škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb 3 Active yardım

Merol · 28 · 6796

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,
Ben aralık 2014 çıkışlı octavia elegance ile 28000 km devirdim ve arabamdan da oldukça memnunum. Ailemize bir skoda katmayı daha planladık ve babama Superb 1,4 TSI Green Tec 125 PS Active almayı düşünüyoruz, görüştüğüm birkaç bayi den 71,850 ve hız sabitleme ekletince 72,750 tl fiyat da aldık.Siz superb kullanıcılarından akıl almak istediğim birkaç şey var. Bu arada belirtiyim forumda araç ile arama yaptım fakat detay bulamadım.
1)İlk aklıma takılan daha üst superb kullanan tanışlarım bu arabayı alma yokuş çıkarken ömründen ömür yer dediler bu doğrumudur?
2)Fabrika değerlerine baktım fakat yine duyduğuma göre yakıtı pek seviyor araba  bol bol harcar dediler bu doğrumudur? (Tüp kesinlikle düşünmüyoruz)
Bu duyduklarım şehir efsanesimidir, doğruluk payı varmıdır?
Dediğim gibi aracı babam kullanacağı için daha yüksek modellerde pek gözümüz yok.
Bu modelin sahibi olan yada bu model hakkında her türlü bilgi verebilecek arkadaşıma şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı cello123

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2 maddede şehir efsanesi bence
125 beygir ve turbo motor yokuşlarda falan sıkıntı çıkartacağını zannetmiyorum araç baya hafif çünkü
Benzin olarakta tahminen 8-9 un üzerine çıkmaz bence kullanan arkadaşlar varsa daha kesin cevaplar verecektir

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. madde tamamen saçmalık. Ben daha ağir olan bir önceki kasayı 5.5 yil ve 100.000 kilometreyi aşkın bir süredir kullanıyorum. Hele ki yeni kasa daha hafif.

Tüketim nerede ikamet ettiğinize, trafik şartlarına, guzergaha vb. bir sürü değişkene bağlı. Misal benimle aynı aracı olan bir arkadaşım 6 litre civarı yakıyor bense 9. Halbuki ikimiz de Ankara'dayız. Farkımız ise konum, güzergah ve trafik durumu.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2. madde hurafe. 1 i bilemem 125 bg nasıl performansı vardır.Ama kötü olmayacağı % 100 . 115 bg passatım vardı ve superb 3 den 150 kilo kadar ağırdı performans konusunda üzmüyordu, gerisini siz düşünün.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayni araç bende de var yorumlarımı ona göre yapacağım,  
1. Madde tamamen kulaktan dolma bilgi. 1. Vitesi biraz ağır, ama 2 ve 3ten sonra gayet rahatliyor. Yokuşta kalma, çekmeme, devirden düşme bunlar en hafif tabirle uydurma olmuş. Ben daha hic bir yokuşta 5. Vitese düşmedim.tabii devirli girmeniz gerekir yokusa.
2. Madde ise kullanım şartlarınızla bağlı. Ama Euro 6 motorlar bir önceki nesilden 1litre daha az yakıyor, en azından fabrika verileri buna yakin değerler. S.ici 6.9lt/100
S.dışı 4.4lt/100

Benim kendi verilerim karışık kullanım 2800km oldu sanırım 6.5lt. S.dışı 5-5.5lt arası değişiyor. Çok devirli ve dikkatsiz kullanırsanız da 6lt geçeceğini sanmam. Ama sürekli 170 ve üstünde gezerseniz kaç yakar bilemiyorum, bu süratlerde uzun sureli denemelerim olmadı, muhtemelen olmaz da.
Size tavsiyem imkânınız varsa jantları 17" alın, bir de bolero ekran alabilirsiniz( ben bolero almadım simdi alsam daha iyi olurdu diyorum.)

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Merol;561726
Arkadaşlar merhaba,
Ben aralık 2014 çıkışlı octavia elegance ile 28000 km devirdim ve arabamdan da oldukça memnunum. Ailemize bir skoda katmayı daha planladık ve babama Superb 1,4 TSI Green Tec 125 PS Active almayı düşünüyoruz, görüştüğüm birkaç bayi den 71,850 ve hız sabitleme ekletince 72,750 tl fiyat da aldık.Siz superb kullanıcılarından akıl almak istediğim birkaç şey var. Bu arada belirtiyim forumda araç ile arama yaptım fakat detay bulamadım.
1)İlk aklıma takılan daha üst superb kullanan tanışlarım bu arabayı alma yokuş çıkarken ömründen ömür yer dediler bu doğrumudur?
2)Fabrika değerlerine baktım fakat yine duyduğuma göre yakıtı pek seviyor araba  bol bol harcar dediler bu doğrumudur? (Tüp kesinlikle düşünmüyoruz)
Bu duyduklarım şehir efsanesimidir, doğruluk payı varmıdır?
Dediğim gibi aracı babam kullanacağı için daha yüksek modellerde pek gözümüz yok.
Bu modelin sahibi olan yada bu model hakkında her türlü bilgi verebilecek arkadaşıma şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Öncelikle hayırlısı olsun;

1- Yokuşta bayılır diyen arkadaşları alıp bir test sürüşüne çıkartın derim. Bu araçlar turbo beslemeli motorlardır. Yokuşta bayılması gibi bir durum söz konusu değil ( önceki aracım 1.4 tsı 122 bg passattı idi ) Son derece tatminkar bir sürüş sunar.
2- Eğer agresif sürüş sergilerseniz ( gaz pedalını kökleme, ani hızlanmalar vs ) ortalama şehir içi 10 lt leri görürsünüz. Ancak sakin kullanımda 8 lt ortalaması vardır şehir içi.

Syg.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yokuşta bayar diyenlerin %99.9'u aracı kullanmamıştır emin olun. Geriye kalanlarda daha önce daha performanslı bir araç kullanmıştır. Başka bir açıklaması yok bunun.

2. madde de tamamen size bağlı. Basmazsan kokluyor, basarsan gidiyor ama sömürüyorda benzini. TSI enteresan motor.

Çevrimdışı levogrande

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende 125bg active kullanıcısı olarak düşüncelerimi paylaşayım.
 1- performans gayet tatminkar (0-100km 9,9sn)
 2- benim ortalamam şehiriçi ağırlıklı 6,7litre
 son olarak diyebilirim ki bu araç bu fiyata tam bir f/p aracıdır...

Çevrimdışı hadekamfb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar bende aynı aracı kullanıyorum
1. madde çok defa kalkışta arkamda çok araç gördüm ayrıca yokuşta çekmiyor diyenler hikaye anlatıyorlar
2 madde karışık ort 27-28 kuruş yakıyor
aracı bi kaç opsiyonla çok güzel hale getirebilirsiniz

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim , dediğim gibi şehir efsanelerine inanmak yerine bilene sormak insanın içinide rahatlatıyor, satış elamanına sorsak abi şöyle böyle diye göz boyayacak. Kafamda bir soru işareti kalmadı, kısmetse en geç mayıs gibi aracı alacağız gibi görünüyor. Hız sabitleme + 17 jant düşünülebilir, hız sabitleme ile 72,750 fena değil gibi geldi sonuçta liste fiyatınında altında

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Merol;561827
Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim , dediğim gibi şehir efsanelerine inanmak yerine bilene sormak insanın içinide rahatlatıyor, satış elamanına sorsak abi şöyle böyle diye göz boyayacak. Kafamda bir soru işareti kalmadı, kısmetse en geç mayıs gibi aracı alacağız gibi görünüyor. Hız sabitleme + 17 jant düşünülebilir, hız sabitleme ile 72,750 fena değil gibi geldi sonuçta liste fiyatınında altında

Mümkünse bolero teyp de ekletin iç ortamın havası daha iyi olacaktır.

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: volkan.e;561842
Mümkünse bolero teyp de ekletin iç ortamın havası daha iyi olacaktır.

Aslında cok mantıklı hız sabıtlemeyı cıkarıp boleroya yonebılırız.

Muhammed tosun

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Merol;561888
Bu boleronun ne özelliği var ki ben de active siparişi verdim ama ben cruise, 17" stratos jant ve klimatronik eklettim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Merol;561888

Hız sabitleyiciyi çıkarmayın derim; bence artık hız sabitleyici bir lüks değil standart olarak görülmeli. Uzun yolda zaten inanılmaz rahatlık, hatta o kadar alışkanlık yapıyor ki Ankara içinde dahi mümkün olduğunca kullanıyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhammed tosun;561890
Bu boleronun ne özelliği var ki ben de active siparişi verdim ama ben cruise, 17" stratos jant ve klimatronik eklettim.

Bluetooth bağlantılı telefon kullanımı ve smartlink özelliğini kullanabilirisiniz ve kullanıdığınız telefona göre geliştirilecek uygulamaları bolero da kullanabilirsiniz. Ayrıca aracın içine daha elit bir hava katacaktır. Hız sabitleyiciden vazgeçmeden yapabilirseniz iyi olur.