škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabayı sattığım şahıs devrini almıyor. Önerileriniz nelerdir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba değerli arkadaşlar,

Benim daha önce 1994 model bir doğanım vardı. 2009 yılında arabayı tanıdık birine sattım. Birkaç ay içinde devrini alacağını söyledi. Araya birkaç arkadaşta girince güvendim ve aracı sattım. Ha bugün ha yarın derken adam 4 yıldır beni peşinden koşturuyor. Halen daha devri almadı ve almıyor. Çok şükür şu ana kadar bir sorun çıkmadı ama ben tedirginim. Arabaya çalıntı ihbarı verip mahkemelerde uğraşmak istemiyorum. Üstelik bunu yaparsam adam hırsız muamelesi görecek. Bunu da kendime yakıştıramıyorum. Birkaç kişi de birisine senetle borçlan, bu kişi de seni icraya versin ve araç bağlansın falan dedi ama bunu da yapmam sorun olur gibi geliyor. Çünkü şu an kullandığım araçta benim üzerime. Bu konuda önerileriniz nelerdir? Daha önce bu duruma düşen var mı?

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Tabi burda önemli olan siz arabayı mı istiyorsunuz yoksa devri üstüne geçirsin yetermi ?
Buna göre seçenekler bunlar
Araba senin üzerine olduğundan arabayla yapılan her suç senin üzerinde gözükür.

Araba senin üzerinde olduğundan hukuksal olarakta arabanın hakkı da sendedir.

Asli hukuk Mahkemesi'ne giderek durumu halledebilirsiniz.

Yada polise gidip benim arabam bu arabamı vermiyor de al arabayı.

Zaten borçları falan ödememiştir yüzü astarını geçer her türlü ödeyeceksiniz bu borcu al arabayı borçlar kapanır.

En çakal fikir ise bir çekici bul arabayı kapının önüne getirsin sonra kilidinide değiştir içindekileride yolla adama.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben arabanın devrini almasını istiyorum.

Polis sadece çalıntı ihbarı yapınca işlem yapıyor. Bu durumda da şahıs hırsız muamalesi görüyor.

Temmuz 2013 vergisi hariç borçlarını ödemiş.

Aracın muayenesini en son ben 2009 yılında yaptırmıştım. Ondan sonra araç hiç muayeneye girmemiş.

Çekici işi zor iş. Adam aracın çekiciye yüklenmesine izin vermez.

Asliye hukuk mahkemesinde iş nasıl hallolur. Bilginiz varsa bunu biraz açar mısınız?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Kişiyle aranızda aracı olanlar da dahil tekrar konuşun devrini almaz ise çalıntı ihbarında bulunacağınızı iletin. Mutlaka bir avukata da durumu danışın derim ben.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı şey benim başıma da geldi. Arabamı çocukluk arkadaşıma satmıştım. Yıllarca beni oyaladı. Şükürler olsun vukuatsız atlattım. Olan o arkadaşıma oldu ve onu defterden sildim.

En doğrusunu Uğur arkadaş söylemiş valla. Becerikli bir avukat bul ve onunla beraber adamın kapısına dayan kardeşim.

Çevrimdışı Mrram07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gidin adamın yanına uygun bir şekilde durumu izah edip, aracın satışını verin.

Bu çözüme ulaşmaz ise kanuni yoldan yapacaklarınızı anlatın. Hala ikna olmaz ise yapacağınız şey; bir avukata gidip duruma çözüm bulun. Aksi halde bir kaza, bela olması durumunda bütün huzurunuz kaçar. Bugün yarın demeden bu işi halletmeniz sizin yararınıza.

Sizin başınıza gelen benim başına geldiği için durumunuzu anlıyorum. Ama benim ki tam tersi idi. Araç sahibi satışı vermek için bir sürü hava parası istemişti.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Diyelim ki yolda bir adama çarptı.. arabayı bırakıp gitse ne yapacaksınız..

alım satım 60 tl mi ne.. gerekirse sen karşıla kurtul şu saçmalıktan..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;442026

:kat::kat::kat::kat::kat:

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;442026

Evet saçmalık ki ne saçmalık. Aracın devrini almaya razı olsa değil noter masrafını vergisini bile ödemeye razıyım. Bunu kendisinine de defalarca söyledim. Ama nafile. İyilikten maraz doğuyor.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Madem böyle davranıyor, 1-2 hafta süre verin, şu tarihte polise çalıntı diye başvuracağım deyin.

Vergiye falan da karışmayın, öyle terbiyesizlik olur mu? İş kötüye gitsin istemiyorsunuz ama haketmiş çoktan bence.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ali Bey şahsın gerekçesi şu; yeşil kartı varmış. Aracı üstüne alırsa yeşil kartı iptal olurmuş. Bir yakınının üzerine al diyorum kimse yok diyor. Bu konu yavaş yavaş kavgaya dönüşüyor. Bakalım Allah sonumuzu hayırlı eylesin.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeşil kartı iptal olmaz.. ev olsa neyse.. diyelim ki iptal oldu..
y. kart iptal olsa ayda 35 tl ödeyecek.. günaha ortak ediyor seni.