škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yillik servise gitmeyi önerir misiniz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kenan7341

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar yetimi geçen sene aldim yillik bakim için aradilar ve fiyat çok yüksek daha 7000 km de öneriniz nedir yardimci olursaniz sevinirim

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yüksek derken, ne kadar yüksek? Garanti devam ediyor da, risk almak istemiyorsanız,  yetkili servise gideceksiniz mecbur...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kenan7341;558509
Arkadaslar yetimi geçen sene aldim yillik bakim için aradilar ve fiyat çok yüksek daha 7000 km de öneriniz nedir yardimci olursaniz sevinirim

Km dolmasa bile yıl dolduğu için bakıma girmelisiniz zaten yakında ekranınızda uyarı alırsınız (Servis hemen ve ya bakıma şu kadar gün kaldı vs ) ve bakımını serviste yaptırmanızı tavsiye ederim. Benim de aracım ilk bakıma 7700 km de filan gitmişti serviste 494 tl yapılmıştı.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
60-70 bin liralık arabaya 600 lira servis parası normal...

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;558648
60-70 bin liralık arabaya 600 lira servis parası normal...

600 ₺ servis parası=km'de 0,04 kuruşluk yakıt masrafıdır. Araç 25 krş yerine 25,04 krş yakacak. Peşin olarak ödediğimiz dizel farkı zaten 10bin ₺ civarı. Üzerine servis ekstra fazla maliyettir. Bunun bi paketi olması lazım yapılacak işlem belli ise tüm Türkiye'de fiyat sabit olmalı.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O kadar ince hesap yapacaksak, hiç arabaya binmeyelim...
Çoğumuz -afbuyrun- helaya bile arabayla giderken bunun hesabını yapmaz...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Garantiyi bozup bozamamk sizin tercihiniz fakat o yağın ömrü 1 yıldır. Araç sağlığı için değiştiriniz.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;558684
Garantiyi bozup bozamamk sizin tercihiniz fakat o yağın ömrü 1 yıldır. Araç sağlığı için değiştiriniz.

Bence doğru. Yağ kısa sürede zift gibi kapkara oluyor. Bundan sonraki yağ değişimi periyodunu 7500 km'ye düşürmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;558665
600 ₺ servis parası=km'de 0,04 kuruşluk yakıt masrafıdır. Araç 25 krş yerine 25,04 krş yakacak. Peşin olarak ödediğimiz dizel farkı zaten 10bin ₺ civarı. Üzerine servis ekstra fazla maliyettir. Bunun bi paketi olması lazım yapılacak işlem belli ise tüm Türkiye'de fiyat sabit olmalı.

İnce hesap gibi ama aslında değil. 50 bin ₺ arabada bakım 500 100 bin ₺ lik arabada da 500

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;558703
Bence doğru. Yağ kısa sürede zift gibi kapkara oluyor. Bundan sonraki yağ değişimi periyodunu 7500 km'ye düşürmeyi düşünüyorum.

Aracınız dizel galiba. Dizellerde yağ birkaç metrede bile kapkara oluyor. Benzinli gibi bal rengi beklemeyin. Yağlar 10 bini rahat çıkarır fakat ömürleriyle ilgili olarak yağı alırken bile üretim tarihine dikkat edilmesi öneriliyor.

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;558727
Aracınız dizel galiba. Dizellerde yağ birkaç metrede bile kapkara oluyor. Benzinli gibi bal rengi beklemeyin. Yağlar 10 bini rahat çıkarır fakat ömürleriyle ilgili olarak yağı alırken bile üretim tarihine dikkat edilmesi öneriliyor.

istanbul trafiğinde 15 000 i beklememek lazım fakat 7.500 çok az.en az 12-13 000 normal aslında.birde biz bunları düşünüyoruz aman motora şanzumana bi dert gelmesin alan da arkamızdan dua etsin diyoruz.sonra aracı satarken avuçiçi kadar bir boya için kırk kere izahat veriyoruz.kimse gelip sormuyor yağı ne zaman değiştin şanzumana iyi baktınmı diye!bazen kendi kendime kızıyorum bu yüzden bin gitsin diyorum kendi kendime :)saygılar.

servise gitmeyi kesinlikle öneririm.servis 600 diyorda piyasa kaç tl diyor?oda dese dese 350-400 arası dicek.aradaki fark 200-250 tl.bence çok değil yılda birkez yaptıran için.ben yılda 2 bakım görecem sanırım yinede servisten vazgeçmeyi düşünmüyorum.ilk bakımı yüncülerde yaptırdım.ist.kalkıp tekirdağa gittim.arada 150 tl fark vardı daha uygun fiyat verdiler.50 tl sini yaktım 100 tl cebimde kaldı.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;558703

Yağın siyah olması daha iyi motoru temizlediğinin göstergesi. Motor yağ tam bir sene dayanır diye bir genelleme yapmak yanlış. Aynı motor yağ 1 yıl da kullanılıyor 2 yılda.

Çevrimdışı ismail 80

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bence servise hic bulasmayin yag icin yil onemli degil 10000 de degistitirin yag yag filitresi polen filitresini servis yazisinida ozel servisler siliyor.en fazla 150 tl verin gecin bence.