škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 TSI satıp 1.8 TSI almak

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar şehir içinde düz vitesten sıkıldım artık. Elimde 1.4 TSI ı  satıp 1.8 TSI alsam ne dersiniz. Araç daha 1 aylık kaça satarım yetkili  satıcılara. Aracın özellikleri Elegance. Bolera Jant Koltuk Isıtma  Sunroof var. 1100 km de.

Çevrimdışı ozzy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Manuel de zevklidir ,bence..

Zarar edeceksiniz muhtelemen ,ama yine de sizin kararınız.

Bende bir aralar sıkıldım ,1.6 aracımın Türkiye'de otomatik şanzıman satışı sunulmadığı için ,2000 cc lerden düşünmek zorunda kaldım Toyota'nın ,ikinci el olmak üzere..ama hem vergi avantajı hem de yakıt..ama aracım ilanda.Zarar yapmayacağım bir fiyattan ,şayet giderse bende otomatik şazıman düşünmekteyim..selamlar.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2,0 TDI DSG alın tabi şimdiki aracınızı biraz daha kullandıktan sonra.Yok acelem var derseniz aldığınız fiyattan koyun ilanını bi iki bin tl aşağına satarsınız.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
1.8 TSİ'ye neden gerek duydunuz ?
2.0 TDİ 170 HP 350 TORK 6 DSG sizi hem performans hem de tasarruf açısından tatmin edecektir...

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Amacım D sınıfında DSG şanzımana en uygun  ve en donanımlı olarak nasıl ulaşabileceğimi bulmak. Dizel düşünmüyorum az km yapmamdan dolayı. Passat Comfortline olabilir ama donanımı Superb Elegance göre az. O yüzden 1.8 TSI da kalmış durumdayım. 2.0 TDI da alabilirim ama yaptığım yıllık km den dolayı 2.0 ile 1.8 arasındaki vergi farkından doğan parasal miktarı bile çıkaramam yakıt bakımından.

Tabi aklıma DSG nin problem çıkarıp çıkarmayacağı takılmıyor değil. Ses sorununda olduğu söyleniyor ama ses sorunu çok problem değil gibi duruyor.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi aracın 1 aylık geldiği km 1100 Allahtan km yapmıyorsun bırak allasen al dizeli keyfine bak.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı duruma ben de düşmüştüm ve aldığım günden beri (2009-aralık) ilanlara 1.8 tsi superb bakarım ama hiç görmedim.Bu arada superb almadan önce E200K almayı istiyordum 2 sene boyunca istediğim arabayı bulamadığımdan,hatırı sayılır bir favori satıcı listesi oluşturdum.Dolayısıyla şöyle bir sonucumuz var:
1.8 tsi dsg skoda bünyesindeki araçlarda,
16 ay boyunca sadece 1 adet buldum. o da octavia 1.8 tsi 2010 model;o da satılmadı 3aydır...

http://www.ozgenotomotiv.com.tr/www.ozgenotomotiv.com.tr/ikinciel/galeri_detay.asp?id=222

2012-2013 yıllarında 1.4tsi'ye dsg vites gelme ihtimali varmış demişti yüce auto..
Ben yerinizde olsam aracımı 1-2 sene daha kullanırdım.
Önceki gönderilerimde belirttiğim gibi özellikle 2012 yılının mart ayından başlayarak bir çok marka çok güzel alternatifler sunacaklardır.Paranızı biriktirin derim.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;222736
Abi aracın 1 aylık geldiği km 1100 Allahtan km yapmıyorsun bırak allasen al dizeli keyfine bak.
1100 km neden çok olsun ki,birde ilk olduğu için o kadar yapmıştır değilse bu daha da düşecektir.yıllık da 10 bin km dir bu.bence değmez.ama 2000 km yapacaksa değer.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla aracı zaten biliyorsunuz o yüzden oraya girmeyeceğim ama motora gelince bana kalırsa Volkswagenin ürettiği en iyi motorlardan biri.Kadran devirebilen ender Vw motorlarından biri en önemlisi.Çok yüksek performanslı olacağı kesin.Ama yakıtta biraz daha fazladır.

1.4 TSIdan 140 lık 2.0 TDI a geçerseniz pek performans farkı hissetmezsiniz ama 170 liğe geçerseniz gayet doyurucu olur.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;222808
Valla aracı zaten biliyorsunuz o yüzden oraya girmeyeceğim ama motora gelince bana kalırsa Volkswagenin ürettiği en iyi motorlardan biri.Kadran devirebilen ender Vw motorlarından biri en önemlisi.Çok yüksek performanslı olacağı kesin.Ama yakıtta biraz daha fazladır.

1.4 TSIdan 140 lık 2.0 TDI a geçerseniz pek performans farkı hissetmezsiniz ama 170 liğe geçerseniz gayet doyurucu olur.

Ne yaptın Can :D 1.4TSI 122 hp 200 tork öbürü 2.0TDI 140 hp 320 tork aradaki fark çok rahat hissedilir özellikle araba superB ise :)

En basitinden 1.9 105 lik dizel cady nin 1.6 102 hp lik cady den daha iyi gitmesi gibi bir şey hacim her zaman farkını koyar :)

Ben olsam dizele geçerdim 1.8TSI şehir içi en az 10-11 lt yakar..
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2011, 21:14:22 Gönderen: kadir_ »

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acapunco;222731
Amacım D sınıfında DSG şanzımana en uygun ve en donanımlı olarak nasıl ulaşabileceğimi bulmak. Dizel düşünmüyorum az km yapmamdan dolayı. Passat Comfortline olabilir ama donanımı Superb Elegance göre az. O yüzden 1.8 TSI da kalmış durumdayım. 2.0 TDI da alabilirim ama yaptığım yıllık km den dolayı 2.0 ile 1.8 arasındaki vergi farkından doğan parasal miktarı bile çıkaramam yakıt bakımından.

Tabi aklıma DSG nin problem çıkarıp çıkarmayacağı takılmıyor değil. Ses sorununda olduğu söyleniyor ama ses sorunu çok problem değil gibi duruyor.

Sizde haklısınız ama az km de yapsanız benzinin 4 milyonu geçtiği bir ülkede benzinli araç almak biraz düşündürmeli...

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;222808

2.0 TDİ 140 HP ile 1.4 TSİ arasında çok fark var performans konusunda...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1,4 TSI 200nm
2,0 TDI 320nm

TDI 0,5 saniye daha hızlı hızlanıyor 0-100de.Başa baş denilebilir.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yav derdimi bi anlatamıyorum ya vallaha .
Yerim onun 320 nm torkunu arkadaş,gitmiyor araba işte.Bunun konusu pek çok kez tartışıldı Passat forumlarında,teknik verilere bakınca cidden aradaki fark uçurum gibi geliyo ama gitmiyor işte.Şanzuman oranları cart curt.

He şu var,TSI 200den 230 a 30 saniyede çıkıyorsa TDI 20 saniyede çıkar.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2011, 21:24:06 Gönderen: Can »

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben iki motoruda kullandım...Herkesin fikrine saygı duyarım...
1.4 TSİ de 210'u geçemedik..Araçtamı problem vardı bilmiyorum ama geçmedi araç 210 u ve 210 da da çok bağırıyordu ki bu hacimli bir motor için normal..Ayrıca 1.4 TSİ'nin rampalardaki ve 120 km den sonraki isteksizliği 2.0 TDİ 140 HP'de hiç yoktu...2.0 TDİ 140 HP özellikle yokuşlarda ve sollamalar da 1.4 TSİ'den %80 daha iyi..2.0 TDİ 140 HP 200 gibi bir hızda hiç zorlanmıyor ve bağırmıyor...2.0 TDİ 140 HP 0-200 km arasında hiç zorlanmıyor..TSİ'de bu zorlanma 120 140 dan sonra başlıyor...Ben 2.0 TDİ 170 HP kullanıcısıyım..Tabiki 170 HP gibi değil 140 HP ama 1.4 TSİ ile 2.0 TDİ 140 HP arasında ben çok fark hissettim..İki aracı da 1 er hafta arayla kullandım...

Ben 1.6 FSi 115 HP, 1.4 TSİ 122 HP, 2.0 TDİ 140 HP, 2.0 TDİ 170 HP hepsini kullandım..Hepsinin de performansı farklı...

Ne 1.6 FSİ 1.4 TSİ'nin Performansını, Ne 1.4 TSİ 2.0 TDİ 140 HP'nin Performansını nede 2.0 TDİ 140 HP 2.0 170 HP'nin performasını verebiliyor...
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2011, 22:27:46 Gönderen: baba63 »