škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

dıreksıyon pompası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selam arkadaslar bır sorum olcaktı 2001 benzınlı fabıa ıle 2005 dızel fabıanın dıreksıyon pompaları aynımı yoksa farklımıdır bılgılendırırsenız sevınırım... Tesekkurler

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia 1 de 2 tip direksiyon kutusu ve pompası var, bazıları KOYO, bazıları TRW marka ve pompaları ve diğer parçaları birbirleriyle uyumlu değil.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bu konuda Engin'e kulak verin derim, epey uğraşmıştı bu işle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyon lafını duyunca huzurum kaçıyor hâla...
araba değiştirme fikri bile sırf bu yüzden...

Çevrimdışı serkan28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bendede var dıreksıyon pompası sıkıntısı kesın bır şey dıyen yok sabahları dıreksıyon sertlesıyor bazen takılıyor hafıf zorlayınca duzelıyor bunu genelde arabayı ılk calıstırdıgın zamanlar oluyor. kontagı kapatıp actıktan sonra duzelıyor yolda gıderken bazende bayagı sert oluyor zor donuyor dıreksıyon. aku degıstı acı sensoru degıstı sıgortalar kontrol edıldı. cıhazdada dıreksıyon unıtesı dıyor arızayı onuda kesın bır şey soylemıyorlar. pompayı sokturup temızlettım ama sabahına yıne aynı arıza verdı. pompanın tamırı mumkunmu ıkıncı el pompa bulabılırmıyım fıyatı ne kadardır arkadaslar.. arıza pompadanmıdır acaba..

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maalesef Pompanız %90 arızalı...arızası genelde cihazdan da görünmez, arasıra olan bu durum, zamanla sıklaşır..

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Pompayı söküp veya söktürüp içindeki elektronik devreyi iyi bir elektronikçiye baktırın. Benim pompa da kafasına göre gelip gidiyordu. 2 ay uğraştım. Denemediğim yok kalmadı. En sonunda pompayı bir televizyoncuya  tamir ettirdim. (şaka yapmıyorum)

Pompayı bir arkadaşımla söktük. İçinde küçük bir anakart var. Onu alıp Trabzonda meşhur TV tamircisi Abdullah Usta'ya götürdük. Meğer çatlak lehim varmış. Lehimleri gözden geçirdi, sorun düzeldi.

Pompa nedensiz yere aniden gelip gidiyorsa arıza büyük ihtimalle bu elektronik devrededir. Ona yoğunlaşın. Bir kavanoz büyüklüğündeki parçaya bir araba parası vermeyin.

Ayrıca forumda Opel astra pompasının bizim arabalara uyduğunu yazan bir arkadaş vardı. Dediğine gçre fiyatı da çok uygunmuş. Denemekte fayda var.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2012, 03:20:38 Gönderen: bulicuk »

Çevrimdışı serkan28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selam pompayı trabzonda hangı elektronıkcıye gosterdın. adres verebılırmısın