škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

bridgestone turanza ER300

hiko · 12 · 5903

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar arabanın üzerindeki orjinal lastikler 18.000 km oldu. En ufak buz veya hafif sertleşmiş kar üzerinde gitmeniz mümkün değil.
Arabayı karlardan temizledikten sonra araba etrafındaki set şeklindeki oluşan kar birikintilerini aşamadım.
Hafif bir rampada sertleşmiş, kar üzerinde gidemedim.
Daha önceki arabalarımda gene normal lastiklerle ,, (markası goodyear) aynı yolu, aynı şartlarda gitmiştim bir sıkıntı yaşamamıştım. Hatta karlı bir havada Beypazarı ve Elmadığ' na bile gitmiştim.

Kullanım hatası desem değil, kullanıcı gene ben. Araba farkı desem,, değil, eskileri eski modeldi bu sıfır...

Siz ne diyorsunuz aynı lastiği kullanan var mı..?
yorumlarınız lütfen..
« Son Düzenleme: 12 Mart 2011, 17:26:31 Gönderen: hiko »
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim puntoda var aynısından bende öğlen çıkaramadım aracı.

ER300 çok iyi yaz lastiğidir ıslak zeminde de iyidir ama karda hiç şansı yok.

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.hobbyrc.com
bu tip bi olay benimde başıma geldi.

kendi corsamda 194 45 16 hankooklar var. fiestaların orjinal lastiğinden.
diğer evdekilerin kullandığı corsada da 175 65 14 michelin lastikler var..

kar yağdığında evdeki corsayla bi turlayayım dedim. yahu ne güzel tutuyormuş diyerek yokuş falan çıkarak eve döndüm. sonra kendi arabamla çıktım. en ufak frende kıçı başı savruluyor, azcık el freni çekiyorsun spin atıyor falan şaşırdım. sakatlık çıkmasın eve döneyim dedim. o yokuşu çıkıcam diye 3-4 defa falan uğraştım hızımı aldım öyle çıktım.

karda durumlar boyle ama ıslakta aynı şekilde tutuyorlar. kuru zeminde hankooklar bariz öne çıkıyor. geçen gün lastiklerim, beni e5 te spin atıp takla atmaktan kurtardı..

Karlı zamanlar için 2 tane yedekte kış  yada kar lastiği tutmak lazım mış. onu anladım.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
testlere bakarsanız zaten er 300 ıslakta çok iyi bir lastiktir kuruda da iyi fakat o klasmandaki hiç bir lastik karda iyi puan alamamıştır dogal sonuç yani siizin başınıza gelen

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Michelin Primacy Hp alın,kardaki performansı inanılmaz ;)

Şuan aracın üstüne ER300 var bizimde.İşi bitince hemen Primacylere geçicez.
Vectrada ilk önce ER300 vardı.Karda sıfır.Ayrıca çok gürültülüydü.Michelin Primacy aldık,bu şikayetlerimiz ortadan kalktı.
Şimdi Passattada aynı durum söz konusu.Er300lerden sonra Primacyye geçicez hemen.
Dimdik yokuşta bile altı buz olan karda zorlanmadan tırmanmıştı.Çok şaşırtmıştı bizi.

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
lastik ebatları çok önemli bu konuda benim aracın lastıkleri 175-65-14 ebatlarda ben 175 60 15 taktırdım araba cok savruluyor.bununda nedeni lastiklerin yola tam değilde yarım basmasıymıs.balık sırtı gibi basıyor yola çok kayıyor sizin lastıklerde böyle olabilir

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bi set kıslık petlas bi sette yazlık al abi
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
er 300 yaz lastiği...kışın sizi üzmesi gayet normal.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yorumlarınız için teşkkürler.
Hepinizin dediği gibi,  kullanım amacına bakarsanız, lastiklerden aslında şikayetim yok. Ancak daha önceki arabalarda kullandığım godyear' la kıyaslayınca kışın bu lastikle hiç dışarı çıkmamak lazım.
Normalde de karlı ve buzlu havalarda sizin lastikler ne kadar güçlü de olsa da bir başkası gelip, kayarak size zarar verme olasılığı büyük. O nedenle aslında ben bu durumlarda hiç trafiğe çıkmam gerekirse taksiyle gider, gelirim.
Lastik parası, sökme - takma parası, lastik muhaffaza kirası, kayma sürtme  v.b şeyleri üst üste koyunca taksi daha mantıklı,...
aslında engüzeli çivili lastik ...
tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
ER300'ü ilk aldığımda Ilgaz'a gitmiştim, kayak merkezine çıkan 1 km'lik son rampayı (ki zincirsiz çıkılmıyor) zincirsiz çok rahat çıkmıştım. Hem de dur-kalk yaparak.

Tabi zaman geçtikten sonra aynı şeyi denedim olmadı :) Tazeyken karda iyiydi ama biraz kullanıldıktan sonra değil. Zaten karda çok şey beklememek lazım.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Taze karda çıkıyor bende çıktım:)

Şahsen şu an acıyorum er300 punto paso yatıyor lastik çürüyor ölçü tutsa direk geçiverecem fabiaya:D

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;207030
Taze karda çıkıyor bende çıktım:)

Şahsen şu an acıyorum er300 punto paso yatıyor lastik çürüyor ölçü tutsa direk geçiverecem fabiaya:D

Doğan sen de biliyorsundur ama gene söyleyeyim.
Lastiklerin ömrü, kulansan da kullanmasan da 4-5 yıl veya 50.000-60.000 km dır.
Lastikleri bekletme, uygun bir parayla site de değerlendir derim.
kendine iyi bak.