škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fren yapnca gaaarçç sesi

saday · 20 · 3689

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Spacebacklerin hepsinde var mı bilmiyorum ama benim aracımda olan bir sıkıntıdan bahseceğim, aracı el freni çekip inerken - binerken esnemeden dolayı ve düşük hızlarda fren yaparak aracı yavaşca durdurduğumda, yokuş kalkış desteği ile kalkarken (bazen) aracın arka frenlerinden gaaarçç diye bir ses geliyor, bununla ilgili servise gittim ama tüm 0 araçlarda olabiliyor fren balataları sert malzeme olduğu için yapıyor deyip gönderdiler, sizin araçlarınızda bu durum varmı? yeni rapidler de de varmı? yoksa yeni rapidlerde balata olarak ne kullanmışlar bilgi vermenizi rica ediyorum.

Çevrimdışı nejaterselcan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam ayni olaydan bende sikayetciydim servise gidip sordugumda banada hill holderdan dolayi oldugunu soylediler oyle gonderdiler ama ciddi anlamda rahatsiz oluyorum

Çevrimdışı ardacoach

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayni problem benim sedan aracimda da var.

Sürekli olmasa da sık sık geliyor bu ses. Özellikle rampalarda park edince dahada fark edilir oluyor.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sesden dolayı fren yapmaya korkuyorum, ses çıkacak diye frene basış tarzım bile değişti, 0 araçta böyle bir ses çok kötü, şahin doğandan bile böyle ses gelmiyorken yeni model bir araçtan gelmesi ne acı, el freni çekikken aracı arka tekerlerinden ayağımla sallayınca daha net geliyor ses.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sesi hatırladım , nereden ? 2010 yılında sıfır aldığım opel astra easytronic cosmo'dan... fakat ses sadece araba el freni çekiliyken , iniş binişlerde yani araç sabit durumdayken aracı salladığımda geliyordu ? hareket halindeyken fren yapıldığında öyle bir ses gelmesi nasıl normal olabilir ?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;526590
...hareket halindeyken fren yapıldığında öyle bir ses gelmesi nasıl normal olabilir ?
Durmaya çok yakın anda Audi A5' ten bile geliyordu o ses. Çok da kafaya takmamak lazım diye düşünüyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ab normlarinda olmayan bir ulkeden fren balatasi getirteceksiniz. Asbestli balata olacak. Sonrasinda da alt takimda neresi varsa yaglayacaksiniz. Bide haftada bir balata spreyiyle balatalari spreyleyecsiniz falan filan. Ugrasmaya deger mi? Hayir :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;526605
Ab normlarinda olmayan bir ulkeden fren balatasi getirteceksiniz. Asbestli balata olacak. Sonrasinda da alt takimda neresi varsa yaglayacaksiniz. Bide haftada bir balata spreyiyle balatalari spreyleyecsiniz falan filan. Ugrasmaya deger mi? Hayir :)
Asbeste hayır!
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;526613
Asbeste hayır!

Abi arabasinda cut out egzoz kullanan adamim ben sen neden bahsediyosun :D

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;526614
Abi arabasinda cut out egzoz kullanan adamim ben sen neden bahsediyosun :D

Ben siyanur deposu koydum aracin altina. Öyle yesillik doga falan denk geldi mi açıyorum vanayi zehirliyorum topragi. Az kaldi dunya batacak zaten ko dotune gitsin

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha kaliteli balata ile değiştirsek seslerden kurtulurmuyuz acaba? arkadaşlar dalga geçmeye başladı sinir ediyor bu ses beni.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;526766
Daha kaliteli balata ile değiştirsek seslerden kurtulurmuyuz acaba? arkadaşlar dalga geçmeye başladı sinir ediyor bu ses beni.

Arkadaşlar dalga geçmiyorlar. Bu ses balatadan geliyor sebebi ise daha öncesinde birçok ülkede yasaklanmış TR de ise 2007 yılında yasaklanan asbest isimli kanserojen bir madde. Eskiden balatada kullanılıyordu ama artık yasak olduğu için kullanılamıyor. Bu ses hepimizin aracında var.

Stop edip el frenini çektikten sonra kapıyı açıp sol ayağınızı dışarı atarken aracın sallanmasıyla ortaya çıkan sesten bahsediyorsunuz. Gaarrçç gıırçç gırrk diye. Bir sorun değil.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerA5;526779
Arkadaşlar dalga geçmiyorlar. Bu ses balatadan geliyor sebebi ise daha öncesinde birçok ülkede yasaklanmış TR de ise 2007 yılında yasaklanan asbest isimli kanserojen bir madde. Eskiden balatada kullanılıyordu ama artık yasak olduğu için kullanılamıyor. Bu ses hepimizin aracında var.

Stop edip el frenini çektikten sonra kapıyı açıp sol ayağınızı dışarı atarken aracın sallanmasıyla ortaya çıkan sesten bahsediyorsunuz. Gaarrçç gıırçç gırrk diye. Bir sorun değil.

Sorun yada arıza değil farkındayım ama araç sanki kalitesizmiş gibi bir intiba bırakıyor insanlarda, "buna mı para verdin karyola gıcırtısı" deniliyor, 0 araçta iç sesleri sindirebiliyor insan ama dış sesler insanı rezil ediyor, başka marka araçlarda rastlamıyorum bu sese, sadece skodamı asbestsiz balata kulllanıyor acaba?

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;526781
Sorun yada arıza değil farkındayım ama araç sanki kalitesizmiş gibi bir intiba bırakıyor insanlarda, "buna mı para verdin karyola gıcırtısı" deniliyor, 0 araçta iç sesleri sindirebiliyor insan ama dış sesler insanı rezil ediyor, başka marka araçlarda rastlamıyorum bu sese, sadece skodamı asbestsiz balata kulllanıyor acaba?

El frenini biraz fazla çekerseniz ses şiddeti azalabilir. Bir deneyin.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerA5;526790
El frenini biraz fazla çekerseniz ses şiddeti azalabilir. Bir deneyin.

Hadi el frenini hallettik diyelim, peki yavaş hızlarda durunca gelen ses de var onu ne yapcaz?