škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Xenon ve LED Sinyal Yardımı

Tamer06 · 51 · 14053

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EMİR_EFE;574292
Merhaba sonunda aliexpresten sipariş verdiğimiz xenonlar geldi koşa koşa taktırmaya Tunning 16 atölyeye gittim fakat arkadaşım bu xenonları senin arabaya takmam dedi. sebebini sorduğumda balast ların üzerinde can bus yazmıyor gibi birşeyler söyledi kafam basmadığı için tabiki anlamadım vag grup arabalarda bu tip balastlar beyin yakmaya kadar gidiyor başımıza geldi gibi şeyler söyledi. Haliyle ürktüğüm için taktırmadım bu konuda bilgisi olan arkadaş varmı. Bana bi yardımcı olurmusunuz.

Estağfurullah, yanılmıyorsam vag grubu araçlarda can bus olmayan ürünler kullanıldığı zaman arıza lambası yakıyor. Ben xenonları neredeyse 1,5 aydır kullanıyorum, hiçbir sıkıntı yaşamadım arıza lambası vs. yakmadı. Bence sorunuzu [MENTION=8463]DDŞ[/MENTION] bilir.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tamer06;574297
Estağfurullah, yanılmıyorsam vag grubu araçlarda can bus olmayan ürünler kullanıldığı zaman arıza lambası yakıyor. Ben xenonları neredeyse 1,5 aydır kullanıyorum, hiçbir sıkıntı yaşamadım arıza lambası vs. yakmadı. Bence sorunuzu [MENTION=8463]DDŞ[/MENTION] bilir.

Estafurullah.

Konfor modulu patlak ampulu algilama ozelligine sahip. Dolayisiyla orjinal ampul standartlari disinda bir eleman takildiginda module ogretilen akimdan farkli bir akim cekiyor ve modul ariza oldugunu dusunuyor.

Xenonu takmayan arkadas iyi birsey yapmis. Canbus ozellikli elektrik urunleri konfor modulunun istedigi akimi cekerek modulun ariza okumamasini sagliyor :)

Uzun lafin kisasi yeni nesil konfor beyni olan araclarda canbus li eleman kullanilmali :)

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;574299
Estafurullah.

Konfor modulu patlak ampulu algilama ozelligine sahip. Dolayisiyla orjinal ampul standartlari disinda bir eleman takildiginda module ogretilen akimdan farkli bir akim cekiyor ve modul ariza oldugunu dusunuyor.

Xenonu takmayan arkadas iyi birsey yapmis. Canbus ozellikli elektrik urunleri konfor modulunun istedigi akimi cekerek modulun ariza okumamasini sagliyor :)

Uzun lafin kisasi yeni nesil konfor beyni olan araclarda canbus li eleman kullanilmali :)

Hadi... Araç arıza lambası yakmadı ama uzun süreli kullanımda konfor beyni cortlamasın? :eek:

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tamer06;574300
Hadi... Araç arıza lambası yakmadı ama uzun süreli kullanımda konfor beyni cortlamasın? :eek:

Elektronikte hele ki cinlilerin elinin degdigi seylerde heran hersey olabilir. Ama cok da korkmayin. Olacagi varsa da olur. Allah tren kazasi vermesin :)

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Amin [emoji23][emoji23][emoji23] Allah korusun, inşallah bişey olmaz deyip kullanmaya devam edeceğim napalım. Yanacağı varsa da beyin değilde kökten araba yansın hiç olmazsa kaskodan para alırız.[emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my iPhone using Tapatalk