škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

105-120 km arası lastik sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 2009 superb II 2.0 tdı var bende. aracı 2. el aldım 3 ay önce. birşey dikkatimi çekti üzerinde kumho marka lastik vardı 105- 120 km arası lastik sesi gibi bir uğultu geliyor araçtan. huylandım gittim mıchelin marka lastik taktım aynı sorun devam ediyor sizce ne olabilir bu ya da sizde de böyle bir durum var mı

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arabadaki en pis sorun bu ne yazıkki. teker yenilemene gerek yoktu. gürültüyü içeri alıyor. kaymak asfaltta belki az olabilir. şahsen ben radyoyu açıyorum ses kesiliyor. olay bu.:hhh:
 artı superbin geçmiş başlıklarından birinde de bunla ilgili bir başlık açılmıştı.

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;368954
bu arabadaki en pis sorun bu ne yazıkki. teker yenilemene gerek yoktu. gürültüyü içeri alıyor. kaymak asfaltta belki az olabilir. şahsen ben radyoyu açıyorum ses kesiliyor. olay bu.:hhh:
artı superbin geçmiş başlıklarından birinde de bunla ilgili bir başlık açılmıştı.

ama üstad benimkisi sadece bu aralıkta ses yapıyor 105 in altında ya da 120 nin üstünde ses yok garip bir durum aynı şeyden mi bahsediyoruz bu arada bahsettiğim ses beton asfaltta yani ankarada istanbul yolu güzergahında bahsettiğim aralıklarda kesik kesik uğultu şeklinde geliyor
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2012, 00:15:59 Gönderen: egemenkons »

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
senin sorun başka o zaman.
bu ön ızgara veya havalandırma civarından geliyorda olabilir. bir kırık veya boşluk varsa belli bir süratte böyle bir ses çıkarması mümkün. babamın ilk arabasında böyle bir uğultu vardı serviste çare bulamadılar. sonradan anladıkki taktığımız tavan bagajındaki borudan geliyormuş. bunun gibi birşeyde olabilir. tekerüstü çerçeve plastiğinden de. elinle oynayan bir yer var mı bir kontrol et.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet arkadaşlar süperb için büyük handikap 100 geçince yol sesini içeriye alıyor

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 14 aydır kullanıyorum, aksine bu süratlerde daha sessiz geliyor bana araba. Benim böyle bir problemim yok çok şükür.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dikkat edince yol sesinin içeriye girdiği anlaşılıyor benim süperb Daha 600KM 1 ay oldu alalı
çok rahatsız edici değil ama var daha sessis olabilirdi
passatların daha sesisi olduğunu söylüyorlar fakat hiç tecrübe etmedim

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hediye edilen koltuk korumayı zibarta yaptırmaya gittiğimde kauçuk alt koruma yaptıklarını bunuda ses yalıtımı %40 cıvarında etkilediğini söylediler
fakat bilemeiyorum ben daha yaptırmadım tecrübe eden var mı

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;369011
hediye edilen koltuk korumayı zibarta yaptırmaya gittiğimde kauçuk alt koruma yaptıklarını bunuda ses yalıtımı %40 cıvarında etkilediğini söylediler
fakat bilemeiyorum ben daha yaptırmadım tecrübe eden var mı

Bence tamamen fasa fiso. Daha önce başka forumlarda da okudum yaptıranların tecrübelerini. Hiç te öyle olmadığını, pek fark hissedemediklerini söylüyorlardı. Ortaya veri koyabiliyorlarsa tamam.

Mesela; şu araç yapılmadan önce içerideki ses seviyesi şu kadar desibeldi, yapıldıktan sonra şu kadara düştü diye birşey söyleyebiliyorlarsa ok. Ama bunun dışında tamamen farazi bir iddia.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=19024&page=10

Bu sayfadan sonrasına göz atarsanız belki işinize yarar bir şeyler bulabilirsiniz..

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Forumdaki bir çok SuperB bu sorundan bahsediyor fakat, ben Passat B6'dan SuperB'ye geçmiş biri olarak, Jantımın 18 olmasına rağmen ses problemi ile karşılaşmadım..

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hiçbir ses problemi yok araçta. duyulan ses tamamen kişisel beklentiler ile alakalı bence.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Öyle yol var, araç yere temas etmeden gidiyor gibi 120 km'de, bu araç Fabia, demek ki yol kalitemiz berbat  :)

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benim söyledğim asfalt sesi değil yoldan kaynaklı değil yani lastiktende değil çünkü lastikte değiştirdim. bugun sşaşmaza ustama getirdim sol arka teker bilyası dediler 150 tl verip orjinali alındı takıldı ama yine de ses gitmedi. sorun şu 105km ile 120 km arasında sadece bu aralıkta sıfır asfaltta bile gelen kesik kesik bir ugultu

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses sorunlarına buradan bir kestirimde bulunmak çok zor ama, duymak görmek gerekiyor çok kronik bilinen şeyler dışındakileri.