škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ağır bakım hk.

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burakbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım 100 bin km yi devirmek üzere maşallah şimdiye kadar ciddi bir sorun yaşamadım. Mayıs ayında 1 yılı dolacak kısmet olursa götüreceğim bundan önceki bakımda usta motorun ön tarafında bir şeyler var onların değişmesi gerekebilir dedi ne olduğunu anlamadım ben, kast ettiği ney ise bilgilendirirseniz sevinirim ve ortalama ağır bakım fiyatları ne kadar oluyor? Sevgiler…

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Aracım 100 bin km yi devirmek üzere maşallah şimdiye kadar ciddi bir sorun yaşamadım. Mayıs ayında 1 yılı dolacak kısmet olursa götüreceğim bundan önceki bakımda usta motorun ön tarafında bir şeyler var onların değişmesi gerekebilir dedi ne olduğunu anlamadım ben, kast ettiği ney ise bilgilendirirseniz sevinirim ve ortalama ağır bakım fiyatları ne kadar oluyor? Sevgiler…

Daha önce değişmediyse devridaim pompası, triger kayışı, bilyalar, V kayış-kasnaklar, bujiler, fren hidroliği, motor soğutma sıvısı vs. akla ilk gelenler

Çevrimdışı iwolf

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benimde aracım 100 bin km. oldu ve ağır bakım yaptırmadım. " devridaim pompası, triger kayışı, bilyalar, V kayış-kasnaklar, bujiler, fren hidroliği, motor soğutma sıvısı vs." güncel ne kadara olabilir. Orijinal alabileceğimiz bir yer var mıdır? Tavsiye edeceğiniz.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Benimde aracım 100 bin km. oldu ve ağır bakım yaptırmadım. " devridaim pompası, triger kayışı, bilyalar, V kayış-kasnaklar, bujiler, fren hidroliği, motor soğutma sıvısı vs." güncel ne kadara olabilir. Orijinal alabileceğimiz bir yer var mıdır? Tavsiye edeceğiniz.

Fiyatlar çok değişken, epey yerden fiyat ve marka alıp kıyaslamak lazım. Özel servisler seçenek sunuyor eğer talep ederseniz, farklı markalar farklı fiyata. Mesela buji için bile 3 farklı marka 3 farklı seçenek olmuştu  :)

Göztepe Seçkin oto tavsiye edebileceğim yerlerdendir

Çevrimdışı Firat032

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.5 tsi aracım için triger ve diğer parçalar için fiyat aldım. Servisler 30-35 arası verdi. Bosch servis 23 gibi fiyat verdi. Sanırım fiyatın yüksek olmasının nedeni 1.5 motorun trigerini değişmek uğraştırıcı bir işlem.

Çevrimdışı Alibey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.5 tsi aracım için triger ve diğer parçalar için fiyat aldım. Servisler 30-35 arası verdi. Bosch servis 23 gibi fiyat verdi. Sanırım fiyatın yüksek olmasının nedeni 1.5 motorun trigerini değişmek uğraştırıcı bir işlem.

1.5 tsı motora sahip aracım var. Ben de triger değişimi için epey bi araştırma yapmıştım 3-4 ay öncesine kadar. Kendi ustam, Ankarada özel servis, Yetkili servis… Hepsiyle ayrı ayrı konuştum fiyat aldım. Teknik bilgi dahi edindim bu süreçte. İşin sonuna gelirsek, 1.5 tsı motorlarda triger değişimi klasik kitleme aparat yardımıyla kara düzen olmuyormuş artık. Şimdilik sadece yetkili servislerde olan Bilgisayarlı lazer ölçüm yapan (mikrometre derecesinde) özel bir cihaz var. Bu cihaz yardımıyla hassas sente ayarı yapılıyor. Eğer bu hassas ayar yapılmazsa da masraf minimum 120bin lira civarı. Bunu kendi gözümle yetkili serviste gördüm. Dışarda triger değişimi yaptırmış. 1.5 tsı superb. Yeni kasa. Motoru sökmüşler üst kapakta uğraşıyorlardı.
   Bu bahsettiğim cihazdan araştırmalarım sonucu ankarada sadece 1 tane özel serviste bulunduğunu tespit ettim. Ama benim araştırma yaptığım dönemde ( 2023 kasım ) yetkili servisin bana triger değişimi için işçilik dahil verdiği fiyattan daha yüksek bir fiyat vermişti. Komik :). Sonuç olarak yetkili serviste yaptırdım triger değişimini. V kayışı ve V kayış gergisini de değişimini yaptırın mutlaka. Serviste usta v gergisini değişmeyecekti. Benim isteğimle değişti. Bilginiz olsun. Yetkili servis pahalı evet ama en azından triger kaynaklı motorda bir sorun olursa 2 yıl garantili oluyor. Kafanız rahat eder.

Çevrimdışı Firat032

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ispartada sadece 1 yerde o alet var. Araba 1 gün kalması gerekiyor dendi. O yüzden okullar kapanınca yaptıracağım.