škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Merkezi Kilit Arka Kapıya Motor Montajı ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xufuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkeze selam Arkadaşlar Geçen gün 20 Liraya merkezi Kilit kiti aldım Beyni elektirik tesisatını döşedim sonra ön kapı motorlarını taktımki Zor olan aradan çıksın Arka Motorlar kolaydır diye.
 Ön kapılarla işim bitti Gayet Güzel Çalışıyorlar ama Arka motorlara bir yer uyduramadım ertesi gün Tüm gün uğraşmama rağmen uydurduğum yerde Düzgün çalışmadı.
Bu konuda yardımlarınızı Bekliyorum Daha önce bu montajı yapan arkadaşlar motoru nasıl ve nere monte etti acaba arka kapı sacı Çok kapalı Elinizde bir foto varsa çok iyi olur Şimdiden teşekkürler.

mertcankar

• Ziyaretçi
valla elimde fotoğraf yok ama biliyosun arka kapıların çubuğu yatay konumda.. motoru herhangi biyere yatay sabitle.. motorun çubuğunu da güzelce eğ,bük,şekil ver bi şekilde çalışacak konuma getirirsin.. kilidi fln yağla sürten yerleri yağla.. benim sağ arka çalışmıyodu söktüm yeniden yaptım yağladım daha rahat çalıştı..

Çevrimdışı hhyalcin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam,
bende kısa bir süre önce merkezi kilit montajı yaptım. Hatta orada da bu resmi yayınlamıştım. Yardımı olursa tekrar yayınlıyorum

Uploaded with ImageShack.us

Arka kapıyı açtığınızda ön kapı değilde bagaj tarafında motorun sığacağı büyüklükte iç tarafta bir boşluk var. Oraya öncelikle motoru tek bir vidayla tutturun, ikinci vida deliği görünmüyor. Ancak ikinci vidayı da bir şekilde uydurup takmalısınız. Daha sonra kullandığınız motora takılan teli yarısından kesip L şeklinde veya sizin uygun gördüğünüz şekilde kıvırın. Kilit mekanizmasına uygun şekilde yerleştirin. Mert'in dediği gibi yağlama çok önemli yağlamazsanız sağlıklı çalışmıyor.
Elimde fotoğraf yok ama anlatmaya çalıştım. Yine de yapamazsanız, tekrar yazın.

Çevrimdışı xufuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yardımlarınız için sağolun arkadaşlar Bu Dediğiniz noktaya vidladım motoru Telide eğip bükerken yapa bilmek için kırdım Yeni teller temin ettim Artık Yanlış yapmak gibi bir lüksüm yok o yüzden Elinnizde resim varsa çok iyi olur sağolun. Yeni teller için Parçacının elindeki Merkezi kilit kutusundan telleri satın aldım Adam motorları ve beyni ayrı satarım dedi ama bir daha aynı şekilde Zor.

Çevrimdışı ozantavsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Diğer forumdaki mesajına resimli olarak cevap verdim ,bakabilirsin.

Çevrimdışı xufuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle