škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 3 15.000 bakım veya yıllık bakım fiyat hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;631786
Tablodaki 26. satır patantez içindeki "bazı modeller" hangisi bilen var mı?

Benzinli ve dizel modeller farklı bana söylenen.Dizellerde bujiler 30binde,benzinlilerde 60bin de değişiyormuş.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;631797
Benzinli ve dizel modeller farklı bana söylenen.Dizellerde bujiler 30binde,benzinlilerde 60bin de değişiyormuş.

Dizellerdeki kızdırma/ısıtma bujileri genellikle 30,000 km'de bir değişir. Ancak 60,000 de değiştiren markalar da var. 1.4 TDI motoru olan arkadaşlar bakım fiyatlarını bir söyleyin hele :)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Bilgic;631798
Dizellerdeki kızdırma/ısıtma bujileri genellikle 30,000 km'de bir değişir. Ancak 60,000 de değiştiren markalar da var. 1.4 TDI motoru olan arkadaşlar bakım fiyatlarını bir söyleyin hele :)

Periyodik olarak dizel motorlarda bakımlarda kızdırma bujilerinin değiştiğini hiç bir markada duymadım veya yaptırmadım. Superb II Tdi 0-100.000 km arası yetkili serviste 6 periyodik bakım; 0 değişim. Superb III Tdi 0-40.000 km arası yetkili serviste 2 periyodik bakım; 0 değişim. Kızdırma bujileri arızalanana kadar değiştirilmez.

Benzinlilerde de her 30bin’de bir (2. periyodik bakım) ateşleme bujileri değiştirilir. Benzinlilerin 30-60-90 bin bakımlarının 15-45 bin bakımlarından pahalı olmasının sebebi budur.

Dizellerde de her 30bin’de bir mazot filtresi değişir, o yüzden 15-45bin bakımlarından daha pahalı olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;631881
Periyodik olarak dizel motorlarda bakımlarda kızdırma bujilerinin değiştiğini hiç bir markada duymadım veya yaptırmadım. Superb II Tdi 0-100.000 km arası yetkili serviste 6 periyodik bakım; 0 değişim. Superb III Tdi 0-40.000 km arası yetkili serviste 2 periyodik bakım; 0 değişim. Kızdırma bujileri arızalanana kadar değiştirilmez.

Benzinlilerde de her 30bin’de bir (2. periyodik bakım) ateşleme bujileri değiştirilir. Benzinlilerin 30-60-90 bin bakımlarının 15-45 bin bakımlarından pahalı olmasının sebebi budur.

Dizellerde de her 30bin’de bir mazot filtresi değişir, o yüzden 15-45bin bakımlarından daha pahalı olur.

Furkan Bey 30,000'de buji değişmiyor benzinli araçlarda. Aydoğanlar ve bir çok servis 15-30-45 bin bakımına aynı fiyatı istiyor. Bujileri 60 bin'de değiştiriyor. Bazı servisler değiştiriyor o kısmını anlayabilmiş değilim. Seat Leon'da da 45 binde bir değişim önerildi Ankara'da. Saçma bir durum :D

Bizim eski şirket araçları dizel Fluence idi, orada kızdırma bujilerinin değiştiğini hatırlıyorum. Ki kızdırma bujisinin arızalanması demek aracın çalışmaması demek diye düşünüyorum :)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Bilgic;631888
Furkan Bey 30,000'de buji değişmiyor benzinli araçlarda. Aydoğanlar ve bir çok servis 15-30-45 bin bakımına aynı fiyatı istiyor. Bujileri 60 bin'de değiştiriyor.

Bizim eski şirket araçları Fluence idi, orada kızdırma bujilerinin değiştiğini hatırlıyorum. Ki kızdırma bujisinin arızalanması demek aracın çalışmaması demek diye düşünüyorum :)

Eğer tsi motorlarda ateşleme bujisi değişim periyodunu 60bine çıkardılarsa samimi bir şekilde takdir ederim vag grubu, çoğu firma 30binde bir değişiyor.

Kızdırma bujilerine araç ilk marş anında ihtiyaç duyulur bildiğiniz üzere, o da ilk marşta yakıtın yüksek ısılı alana denk gelip rahat çalışabilmesi için. Kızdırma bujilerinizin arıza yapması sadece ilk marş süresini uzatır veya 2. 3. marşa basma ihtiyacı yaratır. Aracın tamamen çalışmaması gibi bir durum yaşanmaz.

Arıza yapması biraz kullanım şekli biraz da şansla alakalı. 100bin km’de arızalanan da var, @dds’nin Fabia I gibi 300bin km’dir tık demeyen de var

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence oradaki bazı modellerden kasıt kızdırma bujisi olamaz. Yoksa elma ile armutun aynı kefede tartılması olur.

Çevrimdışı Fabik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım Fabia 1.2 TSİ DSG 2016 Model (Mart 2017 trafiğe çıkışlı).iSTANBUL yenibosna Altur Otomotivden ilk bakım için 798 TL fiyat aldım.Kış kampanyası %10 indirim varmış 718 TL.
Yağı dışardan getireyim dedim,
Yağla ilgili problemlerde garanti dışı olacağı ve bakım belgesine yağın dışardan getirildiği not edileceği söylendi.

Çevrimdışı Winterzhi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Avek buji değişimi ile ilgili şunu söyledi, fabia'larin çoğunda iridyum buji kullaniliyormus, şasi numarasından kontrol ediyorlar. İridyum olanlar 60binde değişir dediler.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Aralık ayında 662tl ye yaptırmıştım ALTURDAN FABIA 1.2 TSI İLK 15K Bakım

Çevrimdışı mnycl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabik;632814
Aracım Fabia 1.2 TSİ DSG 2016 Model (Mart 2017 trafiğe çıkışlı).iSTANBUL yenibosna Altur Otomotivden ilk bakım için 798 TL fiyat aldım.Kış kampanyası %10 indirim varmış 718 TL.
Yağı dışardan getireyim dedim,
Yağla ilgili problemlerde garanti dışı olacağı ve bakım belgesine yağın dışardan getirildiği not edileceği söylendi.

merhaba, sanki benim aracımı tarif etmişsiniz :) bende fiyat aldım ve şok oldum. Alırken araştırma yapmak gerekiyormuş demekki, çünkü hyundai i20 alan arkadaşım aynı bakımı daha uygun fiyata yaptırdı.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam farklı markanın aracıyla karşılaştırmak bence pek de doğru bir hareket değil. Elma ile elma karşılaştırılmalı.

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yakın zamanda Samsun Asal'da bakım yaptıran oldu mu, fiyatlar ne durumda acaba?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
800 civarında olması lazım asalda fiyat alırken samsun fabia grubundan olduğunuzu belirtin ekstre indirim alırsınız :)

Çevrimdışı DuyguD

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2017 Nisan trafiğe çıkışlı aracımın ilk yıl bakımı için bugün servisi aradım.Bana 818 TL fiyat verdiler.Araç şu an 13.000 de ve servis için geri sayım uyarıları verdi.Aynı ay içinde hem kasko hem trafik hem bakım çok zor olacak.Bu kadar fiyat gerçekten çok fazla.Bugün itibariyle Skoda'dan soğudum :)

Çevrimdışı ea777

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DuyguD;634925
2017 Nisan trafiğe çıkışlı aracımın ilk yıl bakımı için bugün servisi aradım.Bana 818 TL fiyat verdiler.Araç şu an 13.000 de ve servis için geri sayım uyarıları verdi.Aynı ay içinde hem kasko hem trafik hem bakım çok zor olacak.Bu kadar fiyat gerçekten çok fazla.Bugün itibariyle Skoda'dan soğudum :)

Benim de aynı nisan çıkışlı yıllık bakım fiyatı 825 civarı fiyat söylediler.Kasko var trafik sigortası var benzine zam geldi daha ne olsun :(