anlatılan ise aşağıdaki gibiymiş. Kontak, öncesinde değil sonrasında açılacakmış. Deneyip sonucu bildiririm.
Alıntı
Gündüz sürüş farı (DAY LIGHT)
Önce okuyun ve dikkate alın (Sayfa 61).
Gündüz sürüş farı (bundan sonra sadece işlev olarak anılacaktır) ön araç bölümünün aydınlatılması içindir. Sayfa 62

Aşağıdaki şartların yerine gelmesi durumunda far otomatik olarak açılır.

• Far şalteri, 0 veya AUTO konumunda » Şek. 43 için bkz. Sayfa 62.
  • Kontak açık.
  • İşlev etkin.
Fonksiyonun devre dışı bırakılması
› Kontak kapatılmalıdır.
› Sinyal ve uzun huzmeli far kolunu (» Şek. 44 için bkz. Sayfa 63) direksiyona doğru çekin, aşağı doğru itin ve bu konumda tutun.
› Kontak açılmalıdır.
› Kumanda kolunu kontağı açtıktan sonra en az 3 saniye için bu konumda tutun.

Fonksiyonun etkinleştirilmesi
› Kontak kapatılmalıdır.
› Sinyal ve uzun huzmeli far kolunu direksiyona doğru çekiniz, yukarı doğru itiniz ve bu konumda tutunuz.
› Kontak açılmalıdır.
› Kumanda kolunu kontağı açtıktan sonra en az 3 saniye için bu konumda tutun.

MAXI DOT ekranlı araçlarda işlev Gündüz farı menüsünde etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir » Sayfa 45, Ayarlar.
DİKKAT
Gündüz farı açıkken park lambası (ne önde ne arkada) ve plaka lambası yanmaz.
Bunun için, görüş kötüleştiğinde daima kısa huzmeli farları yakınız.
Alıntı yapılan: Esariipek;559550
Vag-com kodlaması yapan bir yer ile iletişime geçin derdinizi anlatın çözüm bulacaklardır
Umarım kodlamaya gerek kalmaz.

Düzeltme: İmlâ
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2016, 10:32:26 Gönderen: rsimsek »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok arkadaş, kitapta tercüme hataları olsa da anlatıldığı gibi hem kontağı açıp hem de motoru çalıştırıp bir kaç kez denememe rağmen çalıştıramadım. Ya beceremedim ya da gerçekten öncelikle VAG-COM ile açılması gerekiyor.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sanal çöplükte gezinirken sanırım bir ipucu daha buldum. Sinyal kolunun selektör yapar gibi çekildikten sonra sağa veya sola sinyal verilmesinden sonra bu halde tutarken kontağın açılması ve bu durumda 3-5 saniye beklenmesi gerekiyor. İşlemin olduğunu gösteren bir bip sesi gelirmiş. Yani tercümelerde aşağı yukarı itilmesi diye bahsedilen sağa veya sola sinyal verme konumuymuş. Şimdi geç oldu sabah ilk işim bu kombinasyonu denemek olacak.

Çevrimdışı Neoki

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;559730
Arkadaşlar sanal çöplükte gezinirken sanırım bir ipucu daha buldum. Sinyal kolunun selektör yapar gibi çekildikten sonra sağa veya sola sinyal verilmesinden sonra bu halde tutarken kontağın açılması ve bu durumda 3-5 saniye beklenmesi gerekiyor. İşlemin olduğunu gösteren bir bip sesi gelirmiş. Yani tercümelerde aşağı yukarı itilmesi diye bahsedilen sağa veya sola sinyal verme konumuymuş. Şimdi geç oldu sabah ilk işim bu kombinasyonu denemek olacak.

Denedikten sonra sonuc hakkinda bilgi verirseniz sevinirim.