škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

arkadaşlar kararsızım superb mi ford mu??

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 06Ankaralı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 1 hafta içinde araba alıcam birçok modele baktım,araştırdım .ancak seçenekleri 2 araca kadar indirip tıkandım.
1_ford mondeo  selective 1.6 ecobost
2-skoda superb 1.4 tsi elegance

kararsız kaldım.eski bir mondeo kullanıcısı olarak tanıdığım bildiğim ve performasından memnun olduğum hele hele bu ecobost motorla çok da iyi bir performans canavarına 8-10 bin lira daha fazla verip tereddütsüz olmak mı yoksa skodaya da bir şans verip ne kadar iyi arabalar yaptığını göstermesine fırsat mı vermeliyim bilemedim.sonuç olarak 10 bine yakın bir rakam az değil.kolay kazanılmıyor.

sizler ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?mondeonun parçası,bakımı,yakıtı beni üzse de performansı,kalitesi beni hep memnun etmişti.şimdi siz bana der misiniz daha ucuz parça,daha az yakıt ve aynı kalite superb de var zaten :kro1:

Çevrimdışı ahcasa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sayın 06 ankaralı bende geçende buna benzer bi konu açmıştım ancak nedense konuyu kaldırmışlar heralde bazı site yöneticileri superb le başka arabaların karşılaştırılmasını istemiyor.
Benim  kanaatim arada 7 bin lira bir fark var mondeo da navigasyon koltuk ısıtma dvd divx 18 jant gibi ek özellikler var
zaten bunları superb e eklemeye kalksan gene aynı paraya gelir o yüzden bence burda düşünmen gereken biraz hangisi sana daha uygun mondeo daha sportif ve atak bir araba yabi arada motor gücü farkı var
bence git ikisini de test et.ama benim kanaatim mondeo

Çevrimdışı 06Ankaralı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben de mondeoya daha sıcak bakıyorum ama superb de kötü araba değil hem de hiç değil.malzeme kalitesi duruşu ve vw destekli motorları da hani güvenmeye yetecek gibi ama pişman olur muyum bilmiyorum.
bir de bakım masrafları hakkında bilginiz var mı? hani skoda da vw nin.vw'nin türkiyede doğuşun ellerindeki servislerinin durumu meşhur.(epey kazıkmış mağdurlar öyle söylüyor :D ) skodada da böyle mi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: ahcasa;244607
Sayın 06 ankaralı bende geçende buna benzer bi konu açmıştım ancak nedense konuyu kaldırmışlar heralde bazı site yöneticileri superb le başka arabaların karşılaştırılmasını istemiyor.

Burada her konu tartışılabilir, marka fanatizmi yapmaz yöneticiler, "hepsi 4 tekerlek" gözüyle bakarız, lakin bazı üyeler işi tartışmanın ilerisine taşıdı, karşılıklı kötü sözler ve ağır ithamlar olunca konuyu kaldırdık.

Çevrimdışı ahcasa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
mondeo bence duruş olarak daha güzel ama superb e kötü diyemeyiz güzel araba hatta passata bin basar.ancak bana sanki mondeo daha kaliteli geldi.Doğuşun servis paraları malum ama skodayı bilmiyorum onu kullanan arkadaşlar söyleyecek

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 seçenek arasından Superb derim.Zaten çoğu eleganceda bolero koltuk ısıtma felan oluyor.

Çevrimdışı Ako0606

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence Mondeo.. Konfor ve Performans Açısından daha iyi oldugunu düşünüyorum kendi adıma . zaten daha önce kullanmışsın tadını almışsındır mondeo nun. daha iyi performans saglayacaktır.

Çevrimdışı 06Ankaralı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ako0606;244616
Bence Mondeo.. Konfor ve Performans Açısından daha iyi oldugunu düşünüyorum kendi adıma . zaten daha önce kullanmışsın tadını almışsındır mondeo nun. daha iyi performans saglayacaktır.

evet çok canlı performansı var.basıtımmı gidiyor ama incir ağacıyla birlikte:D
gerçekten süratli kullanımda çok canımı yakıyordu:rm:

Çevrimdışı 06Ankaralı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;244614
2 seçenek arasından Superb derim.Zaten çoğu eleganceda bolero koltuk ısıtma felan oluyor.

koltuk ısıtma ve bolero opsiyon bolero hem mondeo daki kadar özellikli değil diye duydum doğrulu nedir ?

Çevrimdışı ahcasa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06Ankaralı;244617
evet çok canlı performansı var.basıtımmı gidiyor ama incir ağacıyla birlikte:D
gerçekten süratli kullanımda çok canımı yakıyordu:rm:

06ankaralı baktıysan ikisinde yakıtı aynı yakıt olarak fark edeceğini pek sanmıyorum

Çevrimdışı 06Ankaralı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahcasa;244622
06ankaralı baktıysan ikisinde yakıtı aynı yakıt olarak fark edeceğini pek sanmıyorum

fabrika verileri her zaman kullanıcı tarafından yakalanamayabiliyor.fabrika verilerine bakıp 4-5 litre yakıt yakıyo diye 42 . 000 tl ye astra 1.3 cdti alıp da 8.7 litre yakıt yakan insanlar gördüm. o yüzden kullanıcıların söyleyecekleri çok önemli kardeş.

Çevrimdışı ahcasa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tabi kullanımla alakası var ama fabrika verilerine göre karşılaştırmak daha doğru çünkü kullanımdan kullanıma değiştiği için bazıları diyo çok yakıyor bazıları diyor az yakıyor.O astrayı aln da biraz düşünmesi lazım 1.3 ün o arabayı kaldıramayıp fazla yakacağını

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bakım konusunu kafana takma o kadar skoda bakımları ford dan çok farklı değildir.
Bence tip ve iç mekan konforu olarak superb,motor olarak da mondeo ağır basar.
takdir sizin.
hangi aracı alırsanız alın ağız tadıyla kazasız belasız binin.

Çevrimdışı fuhayer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende superb arkadaşımda mondeo var. canavar gibi gidiyor yetişemiyorum ona bile. bence mondeo

Çevrimdışı TheTuco

• Y*Ö*R*Ü*K
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İşin aslı şu .ikisinide sürün ve kalbinizin gittiğini alın (mantık demiyorum) çünkü hangi markayı alırsanız alın sonuçta fanatiği oluyor insan .... Tartışmalarda bile herkes kendi aracını över.... Aracı  ilk gördüğünde içi cız eder insanın hangisinin karşısında cız ederse onu alın...
Ford Focus Collection HB