škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia II Yol Tutuşu

Buhar · 25 · 6987

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 fabia kullanıyorum.
Lastikler 195 55 15
Diğer araçlarıma göre yol tutuşu bariz iyi geldi yoksa bana mı oyle geliyor arkadaşlar:D
Halbuki aracın genişliğine bakılınca bayağı küçük geliyor.
Aracın denge dağılımını mı güzel yapmışlar anlamadım

İkinci olarak 160 km hıza gelince araçta acayip titreme başlıyor geçenlerde fırsatını buldum 200 yakınken araç korkutmaya başladı bıraktım hemen :)
İçindekiler bağırmaya başlayınca bilhassa:D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya şimdi arabamı da kötülemek istemiyorum ama sahip olduğum araçlar içerisinde yol tutuşu en kötü sürüşü en zevksiz arabam fabia.Hele ummadık yerlerde arkayı bırakması yok mu..Direksiyonu da siz demişsiniz zaten ben bi daha üzerinden geçmeyeyim.

Yalnız Allah var arabanın arkası doluyken ile boş hali arasında yol tutuş olarak dağlar kadar fark var.Yüklüyken gayet iyi.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;477322
Ya şimdi arabamı da kötülemek istemiyorum ama sahip olduğum araçlar içerisinde yol tutuşu en kötü sürüşü en zevksiz arabam fabia.Hele ummadık yerlerde arkayı bırakması yok mu..Direksiyonu da siz demişsiniz zaten ben bi daha üzerinden geçmeyeyim.

Yalnız Allah var arabanın arkası doluyken ile boş hali arasında yol tutuş olarak dağlar kadar fark var.Yüklüyken gayet iyi.

Crafterlar ilk çıktığında çift teker olanların arkasına bordür taşı atıyolardı kanka sana da bakayım istiyosan :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;477322

Yay+geniş taban lastik yap yol tutuşun 3 katı artsın :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;477325
Crafterlar ilk çıktığında çift teker olanların arkasına bordür taşı atıyolardı kanka sana da bakayım istiyosan :)

Eyvallah gerek yok kanka :D

Alıntı yapılan: Can;477327
Yay+geniş taban lastik yap yol tutuşun 3 katı artsın :)

Soğuk press'e ne dersin?Alper'le konuşmuştum buluşmada çok memnundu.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
160 tan sonra titreme varsa rot balasa girilmeli. 40 50 verin problem kalmaz.
zira titreme yok bende.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;477332

Benim kuzenin 6r Poloya bindim geçen,arabası benle aynı düşüklükte,konfor olarak benden biraz daha iyidi :D Ama ben press işine güvenemediğimden sıcak bakmıyorum. Senin tercihin tabi ama bir spor yay kadar stabil olacağını sanmıyorum dostum.. Gökçen yayları satıyor al onunkileri işte 300 liraya mis gibi Eibach yay :) Zımba gibi :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bugün şirketteki Rapid' lerden biriyle Şehzadebaşı-Dilovası-Şehzadebaşı yaptım TEM' i kullanarak. Yüksek hızlarda giderken yan rüzgarlardan çokça etkileniyordu ve yolun bozuk kısımlarından geçtikten sonra özellikle ön süspansiyonun sarsıntısı devam etti ki sıfırlarken de bunu yapıyorlardı. Yay şart demek ki Rapid' de.:hmm::blm:

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vala aynı dönel kavşakta çoğu arabala kayarken fabiala kaymadım.açıkcası ben önden salma arkadan bırakma gibi şeyler yaşamadım ki lastikler kötü bir de :confused:
160tan sonra titreme için bi rot balans yaptırayım aklıma gelmemişti :ok:

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yol tutusu fıyatına gore ıyı degıl bence mukemmel hyundai era öLü hepten teneke Fabia'yı tek gecerım dogrusu

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Özellikle sağı solu açık otoyollarda yani rüzgar akımı olan yerlerde bazen sarsılmayı hissediyorum. Yan rüzgarlardan etkilendiği doğrudur. Sınıfına göre yüksek olduğu için kaynaklanıyor bu. Keşke biraz daha alçak yapsalardı.

Bunun dışında asla normal kullanımda bu güne kadar tedirginliğe sokmadı beni, üstelik lastiklerimin çok sertleşmesine rağmen.

Kullandığım renault ların yanında direksiyon hissi bir sınıf yukarıda bunu bu kadar net söylüyorum.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
araca spor yay eklenmesi aracin viraj ve duz yoldaki performansini artirir. fabia da sert bir arac yani bence yaya gerek yok. ama yol yuzeyi bozuk olursa sert yay kadar kotu ve tehlikeli birsey yoktur.benceyolu bozuk olan iller icin ornegin adana fabianin yaylarini yumusatmak daha iyi olur.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;477332

Soguk pres bakla kesmek aman diyim yazik edersiniz. Sayin dogan olsa da piyasada yayi olmasa anlarim. Git ver 500₺ pasa pasa eibach olur hr olur adam gibi yay al.

Yay istemiyorum da yol tutusum az bisey artsin diyorsaniz da spacer alin bir de lastiginizin bir genis taban bir dusuk yanak olanini takin yay kadar olmasa da faydasi olur ;)

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracımda ne kayma.. ne savrulma v.s hissetmedim ancak içinde sürücü savruluyor.. nedeni koltuklar dar ve yanal destekleri yetersiz....

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hunter;478342
araca spor yay eklenmesi aracin viraj ve duz yoldaki performansini artirir. fabia da sert bir arac yani bence yaya gerek yok. ama yol yuzeyi bozuk olursa sert yay kadar kotu ve tehlikeli birsey yoktur.benceyolu bozuk olan iller icin ornegin adana fabianin yaylarini yumusatmak daha iyi olur.

Biz 3.5 Eibach Prokitli Fabi ile 4 kişi tavana kadar yüklü bagajla 3300 km yol yaptık,bunun 1000 kmlik kısmı aşırı bozuk yollardı,hiç bir sıkıntı yaşatmadı bize.. Yaydan yaya fark var yani.. Aynı yola benim Poloyla girseydik muhtemelen H&R yaylar yüzünden hem arabanın hemde bizim tadımız kaçacaktı..