škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Soğuk Çok Soğuk

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
25.12.2013 tarihinde saat 18:04'te Ağrı'da hava sıcaklığı.
Gecenin ilerleyen saatlerinde ve sabaha karşı sıcaklığın daha da düşeceğinden emin olabilirsiniz.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu saatte böyleyse sabahın ilk saatlerini düşünemiyorum..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel araçlarda bir problem oluyor mu?Çalışmama gibi?Bizim TDI -15te tek marşta alıyor ama zorlandığını hissediyorum.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 9 sene Ağrı'da kaldım. Bu sene daha sıcak bir yerdeyim. İşim dolayısıyla da dün Ağrı'ya gittim. Ağrıda kaldığım zamanlarda önce doğan sonra da europa aracım oldu. Doğan lpg'li idi ve çok donardı. Donduğu zamanda altında ateş yakar ısıtırdım. Europa benzinli idi ve bazen sabahları çalışmazdı. Hiç zorlamaz havanın biraz ısınmasını beklerdim ve araç çalışırdı.

Herhalde aracın bakımlı, daha yeni bir araç olup olmaması vs gibi nedenlere bağlı olarak sabahları çalışanda oluyor çalışmayan da. Dizellerde donma olayı daha çok tabi. Sabahları aracı donduğu için araçların altında ateş yakanlar çok olur. Ara sıra arabasını yakanlar da oluyor.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adem hocam, oralarda(Kars, Ağrı, Erzurum, Ardahan) en iyi randımanı veren lastik/lastikler(çivililer hariç) hangileridir?

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Agir vasitalarda bunun onune gecmek icin webasto vardir :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;453864
Agir vasitalarda bunun onune gecmek icin webasto vardir :)

Webasto eski Fabia da opsiyon du. Yurtdışı katalog da görmüştüm.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bu sene iyi soğuk gidiyor havalar. Neredeyse 1 aydır burada geceler -5 -10 aralığında değişiyor. Gündüz 0-7 aralığında. Geçenerde sabah -10 derece civarında çalıştırdığımda zorlansa da ilk marşta çalıştı ama 2 kızdırma bujisi patlak, değişmesi lazım ondan... Aldım da çantamda duruyorlar :) ilk fırsatta değişecek.

-25'leri düşünemiyorum. Hiç bulunmadım o sıcaklıkta :D Gerede'den geçerken -20 falan görmüşlüğüm var ama dışarı çıkmadım, sadece gördüm :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Webasto sonradan takma sunroof değil mi yahu?!

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;453861
Adem hocam, oralarda(Kars, Ağrı, Erzurum, Ardahan) en iyi randımanı veren lastik/lastikler(çivililer hariç) hangileridir?

Ali kardeşim bu lastik olayından pek anlamam ama ben önceki araçlarımda falken kış lastiği kullanırdım. Şu an kullandığım octavia üzerinde de debica var. Zaten ben kışın oldukça yavaş ve tedbirli kullanırım aracı. Hiç zincir takma gereği duymadım şu ana kadar. Bir kere zincir nasıl takılır tecrübe etmek için yedek lastiğe takmıştım o kadar:)

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Webasto firmanın adı. Sunroof üretimi de yapıyor, iklimlendirme sistemleri üretimi de. Isıtma sistemi bir ara vw transporterlarda vardı. Hatta reklamı da vardı sanki.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Otobüs klimaları da genelde Webasto ya da Sütrak oluyor galiba...

Transporter Thermal'di galiba, öyle bi model vardı.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palandoken;453899
Ali kardeşim bu lastik olayından pek anlamam ama ben önceki araçlarımda falken kış lastiği kullanırdım. Şu an kullandığım octavia üzerinde de debica var. Zaten ben kışın oldukça yavaş ve tedbirli kullanırım aracı. Hiç zincir takma gereği duymadım şu ana kadar. Bir kere zincir nasıl takılır tecrübe etmek için yedek lastiğe takmıştım o kadar:)

Anlıyorum. Aslında o bölgede en çok tutulan lastikleri öğrenmek istemiştim. Teşekkürler.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;453890
Webasto sonradan takma sunroof değil mi yahu?!

Sunroof ürettiğini bilmiyorum ama bu tip ısıtma sistemi üretiyorlar. Her arabaya takılabiliyor sanıırım. Montaj kataloğunu inceledim sabah..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Asil uzmanlik alani bu isi sistemleri :) kimse ön isitma sistemi vs diyede bilmez direk webasto derler :)