škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kontak Çevirince Ön Panel Gelen TIK TIK TIK Sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı giray

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Son iki gündür, arabada (2014 model) kontağı açıp gösterge panellerinde ikaz lambaları sönünce, yerini tam olarak kestiremesem de (sanıyorum gösterge panelinin arkası ile radyo taraflarından) mekanik bir "tık tık tık" sesi geliyor. İşin kötüsü her zaman yapmıyor. Ama bundan önce gelmeyen bir ses.
Bu durum ile karşılaşan, sıkıntının ne olduğunu bilen ya da tahmini olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=303

33. Foruma üye olan her yeni üyeden forum kültürü gereği herhangi bir konu açmadan ya da mesaj yazmadan önce "Tanışma" bölümünden kendini tanıtması(İsim, yaş, şehir, meslek vb. bilgileri içerecek şekilde) beklenmektedir.

Çevrimdışı bertugdogan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2014 model Octavia aracımda aynı sorunu yaşamıştım her seferinde yapmadığı için servise izah edemedim. Sonra video kaydı aldım. Ve arıza bulundu. Arıza klimanın içerideki yönlendirme motorundan geliyormuş. Kontak açılınca sistem kendini kontrol ederken içeride açma kapama hareketi yapıyor. Bu motor sesi yapıyor. Önce yağladılar bir iki ay sonra tekrar edince garantiden değişti. Israrcı olun değiştirsinler. Çünkü yağlama çözüm değil tekrar tekrar servise gidip orayı burayı söktürmenin anlamı yok. Geçmiş olsun şimdiden