škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Epc ve asr ariza lambasi sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustafa024

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar;

Aracımı gece park ettim sabah kalkıp çalıştırdığımda EPC ve ASR ışığını yanar halde buldum önemsemedim soğuklardan olduğunu düşündüm söneceğini düşündüm ancak durum sandığımdan daha ciddi çıktı. Araç ortalama 50-60 km hızdan daha fazla hızlanmıyor ve arıza ışıkları sürekli yanıyor. bilgisayara bağlattık ancak p0227 ( Boğaz kelebeği, pedal pozisyon sensörü ve c sensörü düşük uyarısı veriyor . boğaz kelebeğini temizledik, soketlerini temizledik, aküyü değiştik ancak bir türlü düzelmedi. bir kaç ustaya götürdük emin olmamakla birlikte gaz pedalını değiştirmemiz gerektiğini söyledi yani deneme yanılma yöntemiyle çözmeye çalışıyorlar. Yaptığım araştırmalar sonucu kablo kopukluğundan da kaynaklanabileceği bilgisine ulaştım. Gaz pedalına basınca boğaz kelebeğine yeteri kadar volt gitmediği için kelebeği tam açmıyor bu sorunla karşılaşan var mı ne yapmak gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum. Ayrıca C sensörü düşük ne demek bir türlü ne olduğunu öğrenemedim bilen varsa yardımcı olmasını bekliyorum şimdiden teşekkürler