škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 TSI satıp 1.8 TSI almak

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ilk ayki 1100 km ye aldanmayın misafirimin çok olduğu bir aya denk geldi. 4 kere 50 km uzaklıktaki havalimanına gitmek zorunda kaldım mesale. Normalde 600-800 arası değişir yaptığım aylık km.

Performans konusuna gelince bende baba63 e katılıyorum. Torkdan dolayı 2.0 öne çıkacaktır.

1.8 TSI a gelince almaktan vezgeçtim satışının zor olabileceğini düşünerek. 1.4 TSI a DSG gelmesini bekleyeceğim. Ya da olmadı elektrikli araçları bekleyeceğim :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İşte benimde anlatmak istediğim 200 lere kadar arada gerçekten öyle bariz fark yok.
200de bağırıyor biraz evet ama safkan TSI sesi geliyor :D

Aradaki fark 200den sonra belli oluyor.
Ülkem yollarında 200ün üstünde hız yapabileceğimiz kaç tane yol avr acaba? :)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: Can;222855
İşte benimde anlatmak istediğim 200 lere kadar arada gerçekten öyle bariz fark yok.
200de bağırıyor biraz evet ama safkan TSI sesi geliyor :D

Aradaki fark 200den sonra belli oluyor.
Ülkem yollarında 200ün üstünde hız yapabileceğimiz kaç tane yol avr acaba? :)

Yazımda belirttim ama 1.4 TSİ 120 den sonra zorlanma başlıyor...
Ayrıca sollamalar da çok çok fark ettiriyor düşük hızlarda...
Herşeyiyle 2.0 TDİ 1.4 TSİ'den farklı, performanslı, sessiz ve tasarruflu ben bunu gördüm...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
120den sonra zorlamamı başlıyor?
Yapmayın hocam öldürdünüz motoru.
Rahat 170 e kadar ben burdayım diyor motor.
Bizim b.klu 1.6 Vectra bile 140 a kadar rahatça çekiyordu.

Ayrıca sessiz diyorsunuz ama 2.0 TDI 140 Bg kullanıcıları TSI a binince aracın çalıştığını bile anlamadıklarını,yüksek hızlarda motor sesi duymadıklarını söylüyor :)

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Can a katılıyorum ses konusunda, bazen arabayı çalıştırdıktan sonra yanımdaki arkadaşla lafa dalıyorum, ya çalıştırdık mı motoru diye şöyle bir motoru dinlemeye koyuluyoruz, abartmadan söylüyorum hiç mi ses çıkmaz rolantideyken bir araçtan. Allah nazarlardan saklasın. Gaza basınca anlıyoruz çalıştığını.

Dizel in en sevmediğim yanı zaten ısınana kadar yaptığı ses. Ama performansta 200 olmasa da 160-170 den sonra hızlanma olarak fark ettirecektir 2.0 TDI farkını. Eee aralarında 25 bin tl fark var o kadarda olsun :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğim gibi 200,bilemedin 180den sonra öne çıkar 2.0 TDI.
Ama öncesinde cidden ahım şahım fark yok.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;222876
120den sonra zorlamamı başlıyor?
Yapmayın hocam öldürdünüz motoru.
Rahat 170 e kadar ben burdayım diyor motor.
Bizim b.klu 1.6 Vectra bile 140 a kadar rahatça çekiyordu.

Ayrıca sessiz diyorsunuz ama 2.0 TDI 140 Bg kullanıcıları TSI a binince aracın çalıştığını bile anlamadıklarını,yüksek hızlarda motor sesi duymadıklarını söylüyor :)

Konuyu yanlış algılıyorsunuz...
1.4 TSİ'yi diğer motorlar ile karşılaştırmıyorumki...
Sadece 2.0 TDİ 140 HP ile mukayese ediyorum...ve onun performansına göre 120 den sonra zorlanma başlıyor...
Benim 1.6 FSİ'm çok bağırıyordu...o kadar bağırmasına rağmen sunduğu peformans ve yakıtta vasattı...
2006 ve 2007 yılları arasında TDİ motorlar PD üretildi..o motorlar çok gürültülü idi..fakat 2008 yılından itibaren TDİ motorlar Commonrail oldu bildiğiniz üzere...ve CR motorların sessizliği çok iyi..TSİ'de 180 deyken bile motor sesi beni rahatsız ediyordu (1.6 FSİ'den sesi azdı)...Bana göre 1.4 TSİ 2.0 TDİ 140 HP'nin performansını, sürüş zevkini ve gücünü mümkün değil veremez hissetiremez...Kullanmamış biri olsam bu yazdıklarınıza bende katılırdım..ama bizzat test ettim ve gördüm..Zaten kağıt üstünde de teoride de 2.0 TDİ 140 HP'nin farkı bariz...
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2011, 00:51:38 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acapunco;222882
Can a katılıyorum ses konusunda, bazen arabayı çalıştırdıktan sonra yanımdaki arkadaşla lafa dalıyorum, ya çalıştırdık mı motoru diye şöyle bir motoru dinlemeye koyuluyoruz, abartmadan söylüyorum hiç mi ses çıkmaz rolantideyken bir araçtan. Allah nazarlardan saklasın. Gaza basınca anlıyoruz çalıştığını.

Dizel in en sevmediğim yanı zaten ısınana kadar yaptığı ses. Ama performansta 200 olmasa da 160-170 den sonra hızlanma olarak fark ettirecektir 2.0 TDI farkını. Eee aralarında 25 bin tl fark var o kadarda olsun :D

:ok:

25 bin lik farkın yanı sıra pistonları çapı v.b herşeyi farklı...ve doğal olarak 1.4 TSİ'den güçlü...

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
0-100 yada 0-200 ölcümlerinde pek fark olmasada, ara hızlanmalarda 2.0tdi kendini farkkettirir :)

bırakalımda okadar fiyat farkına ve yüksek hacimle olsun :D
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;222926
0-100 yada 0-200 ölcümlerinde pek fark olmasada, ara hızlanmalarda 2.0tdi kendini farkkettirir :)

bırakalımda okadar fiyat farkına ve yüksek hacimle olsun :D

:ok::ok::ok:

Çevrimdışı orcanius

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yorum yapmayım dedim ama dayanamadım. Amacınız ne sizin? Arkadaşlar karşılaştırdığınız 1.4 benzinli bir motor ile 2.0 dizel bir motor. Alakaya maydanoz diyorum. 1.3 veya 1.4 benzinli ile fiatların 1.3 multıjetlerı bile pratikteki performansları olarak bile dağlar kadar fark var. Hele yokuşta multijet alıyor başını gidiyor. Kaldıki 2.0 dizel bir motor. Yapmayın ayıptır. Bende test ettim 1.4 tsı superb. Öyle 120 de falan kalıyor denilmiş. Yok öyle bir şey. 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6. Vitese geçti herşey normal ibre 160 - 170. Ne bağırma nede zorlanma. Ayrıca ara hızlanmalarda gayet iyi. Sese gelince motorum homurtusu acayip gaza getiriyor.
  Bu forumu açan arkadaş sana gelince. Amacın fiyatsa 1.4 tsı, tok eğer ben hızlıyım performans çok önemli ani çıkışlar yapıcam, yokuşta kopucam falan diyosan 2.0 tdı ama 170 hp.
  Neyse kendinize iyi bakın.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: orcanius;222957
Yorum yapmayım dedim ama dayanamadım. Amacınız ne sizin? Arkadaşlar karşılaştırdığınız 1.4 benzinli bir motor ile 2.0 dizel bir motor. Alakaya maydanoz diyorum. 1.3 veya 1.4 benzinli ile fiatların 1.3 multıjetlerı bile pratikteki performansları olarak bile dağlar kadar fark var. Hele yokuşta multijet alıyor başını gidiyor. Kaldıki 2.0 dizel bir motor. Yapmayın ayıptır. Bende test ettim 1.4 tsı superb. Öyle 120 de falan kalıyor denilmiş. Yok öyle bir şey. 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6. Vitese geçti herşey normal ibre 160 - 170. Ne bağırma nede zorlanma. Ayrıca ara hızlanmalarda gayet iyi. Sese gelince motorum homurtusu acayip gaza getiriyor.  Bu forumu açan arkadaş sana gelince. Amacın fiyatsa 1.4 tsı, tok eğer ben hızlıyım performans çok önemli ani çıkışlar yapıcam, yokuşta kopucam falan diyosan 2.0 tdı ama 170 hp.
  Neyse kendinize iyi bakın.

120'den sonra kalıyor demedim...210 da kalıyor dedim...2.0 TDİ 140 HP'de 210 da rahat gidiyor dedim...1.4 TSİ ile sadece 2.0 TDİ 140 HP'yi karşılaştırdım...1.4 TSİ 122 HP 2.0 TDİ 140 HP ye göre 180 km deki süraatte bariz olarak sesli...Burada ayıp olan birşey yok..burası bir tartışma platformu..Can arkadaşımla saygı çerçevesi içerisinde motor farklarını v.s tartışıyoruz ki sizin de dediğiniz gibi arasında dağlar kadar fark var..Motor farkı konusundan oluşan performans hakkındaki tespitleriniz tamamı ile doğru..Aslında konuyu özetlemişsiniz; biri 1.4 diğeri 2.0 TDİ..:ok:
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2011, 10:05:47 Gönderen: baba63 »