škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III gizli özelliklerini açma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;633194
Duy erimiştir parlaklığı %30 şeklinde ayarlanırsa sorun olmuyor

Aslında olayın sebebinden ziyade sonucunu paylaşmak istemiştim. Söylediklerine göre araçta özellik açıldığını fark ederlerse garanti dışı kalıyormuş.

Çevrimdışı BahadirE

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;633197
Aslında olayın sebebinden ziyade sonucunu paylaşmak istemiştim. Söylediklerine göre araçta özellik açıldığını fark ederlerse garanti dışı kalıyormuş.
Ben de bu konuyu bayiye sordum. Geri görüş kamerası ve gizli özellikler araca eklendiğinde elektrikle ilgili sorunlarda garanti dışında kalabilir diye uyarıda bulundular.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynen katılıyorum gizli özelliklerin aktifleştirilmesi sadece elektriksel sorunlarda garanti dışı kalmasına neden oluyor. Sallıyorum gizli özellikleri açık hale getirilmiş bir aracın turbosunda motorunda veya dış donanımında boyasında vs bir hata kusur olursa garanti dışında kalması sözkonusu değil sonuçta sadece yazılımsa mudahale gerçekleştiriliyor diğer problemlerle alakası yok

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar gizli özellik diye tabir ettiğimiz olayda yoktan var etmiyoruz, olan birşeyi pasif durumdayken aktif hale getiriyoruz, elektriksel hiçbir sorun olmaz , kadran selamlama acmak için gösterge tablosuna bağlanıp sadece 1 tane kutucuk işaretleniyor aslında bu kadran testidir , servise sorun beyin yanar diyor , servis bu cevabı verince arabanın değil benim beynim yanıyor. Amerikan parkta dikkatli olun sadece , parlaklikta %30u geçmeyin ,

Birde adaptasyon kodlamalarında dikkatli olun hata yaparsanız geri almasını bilmelisiniz

Çevrimdışı BahadirE

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;633303
Arkadaşlar gizli özellik diye tabir ettiğimiz olayda yoktan var etmiyoruz, olan birşeyi pasif durumdayken aktif hale getiriyoruz, elektriksel hiçbir sorun olmaz , kadran selamlama acmak için gösterge tablosuna bağlanıp sadece 1 tane kutucuk işaretleniyor aslında bu kadran testidir , servise sorun beyin yanar diyor , servis bu cevabı verince arabanın değil benim beynim yanıyor. Amerikan parkta dikkatli olun sadece , parlaklikta %30u geçmeyin ,

Birde adaptasyon kodlamalarında dikkatli olun hata yaparsanız geri almasını bilmelisiniz
Bir sorun olmayabilir haklısınız ama araçta başka bir nedenle elektriksel sorun çıkarsa servis bu durumu bahane edip garanti dışı bırakabilir gibi algıladım ben.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BahadirE;633388
Bir sorun olmayabilir haklısınız ama araçta başka bir nedenle elektriksel sorun çıkarsa servis bu durumu bahane edip garanti dışı bırakabilir gibi algıladım ben.

Elektriksel sorun için fiziksel müdahale gerekli , kablo kesip biçme işlemleri yapılırken kısa devre yaptırma gibi. Siz servisin söylediğini boşverin ufak bir örnek vereyim , Fabia kullanım kitapçığında dönüşe duyarlı köşe dönüş farlarını yazıyor yani sis lambalarının yanması , servise bunu gösterdim dedim bu özelliği açın aman abi beyin yanar o yazanlar yurtdışındaki arabalarda var o arabalarin herşeyi farklı beyinleri falan dedi :) yani skoda Türkiye’ye gönderdiği arabalara farklı BCM takmis almanyaya gönderdiğine farklı bunu söylerken kendi bile inandi doğrusu, bende bcmnin ayni olduğunu iddaa ettim vs , daha sonra yurtdışında olan style fabia bcmsini buldum benim arabanin bcmsi ile ayni olduğunu gösterdim kem küm etti biz açamayız falana getirdi olayi , tabi ben bu arada vagcom ile açıp gitmiştim sonra gösterdim hayırlı olsun dedi.

Umarım olayi anlatabilmişimdir, bu tarz kapali gelen ozellikler tamamen satış politikası ile ilgilidir ve bildiğim kadar distribütör açtığı her özelliği donanım olarak göstermek zorunda bu da ek vergi maliyeti yüklemek demek. (İthalat sırasında)

Amerikan park beyinden açılabiliyor bunun sebebi bazi ülkelerde bu zorunlu bcmye koyuyorlar ama trde yasak ise yazılım ile kapatıyorlar gibi

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Şahsi Fabia III den gayet memnun olduğum için şirket aracimi da Octaviaya 2017 DSG 1.6 TDİ  ya çevirttim. Vag kodlama için yer ariyorum. Disarida 50-60tl fiyat veriyorlar. İş arkadasimla ayni arac icin konfor sinyali, geri viteste yan ayna ve selektor ile sislerin de yanmasi gibi 3-4 ozellik kodlayabilecek Küçükcekmece, Bahceievler, Bakirkoy civarlarinda bu isi yapabilecek arkadaşim var mi?. Bu işi yaptiracaksam siz forumdaşlarim kazansin disari bu parayi verecegime. Yapabilecek arkadaş varsa ozelden yazsin haberleselim.