škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid için Yağmur ve Far sensörü...

khalil · 283 · 97071

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cancan7024;618697
Sevgili abilerim, kardeşlerim;
Uzaktan bilgisayarıma bağlanarak arabama yağmur sensörü için kodlama yapabilecek birisi var mı? Kendim kodlamadan anlamıyorum. En azından kodlama için yapmam gerekenleri resimli olarak adım adım paylaşabilir misiniz?

Sevgili kardeşim ben yardımcı olurum, şu anda antalydayım internet erişimi sınırlı 3g ile bağlanabiliyorum.

Ankara'ya dönünce yardımcı olabilirim.

Bu arada orjinal yağmur sensörüm geldi. 5Q0 955 547 A olan
Bir şipriş daha verdim 5Q0 955 547 B 'den

Fark olacağını sanmıyorum ama karşılaştırıp sonuçları paylaşacağın.

Elimde fazla olanları buradaki arkadaşlara maliyetine satabilirim bilginize.

Sanırım sensörü zormadığım için sökemedim. Ankaraya dönünce el atacağım :)

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert-erdem;618701
Sevgili kardeşim ben yardımcı olurum, şu anda antalydayım internet erişimi sınırlı 3g ile bağlanabiliyorum.

Eyvallah mehmet abi. O zaman senden haber bekliyorum ben. Zaten arkadaşım da kabloyu kargolayacak. O zaman siz de ankaraya geçersiniz inşallah. İyi tatiller diliyorum. En kısa zamanda görüşmek üzere.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert-erdem;618701

Orjinal yağmur sensörünü taktınız mı? İlk izlenimleriniz nasıl? 8u0 955 559 B ile arasında belirgin bir fark oldu mu? Duruma göre elinizde fazla olan sensörü alabilirim.

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;618841
Orjinal yağmur sensörünü taktınız mı? İlk izlenimleriniz nasıl? 8u0 955 559 B ile arasında belirgin bir fark oldu mu? Duruma göre elinizde fazla olan sensörü alabilirim.

Henüz karşılaştıramadım. 8u0 955 559 b takılı ışık sensörü kodlamadaki hataları düzelttikten sonra mükemmel çalışoyor ancak yapmur olayı sıkıntılı. İyi yağmur yağmasa algılamıyor.

Kataloglarda bu sensörü kullanan görmedim. Yemmuz 10 dan sonra ankarada olacağım. Ancak bu tarihten sonra yeni gelen 5Q0 955 547 A/B sensörleri deneyebileceğim.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert-erdem;618850
Henüz karşılaştıramadım. 8u0 955 559 b takılı ışık sensörü kodlamadaki hataları düzelttikten sonra mükemmel çalışoyor ancak yapmur olayı sıkıntılı. İyi yağmur yağmasa algılamıyor.

Kataloglarda bu sensörü kullanan görmedim. Yemmuz 10 dan sonra ankarada olacağım. Ancak bu tarihten sonra yeni gelen 5Q0 955 547 A/B sensörleri deneyebileceğim.

Evet bende Skoda Rapid kataloglarında o sensörü göremedim. O yüzden 5q0 ile başlayan sensörleri öncelikle tercih ediyorum. O zaman sizden gelecek haberleri bekliyoruz merakla

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sevgili dostlar;
Bugün kodlama olayını da çözdük. Şu anyağmur sensörümüz de çok şükür çalıştı. Emeği geçen tüm abilerim kardeşlerim tşekkürler...

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cancan7024;619165
Sevgili dostlar;
Bugün kodlama olayını da çözdük. Şu anyağmur sensörümüz de çok şükür çalıştı. Emeği geçen tüm abilerim kardeşlerim tşekkürler...

İyi günler de kullanırsın inş
Sendeki sensör kodu neydi
Birde az yağmur damla vs test edip durum hakkkında bilgi verebilir misin
Teşekkürler

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;619175
İyi günler de kullanırsın inş
Sendeki sensör kodu neydi
Birde az yağmur damla vs test edip durum hakkkında bilgi verebilir misin
Teşekkürler

Teşekkür ederim.
Bendekinin fotoğraflarını önceki sayfalarda paylaşmıştım. Bi kaç sayfa geriye dönerseniz orada var. Yağmurda az damla olayını arrtık yağmur yağınca test edebilirim. Malum havalar böyle sıcakken daha epey bi yağmur gelmeyecek gibi.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cancan7024;619176
Teşekkür ederim.
Bendekinin fotoğraflarını önceki sayfalarda paylaşmıştım. Bi kaç sayfa geriye dönerseniz orada var. Yağmurda az damla olayını arrtık yağmur yağınca test edebilirim. Malum havalar böyle sıcakken daha epey bi yağmur gelmeyecek gibi.

en son 8U0.955.559.B takmışsın. test yanıtların önemli bir arkadaş randımanlı olmadığını yazmıştı okuduysanız. eğer uyum süperse jel ile alakalı bir durum olabilir.
ayrıca far anahtarının kodu var mı? ya da bir resmini koyarmısın hangi tip yazısı var.

kafama takılan bir soru servise gittiğinde ve servis eğer güncelleme yaparsa tüm bu kodlamaların silinecek mi?

ve ilave olarak gizli özellik vs açtırdınız mı neler açıldı ?
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2017, 08:45:17 Gönderen: comondx »

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;619183
en son 8U0.955.559.B takmışsın. test yanıtların önemli bir arkadaş randımanlı olmadığını yazmıştı okuduysanız. eğer uyum süperse jel ile alakalı bir durum olabilir.
ayrıca far anahtarının kodu var mı? ya da bir resmini koyarmısın hangi tip yazısı var.

kafama takılan bir soru servise gittiğinde ve servis eğer güncelleme yaparsa tüm bu kodlamaların silinecek mi?

ve ilave olarak gizli özellik vs açtırdınız mı neler açıldı ?

Daha dün kodlama yapıldı. Sensöre bidonla su döküp deneyebilm. Bu halde gayet uyumlu ve güzel çalışıyor. Üzerindeki hız ayarının artık hassasiyet ayarı olduğunu söyledi arkadaş. Tabi illa yağmurda denemek lazım. İnşallah sorun olmaz ve uyumlu olur. Yağmurda denediğimde yine buradan paylaşırım. Evet o sonu B ile biten sensörü taktım en son.
Far anahtarının kodunu da atabilirim. Şu an bilmiyorum. Arabaya indiğimde bakar yazarım.
Kodlamadan sonra servise gittim. Klimamda bi sorun olmuştu. Klima tuş takımı değişti. Yapılan işlemlere baktığımda tuş takımı değişti, kodlaması yapıldı yazıyordu. Fakat sonrasında yaptırdığım kodlamalarla ilgili bi sorun yaşamadım. Tabi güncelleme olursa ve kodlama yapılırsa serviste, bu bizim yaptığımızı etkiler mi bilmiyorum. Onu daha tecrübeli birinin yanıtlaması daha doğru olur.
Gizli özellik açtırdım; ek yakıt, Sürüş eğitimi modu, köşe dönüşlerde sisler,selektörde sislerle uzunların yanması, geri viteste sislerin yanması, el frenini çekince gündüz farların sönmesi, tabi ki en sevdiğim CH/LH... Hatırladıklarım bunlar. Kadran selamlama olmadı bi de konfor sinyali sayısını 5 yapmak istedim. O da olmadı.

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Alıntı yapılan: mert-erdem;618005

BCM ÜNİTESİNDE : BYTE 13 - BİT 5 =1 olmalı

Fabia hesabıyla aynı imiş dimi :D

Çevrimdışı RC0337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar otomatik far sensörü olmayan araçlar İÇİn kod verirmisiniz

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RC0337;619405
Arkadaşlar otomatik far sensörü olmayan araçlar İÇİn kod verirmisiniz

byte 6 - bit 1 = 1 olmalı
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2017, 21:34:45 Gönderen: mert-erdem »

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: r.a.i.f.;619273
Fabia hesabıyla aynı imiş dimi :D

Aynıymış :)))

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese tekrar merhaba,

tatil bitti Ankara'ya döndüm, ilk işim 8U0 955 559 B sensörünü orijinal sensör olan 5Q0 955 547 A/B ile değiştirmek oldu.

Sonuç mükemmel.

sensörler arasında dağlar kadar fark var, orijinal sensör en ufak su damlasını bile algılıyor.

8U0 955 559 B sensörü ise suyu cama dökmeyince algılamıyor.

video da çektim.

Linkten ulaşabilirsiniz. https://youtu.be/dxLk_RVHwkw