škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracınızın gördüğünüz eksileri nelerdir?

kblbn · 174 · 38701

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kblbn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabia'nızın gözünüze çarpan eksilerini yazarsanız alan ve almayı düşünenlere yardımcı olur diye düşünüyorum.

Benim gözüme çarpan eksileri. (1.2TSI 110 BG DSG - Style)

- Ses yalıtımı

- İçeride kullanılan malzeme kalitesi.

- Radyonun çekim kalitesi.

- İlk iki viteste sarsan vites değişimi (DSG)

- D modunda ölü şanzıman tepkileri (DSG)

- Ani frenlerde gelen gıcırtı sesi

- İlk defa 40'a çıkıldığında gelen ses. (ABS sesi?)

- Düzgün çalışmayan ve güncellenemeyen Mirrorlink sistemi (22. Hafta öncesi araç sahibiyim)

- Basit torpido gözü.

- Style pakette park sensörü gelmemesi.

- Style pakette anahtarsız çalıştırma var iken anahtarsız giriş olmaması.

- Tasarimi nedeniyle yan rüzgarlardan fazla etkilenmesi

- Yüksek hizlarda stabilite kaybi
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2016, 17:22:46 Gönderen: kblbn »

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kblbn;551888
Fabia'nızın gözünüze çarpan eksilerini yazarsanız alan ve almayı düşünenlere yardımcı olur diye düşünüyorum.

Benim gözüme çarpan eksileri. (1.2TSI 110 BG DSG - Style)

- Ses yalıtımı

- İçeride kullanılan malzeme kalitesi.

- Radyonun çekim kalitesi.

- İlk iki viteste sarsan vites değişimi (DSG)

- Ani frenlerde gelen gıcırtı sesi

- İlk defa 40'a çıkıldığında gelen ses. (ABS sesi?)

- Düzgün çalışmayan ve güncellenemeyen Mirrorlink sistemi (22. Hafta öncesi araç sahibiyim)

- Basit torpido gözü.

- Style pakette park sensörü gelmemesi.

- Style pakette anahtarsız çalıştırma var iken anahtarsız giriş olmaması.

Merhabalar

benim araçta sizinkinin aynısı ses yalıtımı konusunda çok rahatsız edici bir durumla karşılaşmadım hatta aracıma binen bir çok kişi de aracın içeriye ses almamasını başarılı buldu.

İçeride kullanılan malzeme konusunda haklı olabilirsiniz plastiği sert ama bu segment araç için fena sayılmaz.

Çok fazla radyo dinlemediğim için çekim kalitesine bir şey diyemeyeceğim.

İlk iki viteste sarsan vites değişimini eğer çok dikkat ederseniz hissediyorsunuz. Ayrıca yolcuların hissettiğini düşünmüyorum. Öle olsa kıskanç arkadaşlarım sırf eleştiri olsun diye söylerlerdi:)

D modunda ölü şanzıman tepkilerinden kasıt nedir? Tam anlayamadım?

Frenlerden şuana kadar bir ses duymadım ama sabah erken saatlerde kış dolaysı ile bazı gıcırtı sesleri geliyor.

İlk defa 40'a çıkıldığında gelen ses. (ABS sesi?) bu konu da sonuna kadar haklısınız. Ben de çok rahatsız oluyorum hatta başlarda çok takıntı etmiştim. Ama hala ne sesi emin değilim bu konuda açılan bir başlık vardı. Bir çok şeyin sesi olduğu konuşulmuştu. Serviste başka bir şeyler söylemişti.

Aracımı Eylül ayında aldığım için mirrorlinkte bir sıkıntı yaşamadım. Tek sıkıntım İphone carplay kullandığım için navigasyonu ekrana yansıtamıyorum. Bu da apple ilgili bir durum.

Bana göre bu donanımdaki bir aracın en büyük handikapı kesinlikle arka park sensörünün olmaması. Bana göre en büyük eksiklik bu.

Anahtarsız giriş olsaydı da çok iyi olurdu.

Farlar bixenon olabilirdi.

Simply clever olarak telefon tutucuyu araca koymamışlar. Ayrıyeten satın aldım.

Şuan için aklıma gelenler bunlar. Ama performans, yakıt, konfor, olarak şuana kadar beni tatmin etti.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
...- İlk iki viteste sarsan vites değişimi (DSG)
 Bu önemli bir an önce yetkili serviste kontrollerini yaptırıp kayıt açtırmanızı tavsiye ederim.

D' de giderken mümkün olan en son vites ve en düşük devirde gitmeye çalıştığı için gaza az az yüklenirseniz aynı viteste hızlanmaya çalışıyor. O nedenle D modunda iken ve anlık olarak bir hızlanma ihtiyacı hissederseniz gaza en az yarım basmalısınız ki istediğiniz tepkiyi verebilsin.
 Fabia' nın bana göre de en eksi tarafı tek dokunuşla açılıp kapatılamayan elektrikli camları.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net

Aynı arabayı kullanıpta farklı eksiklikler hissetmek gayet hoş. Herkesin beklentisinin farklı olduğunu gözler önüne seriyor
Yukarıda saymış olduğunuz kriterlerinin hiç birini hissetmedim yada bana rahatsızlık vermedi.

Eksik kısma gelince

- Avrupa arabalarının genel eksiliği burdada göze çarpıyor. A,B sınıfı arabada PERDE yastığını extra sunulması. Madem güvenlik önlemi standart olarak sunsanıza ?
- 4 camınında kumandadan veya cam kaldırma modülü üzerinden otomatik olarak kapatılamaması.
- Park, Sinyal vb arka aydınlatma grubunu LED yapamaz mıydık ?
- Cam tavan perdesinin manuel olması.
- Smartlink, android telefonlarda gayet verimli çalışıyor. Polo'da ekstra ücret olduğunu öğrendiğimde şaşırmıştım. Mirrorlink yazılımları yetersiz kalıyorsa şiddetle Android Auto'yu kullanmanızı öneririm.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence 22(en baz model tr giriş fiyatı) bin tl lik bir araba için trim sesi dışında diğer özelliklerin fiyat bandına göre normal olduğunu düşünüyorum. Ha birde benim yaşadığım jantların hava tutmaması saçmalığı var...

Çevrimdışı ufaklik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Styel versiyonda anahtarsız çalıştırma  aracı anahtarsiz çalıştır ama kapıyı açacakken anahtarla ac bune perhiz bune lahana turşusu diyesigeliyor geliyor insanin zaten kapıyı açarken anahtarı alıyoruz elimize sadece kontağa sokmak zahmetinden kurtarmışlar bizleri zekice ve dahice yada müthiş bi tasarruf yapmislar ......[emoji35]

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
*Aniden hızlanma ve ölü tepki almama için kullanma kılavuzu DSG şanzımanda Kick Down tavsiye ediyor!
**Sürücü tarafındaki cam tek dokunuşla açılıp kapanabiliyor.
***Fren pabucu, kampana, lastik vs.problemlerin tamamen bayi ve distribütör kaynaklı olduğunu düşünüyorum

a) Cam açıkken kapı kapanmasında vakumun işlemiyor olması
b) Arka koltukta diz mesafesinin dizayn sebebiyle yetersiz kalması
c) Hava yastıklarının azlığı
ç) Döşemenin sert plastiği (ancak ben ses problemi yaşamıyorum)
d) Park sensörü gibi aksesuarların anormal paralara satılması
e) Orijinal alarm opsiyonu bulunmaması (aslında platformda var!)
f) Kolayca uygulanabilmesine rağmen bir çok özelliğin açılmamış olması
g) Servisin ve satışın yeni araç gelmeden eğitilmemesi, sigorta ve garanti uzatma konusunda bilgisiz olması
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2016, 11:38:27 Gönderen: Alcanzar »

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu cam olayı önemli ya. Cam açıkken cam kırlcak zannrdiyorsun çok ses geliyo ve sallanıyo

Çevrimdışı kblbn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cam demişken geçenlerde yolcu camına masaj salonu kartı bırakmışlar, sürüş sırasında fark ettim. Camı indir kaldır çıkarırım düşer diye düşürürken camı indirmemle kartın cam-kapı arasına düşmesi bir oldu. İndir-kaldır yaptım ama nafile. Sıkıştı kaldı orda kart. Masaj salonu kartını gezdiriyorum her yere. Orada boşluk var sanırım sallantı da o yüzden.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;552116
... **Sürücü tarafındaki cam tek dokunuşla açılıp kapanabiliyor ...
Halaoğlu' nun arabasındaki bozuk o zaman.:kiki:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;552243
Halaoğlu' nun arabasındaki bozuk o zaman.:kiki:

O tuşu hissetmek gerekiyor. Yukarı çekerken yada aşağıya iterken nazikce ekstra bir dokunuş yapmak, fabianın yanağına hoş bir buse kondurmak gerekiyor :). Yoksa o sürücü camı tarafı otomatik inmiyor

Çevrimdışı tolgakoroglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: r.a.i.f.;551972
Aynı arabayı kullanıpta farklı eksiklikler hissetmek gayet hoş. Herkesin beklentisinin farklı olduğunu gözler önüne seriyor
Yukarıda saymış olduğunuz kriterlerinin hiç birini hissetmedim yada bana rahatsızlık vermedi.

Eksik kısma gelince

- Avrupa arabalarının genel eksiliği burdada göze çarpıyor. A,B sınıfı arabada PERDE yastığını extra sunulması. Madem güvenlik önlemi standart olarak sunsanıza ?
- 4 camınında kumandadan veya cam kaldırma modülü üzerinden otomatik olarak kapatılamaması.
- Park, Sinyal vb arka aydınlatma grubunu LED yapamaz mıydık ?
- Cam tavan perdesinin manuel olması.
- Smartlink, android telefonlarda gayet verimli çalışıyor. Polo'da ekstra ücret olduğunu öğrendiğimde şaşırmıştım. Mirrorlink yazılımları yetersiz kalıyorsa şiddetle Android Auto'yu kullanmanızı öneririm.

Raif bey size bir konu hariç tamamen katılıyorum. benim aracımda 22. haftadan once imal edilenlerden. dolayısıyla smartlink bizim araçlarımızda yok ve malasefte yüklenemeyecekmiş. android auto yu sanırım kullanamayacagiz. Her araçta bu dediğiniz öneri ki benden daha iyi bildidinize eminim ne yazikki olmuyor.

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolgakoroglu;552317
Raif bey size bir konu hariç tamamen katılıyorum. benim aracımda 22. haftadan once imal edilenlerden. dolayısıyla smartlink bizim araçlarımızda yok ve malasefte yüklenemeyecekmiş.
Evet bu konuda sonuna kadar haklısınız. 25 Mayıs 2015 tarihinden önce üretilmiş araçlar için bu smartlink aktif değil ve upgrade bulunmamakta.

Servisi, distribütörü geçtim, kendi web sitelerinde açıkca upgrade olamayacağını belirtmiş :/

Başlık yeni alacaklara tavsiye niteleğinde olduğu için böyle bir yorum ilave etmiştim.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: r.a.i.f.;552314
O tuşu hissetmek gerekiyor. Yukarı çekerken yada aşağıya iterken nazikce ekstra bir dokunuş yapmak, fabianın yanağına hoş bir buse kondurmak gerekiyor :). Yoksa o sürücü camı tarafı otomatik inmiyor
Nazik mi olmak gerekiyor. Sonuna kadar basmak ya da çekmek yeterli değil mi?

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;552488
Nazik mi olmak gerekiyor. Sonuna kadar basmak ya da çekmek yeterli değil mi?

Hocam ben kendi arabamda sizin dediğiniz gibi yapıyorum sonuna kadar basmak veya çekmek yeterli :) naziklik beklemiyor bizimki