škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yetkili Servis Değerlendirmeleri ve Sonuç...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar... Araçlarımızı uzun araştırmalar ve sorgulamalar sonucunda aldık. Kimimizin ilk kimimizin iki ve daha fazla sayıdaki araçlarından oldu...
Yeti hakkındaki ilk değerlendirmeleri forumdan takip etmiştim. Ortak sorunlarımızı paylaşmak ve ortak paydalarda buluşmak adına yazdığımız sorunlar ve düşünceler daha güvenli taşıt kullanmamamız adına gereklilik oluverdi...
Ben de 1.2 Dsg Otomatik 2011 aracımı iki yıldan beri kullanıyorum. Şu anda bir çok arkadaşımızın yazdığı sorunlara bakarak üzülüyorum. Ben de yetkili servis noktası olarak kullandığım ticari kuruluştaki arkadaşlarımıza... Titreme konusunu baskı balata sistemindeki düzensizlikleri bir çok kez aktarmama rağmen, cihazın bu konuda bir arıza göstermediğini defalarca belirttiler. Burada arkadaşların işlerini profesyonelce yapma gayretini gördüm, Skoda Yüce otoya mail ile de bildirdim. Hala düşüncelerimin arkasındayım ancak yetkili distribütör şunu bilmelidir ki servis noktalarında sadece son teknoloji kullanan teknik konu uzmanları değil aynı zamanda motor alanında farklı yeterliliklere profesyonel uzmanlara ihtiyaç vardır. Bunu gidermek Yüce otoya aittir.
Bazı arkadaşlarımız ısrarcı olunması sesimizin yükseltilmesi ifadelerini yazmışlardır. Haklıdırlar da ancak bizleri bu noktaya getirmelerini hoş karşılamadığımızı bilmeleri gerekmektedir.
Bir eğitimci olarak düşüncelerimi aktarmak istedim. Distribütör firma ne kadar dikkate alır bilinmez ama ortak paydalarda buluşan insanlar büyüktürler.
Güzel an ve yolculuklara...

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Guzel bir konuya deginmissiniz... tesekkur ederim.. malesef tum distribitor firmalarin yaklasim tarzi ayni.. istediginizi almaniz sizin ne kadar israrci oldugunuz ile baglantili, bu boyle olmali midir hayir.. ama malesef bu duzen boyle kurulmus, tabi isi bizin kadar bilmeyen veya ilgisi olmaya  onca kisi varken bunun boyle olmasi gayet normal...

Servislerde calisan yetkin kisi sayisi malesef cok az... bu konuda daha cok gelismemiz lazim...

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sektörde alaylı diye tabir edilen çıraklıktan yetişmiş eğitimlerle uzmanlaşabilecek kişileri ortaya çıkarmak gerekir. technotibet@gmail.com adresine msj gönderirseniz ( Buraya nasıl fotoğraf ekleyeceğimi bilemediğim için) size turbo düzenini nasıl açtığımızı Mahle firması tarafından yapılan dişli ve kömür uygulamanın pirinç yüzeyinde biriken kürüm buloğu arasında nasıl hale geldiğini gösterebilirim. Ama yetkili servisler 1 tl tutarındaki su zımparası yüzeyinde temizlenen ve eski işlerliğine kavuşan turbo düzenini Avrupa'da ki Yeti Severler çok ilgi gösterdiler. Acaba yetkili servis amaç ve çıkar, fayda ve sorun çözme yeterliliklerine göre mi hareket ediyorlar diye düşünüyorum...

Çevrimdışı Blackhawk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
açıkçası aracımda böyle bir sıkıntı gerçekten varmı bilmiyorum ama bazen yokuş yukarı veya hafif akan trafikte araçta ileri atma zıplama hissi yaşıyorum bu vites değişimlerinden mi kaynaklanıyor yoksa sizin bahsettiğiniz konulardanmi ötürüdür algılayamadım bu duruma alıştığım için sürüş profilimi bu tepkilere göre yönlendiriyorum sanırım aracı bir başkasına kullandırmak gerekicek benim özümsediğim şeyin bir kavrama problemi olma ihtimalide var bu arada hocam siz ben bir hocayım demesenizde her kelimenizden belli oluyor noktalamadan vurguya kadar. saygılarımla...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Blackhawk;435187
açıkçası aracımda böyle bir sıkıntı gerçekten varmı bilmiyorum ama bazen yokuş yukarı veya hafif akan trafikte araçta ileri atma zıplama hissi yaşıyorum bu vites değişimlerinden mi kaynaklanıyor yoksa sizin bahsettiğiniz konulardanmi ötürüdür algılayamadım bu duruma alıştığım için sürüş profilimi bu tepkilere göre yönlendiriyorum sanırım aracı bir başkasına kullandırmak gerekicek benim özümsediğim şeyin bir kavrama problemi olma ihtimalide var bu arada hocam siz ben bir hocayım demesenizde her kelimenizden belli oluyor noktalamadan vurguya kadar. saygılarımla...

Yazılım güncellemesi yapıldı mı hiç? Hem turbo hem DSG için güncellemeler çıktı geçen sene, güncelleme yapıldıysa bagajda stepne yanına etiketi yapıştırılıyor

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet haklısınız. Gerekli güncellemeler yapıldı. Turbo ünitesi üzerinde bulunan hata üretici firmanın ve skoda yetkililerinin görüşmeleri sonucunda üretim hatası değilde uyumsuzluk (inconsistency) olarak tanımlanmış. Servis noktasında bulunan ek parçanın turboya adaptasyonu sonucunda sorun ortadan kalkıyor. Yüncüler Servis ve oradaki arkadaşları tanımak bana göre bir ayrıcalık. Örnek servis uygulamasının nadir örneklerinden birini görmek isterseniz Yüncülere buyurun gidin derim. Muhakkak İstanbul ve Ankara bölgesinde ki arkadaşlarımız da yetenekli ve donanımlıdırlar ancak bir öğretmen olarak nacizane yaşadıklarımı paylaşmak boynumun borcu.
Paylaşımlarınız için teşekkürler...

Çevrimdışı Blackhawk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aracım 2012 haziran ayında aldım ilk 1000 km de bir güncelleme yaptılar daha sonra olduysa bilmiyorum ama birkaç güne servise gideceğim bir yükleme olursa sizlerle paylaşırım malesef şuan istanbulda yaşanan olumsuzluklardan servis vaktim gelmesine rağmen herşeyi boşlamış durumdayım....

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tekirdağ Skoda Yüncüler'de Erkmen isimli arkadaşımızın servis noktasındaki yaklaşımından tutun da ilgisine kadar bu işi genç yaşında bu kadar profesyonelce yapması bir meslek lisesi öğretmeni olarak çok umutlandırıyor. Bence genel merkez bu arkadaşları onere etmeli örnek göstermeli. Özellikle isim yazdım bilmeyen de bilsin diye... Aynı şekilde servis noktasındaki diğer arkadaşlar ve herşey tek kelime ile bir düzen içerisinde işliyor. Bizi biz yapan değerler arasında ki yaklaşımların tüm örnekler burada. Çok abartı gelecek yazdıklarım ancak sanayi ortamındaki yaşadığım tecrübeleri düşündüğümde...
Siz de bu kıyaslamayı düşünün derim...
Güncelleme bence aracınızın bütününü etkileyecek... Hemen şu noktayı ilk burada yazmak nasip oldu... Yaşadığım olumsuzluklardan sonra gelinen noktada yakıt tasarrufunda da önemli bir değişim olduğunu gözlemledim.
Hayırlı Yolculuklar...

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Iki farkli firmanin yetkili servisiyle muhattap oldum. opel ve skoda. genel olarak yetkili servislerde para karsiligi is yaptircaksaniz gayet guzel yardimci olabiliyorlar ama garanti ile isiniz oldu mu yaptiklari is bastan savma. Araclar uzerinde genel mekanik aksam haricinde elektronik yada yeni teknoloji parcalardan pek anlamiyorlar bi ariza varsa degistir gitsin mantigiyla yaklasiyorlar. Bence insanin biraz alakasi ilgisi olmasi lazim yoksa servislerin bilgisiyle hareket edilirse gereksiz masraflar cikabiliyor.
Babamin astrasinda aldigimizda radyo cekim problemleri yasadik. radyo sesi bi azalip bi artiyor cogu radyoyu cekmiyordu. komsumuzun caddy sinde de benzer olay olmustu yetkili servis komple anten sistemini degistirip duzeltmisti. bizde gittik ama yetkili servis bi bakip biseyler yapmis sonra da babama en iyi ceken kanali acip hocam bunda sikinti yok normal cekimi bu demislerdi. halbuki 97 model vectramizda disarda herhangi bir anten cikintisi olmamasina ragmen kat be kat iyi cekiyordu. babam radyo dinlemediginden ustune dusmemis garantisi de bitti arabanin ama hic de memnun degildik.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kendi adıma Ankara Efe'den son derece memnunum. Hıcbir zaman bugün git sonra gel durumu olmadı. Sorun varsa çözüm konusunda ellerinden geleni yaptılar. En son geçen hafta garantiden turbom değişti, hiçbir sorun olmadı.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...