škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Anahtarsız aracın içinde kilitli kalmak

dawn · 6 · 1780

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Dün gece havaalanında yakınlarımızla vedalaşmak için araçtan indikten sonra tekrar araca binmek için kapıyı açarken parmağım kapı kolunun dışına değmiş ve kilit devreye girmiş ama nasıl denk geldiyse kapıyı açabilmişim. İçeriye girdiğimde aynaların katlanmış olduğunu ve alarm ışığını fark edince aracın kilitlendiğini anladım ve kapıları içeriden açamadım. Kontakt düğmesine basınca da "anahtar algılanmadı" uyarısı vererek kısa süreli bir heyecan yaşattı araç bize. Neyse ki kumanda cebimdeydi ve kumandanın kilit açma tuşuna basınca kilit açıldı ve bu durumdan kurtulduk.

Şimdi merak ettiğim; kumanda bir nedenle çalışmasaydı veya bir şekilde araç dışında kalsaydı (böyle bir kilitlenme yaşandığı anda tam binerken bir de kumanda cepten dışarıya düşseydi) camı kırmak dışında bir seçeneğimiz olur muydu? Merkezi kilit düğmesine basmak aklıma gelmedi ama araç dışarıdan kilitli olduğu için içerideki düğmenin çalışmayacağını tahmin ediyorum.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sisteme Dead Lock ta deniyor. Hırsızlığa karşı bir önlem. Kelebek camı kırıp aracın kapısını açamasınlar vb diye. İçeriden cam kırmak dışında maalesef yapabileceğiniz bir yöntem kalmıyor.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şaşırdım bu duruma doğrusu. Benim araçta da bu sistem mevcut.
Kapı nasıl açılmış orası muammaa.

Saliselik münferit bir durum olsa gerek. Tekrar isteseniz bence bu duruma sebep olamazsınız. Ya da denemek gerek.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Anahtar içerideyken asla kapanmıyor kapılar anahtardan. Sadece konsoldaki kilit düğmesi devrede

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün akşam defalarca denedim durumu tekrar ettirebilmek için ama olmadı. Sürücü kapısı açıkken kumandadan kilit çalışmıyor zaten. Çok kompleks bir durum da oluşmuş olabilir ama muhtemelen kapının açık olup olmadığını kontrol eden sensörde anlık bir arıza oluşmuş olabilir.