škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

arkadaşlar Mini Onarım Yaptılar Ama Sonradan Ögrendım Kasko Bozulmuş

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yaptırdıgım ergo şirketindeki kaskom 2011 aldıgım abam ufak bir tarafında hasr vardı mini onarım hakkım wardı 3 tane ve gittigimde autoking yaparız dedi ve hası karşıladı 3 mini hakkımı bitirecegini söyledi kabul ettim ve yaptırdım

arkadaşım sgortacı ve benım araçı sorgulattı 200 tl bir onarım yapılmış kaskon bozulmuş dedi kagıtı bana faks cektı ergo sgorta fiyatı düşük gösterip mini onarım varmış gibi gösterip onarım yapılacagı zamanda ordakı hakkını kullanmış gibi yapıp senın kaskonu bozuyor dedi bunu  ergoda duydum arkadaşımın anlattıgı şey ve sordum elımde autoking kagıtı var 3 mini onarım ve hakkını kullanmışlar falan yazıyor aradık seneye sizlen calışmıcam dedım yaptıgınız 3 5 paralık iş allah korusun büyük bir kazada kaskodan parayıda ödemessınız diyerek konuşmayı kapattım .. üzüldügüm tek şey var yatırdıgım paraa hayalmış gibi oldu :++:
"OTO TAMiR SERViSi- Bizi denedikten sonra bi daha bi yere gidemiyceksiniz"

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Auto King ilk gittiğinde sana bir form veriyor, araçta nereler-nasıl onarılacak diye, orada mini onarım kapsamında olup olmayacağını tick atarak işaretliyorlar. AK formuna iyi bak tekrar. Ona göre sonraki adım. MO kapsamında göürnüyorsa formda sigortacıdan farkı alırsın söke söke, zira sözleşme var...

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yok mini onarım şaretlı ve 3 mini onarım hakkımında 3 bitirmişler kagıtta mini onarım yazıyor ve işaretli ek bir ücret ilgili hiç bir şey belirtmemişler..

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayrıca Auto king , sirkülasyonu, iş hacmi geniş olduğu için çok özensiz çalışan bir yer..ben işlerini pek beğenmedim.
Babam her sene 1-2 adet mini hasar yapıp, (Daha kazası yok, otoparktaki minik sürtmeler) burada yaptırıyor, arabasının tamamına yakını auto king tarafından boyalı, sözde mini hasar yaptırmış..Ufacık cizikler için bile için tüm parçayı boyuyorlar.
Satarken babam istediği kadar ''kazası yok'' desin, kimseyi inandıramaz.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
vallahi autoking aracımı bıraktım ertesi gün yapıldı dedi gidip aldım sıfır araç tek arka kapıda bir sürtme vardı onun ıcın verdım araçı aldıgımda paspaslar kirec lekesı olmuştu adam gittim şikayet ettım su ile yıkadı dedım arabanın dışını temizledik abi dedi baktım kireç lekeleri sinirlendım cıktım eve dönerken söfor kapısında ufaktan bir çökme vardı sınırlendım daha autoking arabayı getırırsem dedim şirketınızın calışma stilini gördüm dedim arabada hasar yokken hasar cıkmıştı aileme söyledim bişi olmaz belli etmiyor dedi sıfır oldugu ıcın üstelemedıler icimi yedi neyse kaskoda böyle bişrey oldugunuda bizim sgortacı arkadaşım var sgortahasar dergisini cıkartıyor erhan abi ona sordum 200 tl hasar yazmışlar kasko bozulmuş demiş ergo şirketi cok apartiyor yok mini onarım ve ucuz gösteriyor yapılmaya geldimi kaskodan alıyorlar dedi daha iyi sgortadan yapsaydınız şikayet edicem bugun ergoyu..

işim ters gidiyor..tersliklerle dolu dünyadayım ne yapsam ters..

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;235896
Auto King ilk gittiğinde sana bir form veriyor, araçta nereler-nasıl onarılacak diye, orada mini onarım kapsamında olup olmayacağını tick atarak işaretliyorlar. AK formuna iyi bak tekrar. Ona göre sonraki adım. MO kapsamında göürnüyorsa formda sigortacıdan farkı alırsın söke söke, zira sözleşme var...

Ben, sözleşme dönemi içinde tamponu iki kez Autoking mini hasardan yaptırdım.Aracınızı autoking'e götürdüğünüz zaman, oradaki yetkili aracınıza bakar ve "Mini Onarım Hasar Tesbit Formu" nu doldurur.

Bu formu bilmeyenler için kısaca açıklayayım. İlk başta Kişisel bilgileriniz, Bağlı olduğunuz sigorta şirketinin adı ve araç plaka v.s bilgileri yer alır.

Formun ikinci (bölüm diye ben adlandırıyorum) bölümde ise,
1) Onarım Yapılacak Parça,
2) "Bedelsiz" Hizmetler (adet)
3) "Bedelli-Perakende" Onarım Hizmetleri (tl) olarak üç başlık var.

Sizin yaptıracağınız iş eğer mini onarım hizmetine giriyorsa, yetkili  "Bedelsiz" Hizmetler başlığı altında  Onarım Yapılacak Parçanın adının yanındaki kutuyu (kaç hakkınız varsa birini) işaretler.

Son olarak da formu yetlili kişi ve siz imzalarsınız. Bu formda ne kadar hakkınız olduğunu da görebilirsiniz. Ayrıca yapılacak iş mini hasar kapsamı dışında ise yetkili kişi bunu size söyler.

Açıkçası ben Autokig'in mini hasar hizmetini kullanıyorum ve memnunum. Zaten yapılan iş sonunda size yapılan iş ile ilgili soru-cevap şeklinde bir test uyguluyorlar.

Bence siz öncelikle bu formunuzu iyice inceleyin. Eğer yapılan iş bedelsiz mini onarım kapsamına giriyorsa , bu formu sigorta şirketine gösterin ve yanlışlığın düzeltilmesini isteyin. Umarım anlatabilmişimdir.

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bugun kaskodan birisi aradı şikayetım vardı ve ordakı adam ısrarla mıni onarım dedi bozulma falan yok ama biz bakınca 200 tl masraf gözüküyor seneye istersenız kagıt yollarız dedim tamam şiketle calışmıyorum hdi calışırm yada sağlam bir sgorta şirketi bulurm arkadşlar var. ergo autoking topu atıyor autokıng bakıyor expoertıs camur atıyor adam arıyor diyor kasko bozulmamış dalgamı geçiyorsunuz dedim haklısnız dedi.tamam ergodan memlunmuyum evet memlunum bunu soracaksanız dedim iyi günler dedim telefonu kapattım..:)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Burak35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dikmentr;236291
bugun kaskodan birisi aradı şikayetım vardı ve ordakı adam ısrarla mıni onarım dedi bozulma falan yok ama biz bakınca 200 tl masraf gözüküyor seneye istersenız kagıt yollarız dedim tamam şiketle calışmıyorum hdi calışırm yada sağlam bir sgorta şirketi bulurm arkadşlar var. ergo autoking topu atıyor autokıng bakıyor expoertıs camur atıyor adam arıyor diyor kasko bozulmamış dalgamı geçiyorsunuz dedim haklısnız dedi.tamam ergodan memlunmuyum evet memlunum bunu soracaksanız dedim iyi günler dedim telefonu kapattım.:).

Halil Kardeşim.....................

Siz benim yazdıklarımı iyi okumamış ya da anlamamışsınız herhalde. Çünkü, siz autoking'e mini onarım için başvuru yaptığınız zaman, yetkili kişinin doldurduğu ve en alt tarafta sizin de imzanızın olduğu "Hasar Tesbit Formu" nun bir nüshası da size veriliyor. Mesele, O, öyle dedi, Bu böyle dedi ile olmaz. O belgeyi sigorta şirketinize göstereceksiniz. O belgeyi muhafaza etmediyseniz autoking'e gider onaylı bir fotokopi alırsınız. Bütün bu önerilerimi yaptırdığınız işlemin bedelsiz mini onarım kapsamı içinde olduğunu varsayarak yazıyorum. (Yanlış anlamalar olabilir de:))

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Burak35;236315
Halil Kardeşim.....................

Siz benim yazdıklarımı iyi okumamış ya da anlamamışsınız herhalde. Çünkü, siz autoking'e mini onarım için başvuru yaptığınız zaman, yetkili kişinin doldurduğu ve en alt tarafta sizin de imzanızın olduğu "Hasar Tesbit Formu" nun bir nüshası da size veriliyor. Mesele, O, öyle dedi, Bu böyle dedi ile olmaz. O belgeyi sigorta şirketinize göstereceksiniz. O belgeyi muhafaza etmediyseniz autoking'e gider onaylı bir fotokopi alırsınız. Bütün bu önerilerimi yaptırdığınız işlemin bedelsiz mini onarım kapsamı içinde olduğunu varsayarak yazıyorum. (Yanlış anlamalar olabilir de:))
:ok::+1::+1:kesinlikle mini onarım olduğunu vede ücretsiz olduğunu görüp öyle imza atmanız gerekir.varsa imzanız bu tarz sözleşme üzerinde mahkemede süründürün.ayrıca şikayet.com a yazın anında müdahalede bulunuyorlar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ