škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ilk çalıştırma motorda titreme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokko16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar aracım yeni skoda oktavia .sabah marşa ilk bastığımdan itibaren motorda sallantı tarzında bir titreme oluyor ısınınca ortadan kalkıyor.aracında böyle bir sorun yaşayan varmı bu arada aracım 1.6 tdi otomatik dsg
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2013, 23:47:48 Gönderen: gokko16 »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar aramıza hoşgeldiniz, TSI ve TDI soğuk motorda sarsıntılı çalışır, normal..

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sarsıntı nın boyutu nedir? Yakıttan olma ihtimali var, ancak soğuk motor daha çok titreşim yapar. Sarsınıt anında devir göstergesi ne durumda, ibre dengesiz mi?

Çevrimdışı gokko16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
devir saatinde oynama yok sadece değişik şekilde sarsıntılı çalışıyor.yakıt olarak ta devamlı shell kullanuıyordum.bi de opet alayım dedim aynı sorun onda da oldu
ama sadece sabah ilk çalıştırmada oluyor.motor ısınınca bişi yok.

Çevrimdışı bugra042

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sen içini rahat tut sabahları bizdede oluyor soğuk motor yapar bunu.zaten sorun olsa devam eder ısınınca durmaz.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evt aynı durum benim TDI da da var. İlk çalıştırdığımda 1-3dk arası titreşim yapıyor bazen

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilk başta motor soğuk olduğu için titreme olayı görülüyor. metal ısındıkça bu düzeliyor. titreme aynı zamanda kötü benzin; yakıt filtresi tıkanmasında da oluşabiliyor.

araba normal zamanda mesela bayağı kullandığınız halde bir yerde ışıklarda veya birini beklerken durdunuz rölantide sabit şekilde sarsıntı yapıyorsa sürekli, bu krank mili aşınmasına bağlı olarakta gelişebilir. silindir kelepçesi krankı aşındırdığında silindirin hareketinde yalpalama oluşabiliyor. bu düz vites ve eski arabalarda görülen bir durum. sebebi ise yokuş aşağı giderken arabayı boşa alıp belli bir ivme kazandığında düz yere geldiğinizde uygun olmayan bir vitese geçirdiğinizde oluşan baskıdan kaynaklı bir durumdur.

Çevrimdışı gokko16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı foreverpdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokko16;450984
selamlar aracım yeni skoda oktavia .sabah marşa ilk bastığımdan itibaren motorda sallantı tarzında bir titreme oluyor ısınınca ortadan kalkıyor.aracında böyle bir sorun yaşayan varmı bu arada aracım 1.6 tdi otomatik dsg

Aynı araca sahibim. Şu ana kadar titreme olayı bende bir kere oldu. O da dizel aldığım firmadan kaynaklı sanırım (Firma ismini vermek hoş olmaz). O firmadan artık almıyorum ve sabahları titreme falan yok. Herkesin de bildiği üzere, yakıt çok önemli.

Çevrimdışı a_o.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende de son bir haftadır başladı bu durum 1-3 dakika sürüyor. daha havalar yeni sogumaya başldı şimdi böyleyse ileride çok soguklarda işimiz var demektir. ilçede çalışıyorum şehir merkezindeki servise gidecek zamanım ve pozisyonum yok şuan önerisi olan arkadaş var mı
hep aynı yerden yakıt alıyorum arabayı hiç boşa almıyorum..

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı durum son 1 haftadır bende de olmaya başladı , aracı sabah ilk çalıştırdığımda motor soğukken rölantide araba titriyor sürekli bir titreme değil sanki kalp atışı gibi araba 2-3 dk gittikten sonra motor ısınınca olmuyor bu durum benim bundan önceki 2007 model VW Caddy 1.9 TDI markalı aracımda da çok nadir olurdu , Octavia aracımda son 5 gündür her sabah olunca aldığım yere servise gittim durumu usta başına anlattım , ordaki usta şefi ilk önce durumu anlatınca normal olduğunu belirtti yinede emin olmak için bilgisayara bağlayıp bakalım dedi , ve baktırdı herhangi bir sorun yok dedi.

Arabam 2014 model Skoda Octavia 1.6 dizel Ambition düz vites henüz 2345 kilometrede.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2014, 10:50:01 Gönderen: bekzdl »

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu durum sanıyorum rölantideki devir ile alakalı. Dizel motorlar, benzinli motora kıyasla her zaman bir "tık" daha sarsıntılı çalışıyor. Aracın ekonomik olması için, rölanti devri de saniyorum minimum tutuldu, ona keza motor bağlantıları da zayıf kalmış olabilir.
MQB platformu çok eski değil, geliştirilecek bazı noktaları vardır.

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arabada çok şükür bu aralar olmuyor sabahki titreme , fakat havaların ısınmasından mı , yoksa mazotu bu ay farklı bir yerden aldım ondan mı bilmiyorum .

Çevrimdışı necdet

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2014 32000 de dizel dsg aracımda aynı sorun var yazın yoktu havalar soğuyunca sabahları titreme başladı  sıcaklık göstergesi 2 3 kademe artınca titreme kesiliyor. normal bir titreme deil bu bence servisden randevu aldım ama alacağım cevabı az çok tahmin ediyorum burdakileri okuyunca.:((