škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sekonder pompa sorunu

gg10 · 4 · 2455

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gg10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2008 octaviamı bir sabah aküsü tamamen bitmiş şekilde buldum. Göstergeler boş, kapıyı anahtarla açtım. Usta aküyü şarj edip taktıktan sonra ilk çalışan sekonder (ikincil hava pompası) pompası oldu. sanırım farklı bi skoda forumda bununla ilgili bir sorun vardı. O kişi sorunun röle de olduğunu bulup çözmüştü. Benim gittim usta ve ustalara bunu belirtmeme rağmen farklı şeylerle uğraşıp paramı almakla yetindi. Ustanın ilk müdahalesinden sonra 7 ay sorun çıkmadı ve sonrasında tekrar akü tamamen bitmişti. Tekrar farklı ustalar vw özel servisler pc ye bağlamalar paramı almalar derken sorun çözülmedi ustamın dahiyane çözümü sekonder pompasının fişini çekip sürmem oldu. Ben de internetteki tek çözüm yolu olan röle yi belirlemek için aracın sigorta kutusunu açıp pompa kendi kendine çalışırken 2 tane röleden biri çektim ve hangisini röle nin çalıştırdığını bulup uygun röle siparişini verip kendim değiştirdim yaklaşık 10 gündür sorunum ortadan kalktı. paylaşmak istedim...

Çevrimdışı nspcn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sekonder role dediğiniz hangi parçayı yönetmekte detaylı anlatir mısınız  bende de 2007 octavia var biyle bir sorun yasarsam kasap birine denk gelmemek için  bilgi verir misiniz

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sekonder role degil rolesi. Skonder pompayi gerektiginde calistiran ve ihtiyac kalmadiginda durduran role. Sekonder pompasi motorun hemen on sag tarafinda yag cubugunun saginda duan siyah plastikten bi parca bi hava hortumu giris ve cikisi var. Youtubedan sekonder pompa veya pump diye arat bi dunya videosu var.
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2016, 16:05:01 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı gg10

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sigorta kutusunu açınca üzerinde rakam yazan küpler var sekonder pompasını benim arabada kontrol eden röle üzerinde 370 yazıyor yandaki kodu ise       ''8D0 951 253''     bunu sipariş edip sigorta kutusundan eskisini çekip çıkardım yeni aldığımı taktım. Sorundan eser kalmadı 1 ay geçti üstünden.