škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2001 fabia direksiyon ariza lambasi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selocan86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar herkeze merhaba.
2001 model fabia aracim var 1 ay once ara ara aku lambasi yandigi icin araci sanayiye goturdum sarj dinamosuna bakilacak dediler sokup 350 tl ye tamir ettiler aku lambasi sondu fakat bu olaydan 1 ay sonrada yolda giderken direksiyon ariza lambasi yandi ve direksiyon biraz sertlesti forumdan Bu olay basina gelenlerin yazdiklarina baktim aku uzerindeki sigortayi kontrol ettim saglam direksiyon hidrolik yag seviyesine baktim biraz eksikti tamamladim direksiyon biraz yumusadi ama ariza lambasi hala yaniyordu sanayide ariza lambasini sondurttum direksiyon duzeldi ariza olarak hidrolik direksiyon elektrik motoru akim dalgalanmasi gibi bi ariza veriyordu fakat 200 km yol gittim 2 gun icinde ariza lambasi yine yandi ve direksiyon biraz sertlesti

Bu konu ile ilgili olarak bana degisik fikir verebilecek olan varmi kontrol etmem gereken bi yer olarak

Sarj dinamosu tamirinden sonra bu olayin olmasi bununla alakasi olabilir mi diye beni dusundurmeye basladi

Ve son olarak balikesir/ bandirma da yasiyorum bu bolgede bu isle ugrabilecek bi tamirci elektrikci tavsiyesi olan varmi

Tesekkurler

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyon hidrolik yağını kontrol edin. eksilmişse doldurun. eğer yağda azalma yoksa direksiyon pompası arızası olabilir.